Willem Voogd gaat voor NPO oorlogsreis van oma maken
HILVERSUM (ANP) - Willem Voogd gaat een vierdelige podcastserie maken voor de NTR en Radio 1 over de reis die zijn Russische oma in 1944 maakte door Europa om de liefde van haar leven terug te zien. De acteur is van plan om voor het project, dat de titel Baba heeft gekregen, van Odessa aan de Zwarte Zee naar IJmuiden te reizen en onderweg verslag te doen van zijn ervaringen. De opnames moeten komende zomer plaatsvinden, maakte de NTR donderdag bekend.
De oma van Voogd, Tatjana Stojanova, ontmoette zijn opa Pieter in 1942 in Odesssa waar hij in de haven gezonken schepen moest lichten. Ondanks dat hij tien jaar ouder is en in Nederland een vrouw en kinderen heeft, worden zij toch verliefd op elkaar. Pieter wordt eind 1942 teruggeroepen naar Nederland maar Tatjana blijft aan hem denken. Twee jaar later besluit zij een levensgevaarlijke reis door oorlogsgebied te ondernemen om hem in Nederland terug te kunnen zien.
De podcast bestaat niet alleen uit de eigen verhalen en ervaringen van Voogd, maar ook uit duiding van historici, gesprekken met zijn eigen vader, dus haar zoon. De acteur wil in zijn podcast Baba ook een link trekken naar het heden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
15 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
20 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.
1 dag geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
1 dag geleden