Willems en Viergever degraderen met Greuther Fürth uit Bundesliga
FURTH (ANP) - Greuther Fürth heeft degradatie uit de Bundesliga niet kunnen afwenden. De club van Nick Viergever en Jetro Willems verloor de thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen met 4-1 en is daardoor kansloos geworden om nog zestiende te worden in de Bundesliga en zich via de play-offs veilig te spelen. De nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks.
Willems zette Greuther Fürth in de 5e minuut nog op voorsprong, maar na ruim een kwartier stond de hekkensluiter al achter. Patrik Schick en Sardar Azmoun waren trefzeker voor Bayer. Na een uur maakte Paulinho aan alle hoop van Greuther Fürth een einde door de 1-3 te maken en in de slotfase werd het ook nog 1-4 door invaller Exequiel Palacios.
Greuther Fürth heeft na 31 speelronden pas 17 punten. Er werd pas drie keer gewonnen en de laatste zege van de ploeg van Viergever en Willems dateert van 12 februari.
Bayer Leverkusen, waar Mitchel Bakker de hele wedstrijd speelde en Daley Sinkgraven inviel, staat vierde en heeft daarmee plaatsing voor de Champions League in eigen hand. Concurrent Freiburg, waar Mark Flekken onder de lat stond, speelde met 3-3 gelijk tegen Borussia Mönchengladbach, dat in blessuretijd pas de eindstand bepaalde. Freiburg stond na 13 minuten nog met 2-0 achter.
Later op de dag kan Bayern München zich verzekeren van de landstitel. Bayern neemt het om 18.30 uur in eigen stadion op tegen Borussia Dortmund, de nummer 2. Het gat tussen de twee rivalen bedraagt 9 punten.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
12 uur geleden