Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II wint van Vitesse en staat laatste plaats af aan Sparta

Willem II wint van Vitesse en staat laatste plaats af aan Sparta

TILBURG (ANP) - Willem II is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie. De Brabantse formatie stond die positie af aan Sparta Rotterdam, door op eigen veld te winnen van Vitesse (1-0). Sparta had vrijdag al verloren van FC Twente.

Willem II beleefde een overtuigende start. Al na 4 minuten kwam de ploeg van trainer Kevin Hofland op voorsprong. Jizz Hornkamp passeerde Markus Schubert, de Duitse doelman in het Arnhemse doel. Hij deed dat na een pass van Leeroy Owusu.

Het openingsdoelpunt van Hornkamp was de snelste treffer in de Eredivisie van Willem II sinds de openingstreffer van Fran Sol (3e minuut) op 1 december 2018 bij AZ. Willem II won destijds in Alkmaar (0-2).

In de slotfase van het eerste deel was ook Vitesse dreigend, via onder anderen Loïs Openda en Riechedly Bazoer. De Tilburgse keeper Timon Wellenreuther was echter attent.

Na de hervatting was aanvankelijk Pol Llonch dicht bij de tweede treffer voor de thuisclub. De Spanjaard schoot echter naast. Verder drong vooral Vitesse aan. Opnieuw was Openda gevaarlijk, maar hij vond andermaal Wellenreuther op zijn weg.

Willem II heeft nu 1 punt meer dan Sparta en staat gelijk met PEC Zwolle en Fortuna Sittard. Fortuna speelt later zondag nog op eigen veld tegen Go Ahead Eagles.

Meer uit Voetbal

Duitse voetbalbond bevestigt vertrek bondscoach Nagelsmann

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.

3 uur geleden
Spits Haller neemt afscheid van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.

4 uur geleden
Napoli stelt Allegri aan als nieuwe trainer

NAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.

5 uur geleden
Algerijn Mahrez stopt als international na uitschakeling op WK

VANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.

5 uur geleden
Salah mogelijk niet in basis Egypte voor WK-duel met Australië

ARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.

7 uur geleden
Bondscoach Nagelsmann stopt volgens Duitse media na echec WK

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.

8 uur geleden
Zwitserland na winst op Algerije naar achtste finales WK voetbal

VANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.

9 uur geleden