Willems en Viergever degraderen met Greuther Fürth uit Bundesliga
FURTH (ANP) - Greuther Fürth heeft degradatie uit de Bundesliga niet kunnen afwenden. De club van Nick Viergever en Jetro Willems verloor de thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen met 4-1 en is daardoor kansloos geworden om nog zestiende te worden in de Bundesliga en zich via de play-offs veilig te spelen. De nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks.
Willems zette Greuther Fürth in de 5e minuut nog op voorsprong, maar na ruim een kwartier stond de hekkensluiter al achter. Patrik Schick en Sardar Azmoun waren trefzeker voor Bayer. Na een uur maakte Paulinho aan alle hoop van Greuther Fürth een einde door de 1-3 te maken en in de slotfase werd het ook nog 1-4 door invaller Exequiel Palacios.
Greuther Fürth heeft na 31 speelronden pas 17 punten. Er werd pas drie keer gewonnen en de laatste zege van de ploeg van Viergever en Willems dateert van 12 februari.
Bayer Leverkusen, waar Mitchel Bakker de hele wedstrijd speelde en Daley Sinkgraven inviel, staat vierde en heeft daarmee plaatsing voor de Champions League in eigen hand. Concurrent Freiburg, waar Mark Flekken onder de lat stond, speelde met 3-3 gelijk tegen Borussia Mönchengladbach, dat in blessuretijd pas de eindstand bepaalde. Freiburg stond na 13 minuten nog met 2-0 achter.
Later op de dag kan Bayern München zich verzekeren van de landstitel. Bayern neemt het om 18.30 uur in eigen stadion op tegen Borussia Dortmund, de nummer 2. Het gat tussen de twee rivalen bedraagt 9 punten.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
2 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
8 uur geleden