Williams-coureurs crashen in kwalificatie Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De Britse renstal Williams heeft weinig plezier beleefd aan het tweede deel van de kwalificatie voor de Dutch GP op het circuit van Zandvoort. Beide coureurs schoten van de baan. George Russell slaagde erin uit de grindbak weg te komen en terug te rijden naar de pitsstraat, maar voor Nicholas Latifi eindigde de kwalificatie met een flinke klap in de bandenstapels.
Russell, vorige week tweede in de verregende Grote Prijs van België, raakte de controle over zijn Williams-bolide kwijt en schoof achterstevoren de grindbak in. Hij schampte de bandenstapels, maar de auto bleef vrijwel onbeschadigd. De Brit slaagde erin uit het grind weg te komen. De sessie werd tijdelijk stilgelegd.
Na een kort oponthoud mochten de coureurs de baan weer op, maar al snelde zorgde de tweede Williams-coureur voor een rode vlag. Latifi belandde in tegenstelling tot Russell wel hard in de omheining. Zijn bolide liep daarbij flinke schade op. De Canadees moest uit voorzorg voor controle naar het medisch centrum op het circuit.
Zodra de bandenstapel waarin Latifi belandde is hersteld, begint het laatste deel van de kwalificatie met de snelste tien coureurs. Max Verstappen gaat dan op jacht naar poleposition.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
9 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
11 uur geleden