Williams begint goed op voorbereidingstoernooi Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft voor het eerst sinds september vorig jaar een duel gewonnen op de WTA Tour. De Amerikaanse nummer 11 van de wereld was in de tweede ronde van de Yarra Valley Classic in Melbourne de Australische Daria Gavrilova met 6-1 6-4 de baas.
"Het was een goede wedstrijd van mijn kant, maar het ging niet gemakkelijk. Het waren lange rally's en we moesten veel lopen. En ze komt van hier, dus dat is ook lastiger. Het voelde goed om het af te maken", zei de als vijfde geplaatste Williams.
In aanloop naar het nieuwe tennisseizoen verbleef de 39-jarige Williams in quarantaine in Adelaide, waar ze vorige week nog Naomi Osaka versloeg in een demonstratiewedstrijd.
Williams, die sinds Roland Garros van vorig jaar niet meer in actie kwam, begint volgende week op de Australian Open aan de jacht op haar 24e grandslamtitel. Haar laatste titel op een grand slam dateert van 2017, ook op de Australian Open.
De Bulgaarse Tsvetana Pironkova is de volgende tegenstander van Williams. De Bulgaarse won in drie sets van de als negende geplaatste Donna Vekic: 1-6 6-4 6-2.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De relatie van Nederland en Europa met de Verenigde Staten is "onomkeerbaar" veranderd, zegt premier Rob Jetten. In een grote toespraak over het buitenlandbeleid van zijn kabinet waarschuwde hij dat de houding van Europa's voormalige grote beschermheer de komende jaren "uitdagend" zal blijven. "Het is naïef om te denken dat bij een nieuwe Amerikaanse president we terug naar vroeger gaan."
2 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
14 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
22 uur geleden