Williams begint goed op voorbereidingstoernooi Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft voor het eerst sinds september vorig jaar een duel gewonnen op de WTA Tour. De Amerikaanse nummer 11 van de wereld was in de tweede ronde van de Yarra Valley Classic in Melbourne de Australische Daria Gavrilova met 6-1 6-4 de baas.
"Het was een goede wedstrijd van mijn kant, maar het ging niet gemakkelijk. Het waren lange rally's en we moesten veel lopen. En ze komt van hier, dus dat is ook lastiger. Het voelde goed om het af te maken", zei de als vijfde geplaatste Williams.
In aanloop naar het nieuwe tennisseizoen verbleef de 39-jarige Williams in quarantaine in Adelaide, waar ze vorige week nog Naomi Osaka versloeg in een demonstratiewedstrijd.
Williams, die sinds Roland Garros van vorig jaar niet meer in actie kwam, begint volgende week op de Australian Open aan de jacht op haar 24e grandslamtitel. Haar laatste titel op een grand slam dateert van 2017, ook op de Australian Open.
De Bulgaarse Tsvetana Pironkova is de volgende tegenstander van Williams. De Bulgaarse won in drie sets van de als negende geplaatste Donna Vekic: 1-6 6-4 6-2.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Femke van de Vliet heeft op de WK roeien op de Amsterdamse Bosbaan de eerste medaille voor Nederland veroverd. In de lichte skiff, een niet-olympisch nummer, pakte de 27-jarige skiffeuse het brons.
36 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Ook de Nederlandse roeiers in de dubbelvier kunnen zich opmaken voor de finale op de WK in eigen land. Eerder verzekerden de Nederlandse mannen en vrouwen in de vierzonder zich al van een plek in de finale, die voor beide disciplines zaterdag op het programma staat.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben hun eerste nederlaag geleden op het EK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski ging in de National Gymnastics Arena in Bakoe in Azerbeidzjan in vijf sets onderuit tegen België: 2-3 (25-27 22-25 25-22 25-18 13-15).
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers in de vierzonder hebben de finale bereikt op de WK, gehouden op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos. Zowel de vrouwen als de mannen stelden in de halve finales een plek bij de beste drie veilig en kunnen zich opmaken voor de eindstrijd van zaterdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NOC*NSF stelt geen aanvullende eisen meer voor golfers om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De sportkoepel is van mening dat de internationale kwalificatiecriteria voor de Spelen voldoende aansluiten bij de Nederlandse prestatiedoelstelling.
2 uur geledenENSTONE (ANP) - Autocoureur Franco Colapinto rijdt ook volgend seizoen voor de Formule 1-renstal Alpine. De 23-jarige Argentijn heeft zijn contract met het team verlengd, meldt Alpine.
3 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Pascal Eenkhoorn rijdt tot eind 2028 bij Soudal Quick-Step. De 29-jarige wielrenner heeft zijn contract bij de Belgische WorldTour-formatie, die volgend jaar verdergaat als Soudal Safety Jogger, met twee jaar verlengd.
6 uur geleden