Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Williams deelt grif complimenten uit aan autocoureur De Vries

Williams deelt grif complimenten uit aan autocoureur De Vries

BARCELONA (ANP) - Formule 1-team Williams heeft Nyck de Vries ruimhartig voorzien van complimenten voor zijn optreden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Spanje. De Nederlandse autocoureur deed precies wat het team van hem verlangde in de sessie, waarin hij achter het stuur zat van de auto van Alexander Albon.

"Hij heeft werkelijk alles goed gedaan en kan absoluut tevreden en trots zijn op wat hij heeft laten zien", zei prestatiemanager Dave Robson van de Britse renstal.

De Vries maakte bij de Grote Prijs van Spanje zijn officiële debuut in de Formule 1. De wereldkampioen in de Formule E reed 28 ronden in de Formule 1-auto van Williams. "Wat hij heeft laten zien in dat ene uurtje was vrij indrukwekkend. Hij had weinig voorbereiding en we vroegen behoorlijk wat van hem, maar hij werkte het programma dat we hadden bedacht uitstekend af. Zijn snelheid was goed, hij begreep hoe de banden reageerden en zijn feedback was ook bijzonder nuttig", zei Robson.

Toch kon hij De Vries niet nog een optreden in de Williams toezeggen. "Dat is niet het plan. Dit was zijn kans om een van de twee vrije trainingen die we een 'young driver' moeten geven te rijden en hij heeft laten zien dat hij een absolute kwaliteitscoureur is die een plek in de Formule 1 waard is. Maar hij is niet de enige", aldus Robson.

Meer uit Sport

Handballers Volendam grijpen eerste landstitel sinds 2013

AALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.

10 minuten geleden
Golfer Ruiter blij met prijs voor beste amateur KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.

1 uur geleden
Verstappen valt bij GP van Monaco uit na defect bij de start

MONACO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 uitgevallen na een defect bij de start. De viervoudig wereldkampioen stond op de eerste startrij, maar kon niet vertrekken toen de lichten uitgingen. Nadat alle auto's hem waren gepasseerd, kwam Verstappen alsnog van zijn plek, maar hij bracht de Red Bull daarna meteen de pits in, waar hij uit de wagen stapte.

1 uur geleden
Motorcoureur Márquez pakt dubbele zege bij GP van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft in de MotoGP na de sprintrace ook de Grote Prijs van Hongarije op zijn naam geschreven. De Spaanse regerend wereldkampioen bleef zijn landgenoot Pedro Acosta voor. Francesco Bagnaia eindigde op ruime afstand als derde.

1 uur geleden
Fransman Baudin wint eerste etappe Tour Auvergne-Rhône-Alpes

SAINT-ISMIER (ANP) - De Franse wielrenner Alex Baudin heeft zondag de eerste etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, de voorbereidingskoers op de Tour de France die tot vorig jaar bekendstond als het Critérium du Dauphiné. De 25-jarige renner van EF Education-EasyPost bleef als enige over uit een kopgroep. In de achtervolging werd Ramses Debruyne uit België tweede, voor de Fransman Léo Bisiaux.

1 uur geleden
Golfer Luiten wil caddieproblemen in de toekomst anders aanpakken

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten wil in de toekomst eventuele problemen met zijn caddie anders aanpakken. Dat vertelde de 40-jarige Nederlander na afloop van zijn slotronde op het KLM Open in Badhoevedorp. De tweevoudig winnaar zei zaterdag na een slechte derde ronde dat hij overwoog zijn caddie te vervangen. "Daar leer ik van en dat zal ik in de toekomst anders doen", zei hij een dag later.

2 uur geleden
Ferrari-baas Vasseur bij race GP Monaco na ziekenhuisbezoek

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari in de Formule 1, heeft zich 24 uur nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen weer gemeld bij de Grote Prijs van Monaco. Dat liet zijn team aan persbureau AFP weten.

2 uur geleden