Willem II wint voor het eerst sinds 25 september
TILBURG (ANP) - Willem II heeft voor het eerst sinds 25 september een competitiewedstrijd gewonnen. In Tilburg werd provinciegenoot RKC Waalwijk, mede dankzij twee doelpunten van de deze winter aangetrokken Thijs Oosting, met 3-1 verslagen.
Saillant detail is dat Oosting twee keer trefzeker was tegen de ploeg waar zijn vader Joseph Oosting trainer is. De 21-jarige aanvallende middenvelder werd vorige week overgenomen van AZ, dat hem vorig seizoen nog uitleende aan RKC.
Oosting had slechts 13 minuten nodig voor zijn eerste doelpunten voor Willem II. In de achtste minuut rondde hij af na een goede pass van Driess Saddiki. Enkele minuten later trof Oosting opnieuw doel met een diagonaal schot met links.
Andere goals
Ook Jizz Hornkamp - eveneens een debutant - was trefzeker voor Willem II, dat bij rust met 3-0 leidde. Hornkamp werd tijdens de winterse periode overgenomen van FC Den Bosch. Michiel Kramer maakte er in de tweede helft nog 3-1 van.
Bij Willem II ontbrak keeper Timon Wellenreuther "om medische redenen". Jorn Brondeel stond daarom in het doel bij de thuisploeg.
Willem II had in de Eredivisie tien keer op rij verloren. Eind september werd PSV met 2-1 verslagen. In dat duel viel Freek Heerkens uit met een knieblessure; hij keerde tegen RKC terug in de basis.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
22 minuten geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
9 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
10 uur geleden