Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II wint voor het eerst sinds 25 september

Willem II wint voor het eerst sinds 25 september

TILBURG (ANP) - Willem II heeft voor het eerst sinds 25 september een competitiewedstrijd gewonnen. In Tilburg werd provinciegenoot RKC Waalwijk, mede dankzij twee doelpunten van de deze winter aangetrokken Thijs Oosting, met 3-1 verslagen.

Saillant detail is dat Oosting twee keer trefzeker was tegen de ploeg waar zijn vader Joseph Oosting trainer is. De 21-jarige aanvallende middenvelder werd vorige week overgenomen van AZ, dat hem vorig seizoen nog uitleende aan RKC.

Oosting had slechts 13 minuten nodig voor zijn eerste doelpunten voor Willem II. In de achtste minuut rondde hij af na een goede pass van Driess Saddiki. Enkele minuten later trof Oosting opnieuw doel met een diagonaal schot met links.

Andere goals

Ook Jizz Hornkamp - eveneens een debutant - was trefzeker voor Willem II, dat bij rust met 3-0 leidde. Hornkamp werd tijdens de winterse periode overgenomen van FC Den Bosch. Michiel Kramer maakte er in de tweede helft nog 3-1 van.

Bij Willem II ontbrak keeper Timon Wellenreuther "om medische redenen". Jorn Brondeel stond daarom in het doel bij de thuisploeg.

Willem II had in de Eredivisie tien keer op rij verloren. Eind september werd PSV met 2-1 verslagen. In dat duel viel Freek Heerkens uit met een knieblessure; hij keerde tegen RKC terug in de basis.

Meer uit Voetbal

Spanjaard Denia eerste buitenlandse bondscoach van Tsjechië

PRAAG (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tsjechië heeft met Santi Denia de eerste buitenlandse bondscoach van het land aangesteld. De 52-jarige Spanjaard is de opvolger van Miroslav Koubek, die na het teleurstellende WK opstapte. Tsjechië behaalde slechts 1 punt in de groepsfase.

32 minuten geleden
Britse premier Burnham noemt Infantino 'verkeerde man' voor FIFA

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft Gianni Infantino "een verkeerde man" genoemd om de FIFA te leiden. Dat heeft Burnham volgens het Franse persbureau gezegd tegen verschillende media tijdens een bezoek aan Sheffield. Burnham noemde het voorstel van de FIFA om een deel van de rechten van het WK voetbal te verkopen "een schandalig voorstel".

1 uur geleden
Meerderheid voetbalbonden wijst investeringsplan FIFA af

KUALA LUMPUR (ANP) - Een meerderheid van de 211 voetbalbonden die lid zijn van de FIFA, is tegen het voorgestelde commercialiseringsplan van de wereldvoetbalbond. De Aziatische voetbalbond (AFC) verklaarde vrijdag dat het "solidair" is met de Europese bond (UEFA) en de Noord-Amerikaanse voetbalbond (CONCACAF) over hun afwijzing. De FIFA wil een deel van de commerciële rechten verkopen, waaronder die voor het WK. Voorzitter Gianni Infantino heeft gezegd uiterlijk 19 september duidelijkheid te willen van alle leden.

1 uur geleden
Aziatische voetbalbond solidair met UEFA en de CONCACAF

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond (AFC) heeft verklaard dat het "solidair" is met de UEFA en de CONCACAF over hun afwijzing van het commercialiseringsplan van de FIFA. De AFC dreigde echter niet met een boycot van de FIFA-competities, zoals de Europese bond donderdag wel deed. Na de aankondiging van de boycot door de UEFA wees de Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF het voorstel eveneens af.

3 uur geleden
Adviseur Cordeiro van FIFA-baas Infantino weg om verkoopplan WK

ZÜRICH (ANP) - Topadviseur Carlos Cordeiro van FIFA-voorzitter Gianni Infantino stapt op na het voorstel een ​​belang in het WK voetbal te verkopen. Dat staat in een verklaring van de 70-jarige Amerikaan die op X is verspreid. Cordeiro had naar eigen zeggen niets met de plannen van doen en wil er niets mee te maken hebben. "Een slechte deal voor de FIFA-landen en een slechte deal voor het voetbal", noemde de adviseur van Infantino de voornemens.

3 uur geleden
KNVB houdt vast aan afwijzing FIFA-plannen

ZEIST (ANP) - De KNVB is niet van mening veranderd door de reactie van de FIFA op de kritiek van onder meer de UEFA op het commercialiseringsplan van de wereldvoetbalbond. "Ons standpunt blijft onverminderd hetzelfde", liet een woordvoerder van de KNVB vrijdag aan het ANP weten.

4 uur geleden
Icoon van AC Milan Franco Baresi overleden

MILAAN (ANP/AFP) - De beroemde Italiaanse voetballer van AC Milan Franco Baresi is op 66-jarige leeftijd overleden. Zijn club heeft dit vrijdag bekendgemaakt: "Milan rouwt om het overlijden van Franco Baresi, die, net als zijn shirt met nummer 6, voor altijd een onlosmakelijk en fundamenteel onderdeel zal blijven van het DNA en de geschiedenis van de club."

7 uur geleden