Willemien Terpstra wordt nieuwe topvrouw Gasunie
GRONINGEN (ANP) - Willemien Terpstra wordt de nieuwe topvrouw van Gasunie per 1 maart 2024, meldt de organisatie. Zij volgt Han Fennema op, die Gasunie in november verlaat na bijna tien jaar de functie van hoogste baas te hebben vervuld. In de tussentijd neemt financieel directeur Janneke Hermes de honneurs waar.
Terpstra is momenteel nog werkzaam voor het internationale chemiebedrijf LyondellBasell, waar zij verantwoordelijk is voor CO2-reductie, verduurzaming en energiebesparing van de activiteiten van het concern. Terpstra zegt "enorm gemotiveerd" te zijn om bij Gasunie "verder te bouwen aan het energiesysteem van de toekomst, waarin we duurzaamheid, betrouwbaarheid en leveringszekerheid met elkaar in een nieuwe balans moeten brengen".
Voorzitter van de raad van commissarissen Pieter Duisenberg noemt Terpstra "zeer geschikt om leiding te geven" aan Gasunie, door haar kennis, ervaring en capaciteiten. Ook benadrukt hij dankbaar te zijn voor het werk dat Fennema heeft verzet. "Onder zijn deskundige, gedreven en nuchtere leiding heeft Gasunie zich ontwikkeld van gastransportbedrijf naar een duurzame energie-infrastructuuronderneming. Daarmee heeft Han een sterk fundament gelegd voor een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis van Gasunie", aldus Duisenberg.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
10 uur geledenKOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.
13 uur geleden