Willem Voogd gaat voor NPO oorlogsreis van oma maken
HILVERSUM (ANP) - Willem Voogd gaat een vierdelige podcastserie maken voor de NTR en Radio 1 over de reis die zijn Russische oma in 1944 maakte door Europa om de liefde van haar leven terug te zien. De acteur is van plan om voor het project, dat de titel Baba heeft gekregen, van Odessa aan de Zwarte Zee naar IJmuiden te reizen en onderweg verslag te doen van zijn ervaringen. De opnames moeten komende zomer plaatsvinden, maakte de NTR donderdag bekend.
De oma van Voogd, Tatjana Stojanova, ontmoette zijn opa Pieter in 1942 in Odesssa waar hij in de haven gezonken schepen moest lichten. Ondanks dat hij tien jaar ouder is en in Nederland een vrouw en kinderen heeft, worden zij toch verliefd op elkaar. Pieter wordt eind 1942 teruggeroepen naar Nederland maar Tatjana blijft aan hem denken. Twee jaar later besluit zij een levensgevaarlijke reis door oorlogsgebied te ondernemen om hem in Nederland terug te kunnen zien.
De podcast bestaat niet alleen uit de eigen verhalen en ervaringen van Voogd, maar ook uit duiding van historici, gesprekken met zijn eigen vader, dus haar zoon. De acteur wil in zijn podcast Baba ook een link trekken naar het heden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Nederland heeft zich aangesloten bij het verzoek van Zweden om Russische toeristen te weren uit de EU. Dat "verzoek is terecht", zei minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) donderdag in Luxemburg.
2 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Er is een cultuurverandering nodig waarbij vrouwen als gelijkwaardig worden gezien aan mannen en waarin dit in alles wordt uitgedragen. Dat zegt Michelle Rasch, data-analist onlinecriminaliteit en geweld tegen vrouwen, naar aanleiding van het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. Donderdag werd bekend dat daar na een groot onderzoek van de politie meerdere aanhoudingen voor zijn verricht.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) kijkt uit naar de start van het Europese asiel- en migratiepact. "Dat draagt echt bij aan meer grip op migratie", zei hij donderdag in Luxemburg. Maar de grootste opgave is om buiten Europa maatregelen te treffen om te voorkomen dat mensen naar de EU komen, zei de minister na afloop van de vergadering van EU-ministers van Migratie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof heeft donderdag een 23-jarige Amsterdammer veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor de gewelddadige beroving van ex-autocoureur Robert Doornbos. Dat gebeurde op 18 maart 2023 in Amsterdam-Buitenveldert.
2 uur geledenGIETEN (ANP) - De Drentse gemeente Aa en Hunze, waar Gieten onderdeel van is, vangt de komende nachten opnieuw asielzoekers op, afkomstig van aanmeldcentrum Ter Apel. Dat meldt de gemeente op haar website. De opvang gebeurt in sporthal De Goorns in Gieten. De gemeente doet dat op nadrukkelijk verzoek van minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie. "De groep komt laat in de avond aan en vertrekt voor 7 uur 's ochtends naar het aanmeldcentrum in Ter Apel."
6 uur geleden