Willem II wint van Vitesse en staat laatste plaats af aan Sparta
TILBURG (ANP) - Willem II is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie. De Brabantse formatie stond die positie af aan Sparta Rotterdam, door op eigen veld te winnen van Vitesse (1-0). Sparta had vrijdag al verloren van FC Twente.
Willem II beleefde een overtuigende start. Al na 4 minuten kwam de ploeg van trainer Kevin Hofland op voorsprong. Jizz Hornkamp passeerde Markus Schubert, de Duitse doelman in het Arnhemse doel. Hij deed dat na een pass van Leeroy Owusu.
Het openingsdoelpunt van Hornkamp was de snelste treffer in de Eredivisie van Willem II sinds de openingstreffer van Fran Sol (3e minuut) op 1 december 2018 bij AZ. Willem II won destijds in Alkmaar (0-2).
In de slotfase van het eerste deel was ook Vitesse dreigend, via onder anderen Loïs Openda en Riechedly Bazoer. De Tilburgse keeper Timon Wellenreuther was echter attent.
Na de hervatting was aanvankelijk Pol Llonch dicht bij de tweede treffer voor de thuisclub. De Spanjaard schoot echter naast. Verder drong vooral Vitesse aan. Opnieuw was Openda gevaarlijk, maar hij vond andermaal Wellenreuther op zijn weg.
Willem II heeft nu 1 punt meer dan Sparta en staat gelijk met PEC Zwolle en Fortuna Sittard. Fortuna speelt later zondag nog op eigen veld tegen Go Ahead Eagles.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
12 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
13 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
21 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
22 uur geleden