Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Williams geeft Britse coureur Aitken kans in Formule 1

Williams geeft Britse coureur Aitken kans in Formule 1

SPIELBERG (ANP) - De Britse coureur Jack Aitken mag zich vrijdag laten zien in de Formule 1. Aitken kruipt tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Steiermark in één van de auto's van Williams. De 24-jarige Brit neemt het stuur over van zijn landgenoot George Russell.

Aitken mocht vorig jaar al eens testwerk doen voor het Formule 1-team van Renault. Sinds dit jaar zit hij in het opleidingsprogramma van Williams. Hij krijgt vrijdag de kans om zich te bewijzen. "Jack heeft hard gewerkt met onze engineers op de fabriek in Grove, we kijken er naar uit om met hem op het circuit aan de slag te gaan", zegt Dave Robson, één van de teambazen bij Williams.

Aitken rijdt doorgaans in de Formule 2 bij Campos Racing. Afgelopen weekeinde wist hij één punt te pakken in de openingsraces van het seizoen in Oostenrijk. Komend weekeinde racen de coureurs uit de Formule 1, 2 en 3 weer over de Red Bull Ring in Spielberg. Russell viel zondag uit, zijn debuterende teamgenoot Nicholas Latifi eindigde net buiten de punten (elfde).

Meer uit Sport

Russell snelste in tweede vrije training, Verstappen negende

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Italië de beste tijd neergezet. De 28-jarige Brit van Mercedes was op het Autodromo Nazionale Monza sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari nog de rapste was tijdens de eerste vrije training.

52 minuten geleden
Turnster Thorsdottir mist door blessures WK in eigen land

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (28) kan door slepende blessures niet deelnemen aan de WK in Rotterdam. Dat vertelde ze tijdens een persmoment waarbij ze werd aangekondigd als ambassadeur van het wereldtiteltoernooi.

4 uur geleden
Tweevoudig olympiër Deurloo (35) definitief gestopt met turnen

ROTTERDAM (ANP) - Bart Deurloo (35) is definitief gestopt met turnen. Dat maakte de Ridderkerker bekend tijdens een persmoment in aanloop naar de WK turnen in Rotterdam. Tijdens het titeltoernooi is hij samen met Eythora Thorsdottir actief als WK-ambassadeur.

4 uur geleden
Leclerc snelste in vrije training Monza, Verstappen slaat over

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft vrijdag de snelste tijd neergezet bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Italië. De Monagask van Ferrari reed op het circuit van Monza een snelste ronde van 1.23,008. Zijn Britse ploeggenoot Lewis Hamilton was 0,173 seconde langzamer. Hamiltons landgenoot George Russell (Mercedes) reed de derde tijd, 0,304 seconde achter Leclerc.

4 uur geleden
Formule 1: Gasly toch nog gestraft voor GP Monaco, Hadjar derde

MONACO (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is alsnog teruggezet in de uitslag van de Grote Prijs van Monaco van 7 juni. Dat heeft autosportbond FIA vrijdag bekendgemaakt. Door tijdstraffen wordt Gasly (Alpine) teruggezet naar de zevende plaats. Zijn landgenoot Isack Hadjar (Red Bull) klimt weer naar de derde plaats.

5 uur geleden
Tennisser Kyrgios accepteert maand schorsing na cocaïnegebruik

LONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios heeft een schorsing van een maand geaccepteerd. Dat heeft de International Tennis Integrity Agency (ITIA) bekendgemaakt. Omdat de voorlopige schorsing van Kyrgios op 4 augustus was ingegaan, mag hij per direct weer tennissen.

7 uur geleden
Zverev wint opnieuw na vijfsetter op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev had opnieuw vijf sets nodig om zijn tegenstander te verslaan op de US Open. In de nacht van donderdag op vrijdag versloeg de als eerste geplaatste Duitser de Fransman Quentin Halys in de tweede ronde: 6-4 4-6 7-6 (3) 6-7 (3) 6-3.

9 uur geleden