Williams geeft Britse coureur Aitken kans in Formule 1
SPIELBERG (ANP) - De Britse coureur Jack Aitken mag zich vrijdag laten zien in de Formule 1. Aitken kruipt tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Steiermark in één van de auto's van Williams. De 24-jarige Brit neemt het stuur over van zijn landgenoot George Russell.
Aitken mocht vorig jaar al eens testwerk doen voor het Formule 1-team van Renault. Sinds dit jaar zit hij in het opleidingsprogramma van Williams. Hij krijgt vrijdag de kans om zich te bewijzen. "Jack heeft hard gewerkt met onze engineers op de fabriek in Grove, we kijken er naar uit om met hem op het circuit aan de slag te gaan", zegt Dave Robson, één van de teambazen bij Williams.
Aitken rijdt doorgaans in de Formule 2 bij Campos Racing. Afgelopen weekeinde wist hij één punt te pakken in de openingsraces van het seizoen in Oostenrijk. Komend weekeinde racen de coureurs uit de Formule 1, 2 en 3 weer over de Red Bull Ring in Spielberg. Russell viel zondag uit, zijn debuterende teamgenoot Nicholas Latifi eindigde net buiten de punten (elfde).
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
10 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden