Williams deelt grif complimenten uit aan autocoureur De Vries
BARCELONA (ANP) - Formule 1-team Williams heeft Nyck de Vries ruimhartig voorzien van complimenten voor zijn optreden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Spanje. De Nederlandse autocoureur deed precies wat het team van hem verlangde in de sessie, waarin hij achter het stuur zat van de auto van Alexander Albon.
"Hij heeft werkelijk alles goed gedaan en kan absoluut tevreden en trots zijn op wat hij heeft laten zien", zei prestatiemanager Dave Robson van de Britse renstal.
De Vries maakte bij de Grote Prijs van Spanje zijn officiële debuut in de Formule 1. De wereldkampioen in de Formule E reed 28 ronden in de Formule 1-auto van Williams. "Wat hij heeft laten zien in dat ene uurtje was vrij indrukwekkend. Hij had weinig voorbereiding en we vroegen behoorlijk wat van hem, maar hij werkte het programma dat we hadden bedacht uitstekend af. Zijn snelheid was goed, hij begreep hoe de banden reageerden en zijn feedback was ook bijzonder nuttig", zei Robson.
Toch kon hij De Vries niet nog een optreden in de Williams toezeggen. "Dat is niet het plan. Dit was zijn kans om een van de twee vrije trainingen die we een 'young driver' moeten geven te rijden en hij heeft laten zien dat hij een absolute kwaliteitscoureur is die een plek in de Formule 1 waard is. Maar hij is niet de enige", aldus Robson.
Meer uit Sport
GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
38 minuten geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
20 uur geleden