Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II wint voor het eerst sinds 25 september

Willem II wint voor het eerst sinds 25 september

TILBURG (ANP) - Willem II heeft voor het eerst sinds 25 september een competitiewedstrijd gewonnen. In Tilburg werd provinciegenoot RKC Waalwijk, mede dankzij twee doelpunten van de deze winter aangetrokken Thijs Oosting, met 3-1 verslagen.

Saillant detail is dat Oosting twee keer trefzeker was tegen de ploeg waar zijn vader Joseph Oosting trainer is. De 21-jarige aanvallende middenvelder werd vorige week overgenomen van AZ, dat hem vorig seizoen nog uitleende aan RKC.

Oosting had slechts 13 minuten nodig voor zijn eerste doelpunten voor Willem II. In de achtste minuut rondde hij af na een goede pass van Driess Saddiki. Enkele minuten later trof Oosting opnieuw doel met een diagonaal schot met links.

Andere goals

Ook Jizz Hornkamp - eveneens een debutant - was trefzeker voor Willem II, dat bij rust met 3-0 leidde. Hornkamp werd tijdens de winterse periode overgenomen van FC Den Bosch. Michiel Kramer maakte er in de tweede helft nog 3-1 van.

Bij Willem II ontbrak keeper Timon Wellenreuther "om medische redenen". Jorn Brondeel stond daarom in het doel bij de thuisploeg.

Willem II had in de Eredivisie tien keer op rij verloren. Eind september werd PSV met 2-1 verslagen. In dat duel viel Freek Heerkens uit met een knieblessure; hij keerde tegen RKC terug in de basis.

Meer uit Voetbal

Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink (38) overleden

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink is op 38-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt voetbalbond KNVB maandag aan het ANP. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
AZ deelt kennis over voetbaltalenten met Franse club Nancy

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft een samenwerking met de Franse club AS Nancy Lorraine aangekondigd. De Eredivisieclub uit Alkmaar gaat zijn kennis en werkwijze delen over het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.

2 uur geleden
Kane belooft beter Engeland in halve finale WK tegen Argentinië

ATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentinië. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.

6 uur geleden
Telstar-aanvoerder Bakker kiest voor avontuur in Zuid-Korea

ANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.

7 uur geleden
WK voorbij voor arbiter Makkelie, Higler blijft actief als VAR

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.

8 uur geleden
Forlán interim-bondscoach van Uruguay

MONTEVIDEO (ANP/DPA) - Diego Forlán leidt voorlopig de nationale voetbalploeg van Uruguay. Hij is de tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend WK is vertrokken.

17 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino twijfelt nog over een WK met 64 landen

ATLANTA (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA weet nog niet of er in de toekomst 64 landen aan een WK deelnemen. "Dat gaan we na dit toernooi eens rustig onderzoeken", zei hij in een interview met de Zwitserse televisiezender Blue Sport. Het WK van 2030 vindt plaats in Spanje, Portugal en Marokko, met drie duels in Argentinië, Paraguay en Uruguay. Vier jaar later is Saudi-Arabië gastheer van de beste landenploegen van de wereld.

19 uur geleden