Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Williams-coureurs crashen in kwalificatie Zandvoort

Williams-coureurs crashen in kwalificatie Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De Britse renstal Williams heeft weinig plezier beleefd aan het tweede deel van de kwalificatie voor de Dutch GP op het circuit van Zandvoort. Beide coureurs schoten van de baan. George Russell slaagde erin uit de grindbak weg te komen en terug te rijden naar de pitsstraat, maar voor Nicholas Latifi eindigde de kwalificatie met een flinke klap in de bandenstapels.

Russell, vorige week tweede in de verregende Grote Prijs van België, raakte de controle over zijn Williams-bolide kwijt en schoof achterstevoren de grindbak in. Hij schampte de bandenstapels, maar de auto bleef vrijwel onbeschadigd. De Brit slaagde erin uit het grind weg te komen. De sessie werd tijdelijk stilgelegd.

Na een kort oponthoud mochten de coureurs de baan weer op, maar al snelde zorgde de tweede Williams-coureur voor een rode vlag. Latifi belandde in tegenstelling tot Russell wel hard in de omheining. Zijn bolide liep daarbij flinke schade op. De Canadees moest uit voorzorg voor controle naar het medisch centrum op het circuit.

Zodra de bandenstapel waarin Latifi belandde is hersteld, begint het laatste deel van de kwalificatie met de snelste tien coureurs. Max Verstappen gaat dan op jacht naar poleposition.

Meer uit Sport

President Mattarella van Italië opent 25e editie Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.

6 uur geleden
Vlaggendrager Van 't Wout leidt TeamNL op Spelen San Siro in

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.

7 uur geleden
Amerika weigert contributie aan antidopingbureau WADA te betalen

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.

9 uur geleden
Sportpers dient klacht in bij Verheijen over 'persboycot' Leerdam

MILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.

10 uur geleden
Schaatsster Schulting zet meningen over dubbel programma opzij

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.

13 uur geleden
Vance prijst Meloni voor Italiaanse organisatie Olympische Spelen

MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.

15 uur geleden
Beune tegen Weidemann op 3000 meter, Groenewoud treft Wiklund

MILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.

15 uur geleden