Willem II wint van Vitesse en staat laatste plaats af aan Sparta
TILBURG (ANP) - Willem II is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie. De Brabantse formatie stond die positie af aan Sparta Rotterdam, door op eigen veld te winnen van Vitesse (1-0). Sparta had vrijdag al verloren van FC Twente.
Willem II beleefde een overtuigende start. Al na 4 minuten kwam de ploeg van trainer Kevin Hofland op voorsprong. Jizz Hornkamp passeerde Markus Schubert, de Duitse doelman in het Arnhemse doel. Hij deed dat na een pass van Leeroy Owusu.
Het openingsdoelpunt van Hornkamp was de snelste treffer in de Eredivisie van Willem II sinds de openingstreffer van Fran Sol (3e minuut) op 1 december 2018 bij AZ. Willem II won destijds in Alkmaar (0-2).
In de slotfase van het eerste deel was ook Vitesse dreigend, via onder anderen Loïs Openda en Riechedly Bazoer. De Tilburgse keeper Timon Wellenreuther was echter attent.
Na de hervatting was aanvankelijk Pol Llonch dicht bij de tweede treffer voor de thuisclub. De Spanjaard schoot echter naast. Verder drong vooral Vitesse aan. Opnieuw was Openda gevaarlijk, maar hij vond andermaal Wellenreuther op zijn weg.
Willem II heeft nu 1 punt meer dan Sparta en staat gelijk met PEC Zwolle en Fortuna Sittard. Fortuna speelt later zondag nog op eigen veld tegen Go Ahead Eagles.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
11 uur geleden