Willems en Viergever degraderen met Greuther Fürth uit Bundesliga
FURTH (ANP) - Greuther Fürth heeft degradatie uit de Bundesliga niet kunnen afwenden. De club van Nick Viergever en Jetro Willems verloor de thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen met 4-1 en is daardoor kansloos geworden om nog zestiende te worden in de Bundesliga en zich via de play-offs veilig te spelen. De nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks.
Willems zette Greuther Fürth in de 5e minuut nog op voorsprong, maar na ruim een kwartier stond de hekkensluiter al achter. Patrik Schick en Sardar Azmoun waren trefzeker voor Bayer. Na een uur maakte Paulinho aan alle hoop van Greuther Fürth een einde door de 1-3 te maken en in de slotfase werd het ook nog 1-4 door invaller Exequiel Palacios.
Greuther Fürth heeft na 31 speelronden pas 17 punten. Er werd pas drie keer gewonnen en de laatste zege van de ploeg van Viergever en Willems dateert van 12 februari.
Bayer Leverkusen, waar Mitchel Bakker de hele wedstrijd speelde en Daley Sinkgraven inviel, staat vierde en heeft daarmee plaatsing voor de Champions League in eigen hand. Concurrent Freiburg, waar Mark Flekken onder de lat stond, speelde met 3-3 gelijk tegen Borussia Mönchengladbach, dat in blessuretijd pas de eindstand bepaalde. Freiburg stond na 13 minuten nog met 2-0 achter.
Later op de dag kan Bayern München zich verzekeren van de landstitel. Bayern neemt het om 18.30 uur in eigen stadion op tegen Borussia Dortmund, de nummer 2. Het gat tussen de twee rivalen bedraagt 9 punten.
Meer uit Voetbal
BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
17 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
17 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
20 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
1 dag geleden