Willem II wint van Vitesse en staat laatste plaats af aan Sparta
TILBURG (ANP) - Willem II is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie. De Brabantse formatie stond die positie af aan Sparta Rotterdam, door op eigen veld te winnen van Vitesse (1-0). Sparta had vrijdag al verloren van FC Twente.
Willem II beleefde een overtuigende start. Al na 4 minuten kwam de ploeg van trainer Kevin Hofland op voorsprong. Jizz Hornkamp passeerde Markus Schubert, de Duitse doelman in het Arnhemse doel. Hij deed dat na een pass van Leeroy Owusu.
Het openingsdoelpunt van Hornkamp was de snelste treffer in de Eredivisie van Willem II sinds de openingstreffer van Fran Sol (3e minuut) op 1 december 2018 bij AZ. Willem II won destijds in Alkmaar (0-2).
In de slotfase van het eerste deel was ook Vitesse dreigend, via onder anderen Loïs Openda en Riechedly Bazoer. De Tilburgse keeper Timon Wellenreuther was echter attent.
Na de hervatting was aanvankelijk Pol Llonch dicht bij de tweede treffer voor de thuisclub. De Spanjaard schoot echter naast. Verder drong vooral Vitesse aan. Opnieuw was Openda gevaarlijk, maar hij vond andermaal Wellenreuther op zijn weg.
Willem II heeft nu 1 punt meer dan Sparta en staat gelijk met PEC Zwolle en Fortuna Sittard. Fortuna speelt later zondag nog op eigen veld tegen Go Ahead Eagles.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
16 uur geleden