Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II wint van Vitesse en staat laatste plaats af aan Sparta

Willem II wint van Vitesse en staat laatste plaats af aan Sparta

TILBURG (ANP) - Willem II is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie. De Brabantse formatie stond die positie af aan Sparta Rotterdam, door op eigen veld te winnen van Vitesse (1-0). Sparta had vrijdag al verloren van FC Twente.

Willem II beleefde een overtuigende start. Al na 4 minuten kwam de ploeg van trainer Kevin Hofland op voorsprong. Jizz Hornkamp passeerde Markus Schubert, de Duitse doelman in het Arnhemse doel. Hij deed dat na een pass van Leeroy Owusu.

Het openingsdoelpunt van Hornkamp was de snelste treffer in de Eredivisie van Willem II sinds de openingstreffer van Fran Sol (3e minuut) op 1 december 2018 bij AZ. Willem II won destijds in Alkmaar (0-2).

In de slotfase van het eerste deel was ook Vitesse dreigend, via onder anderen Loïs Openda en Riechedly Bazoer. De Tilburgse keeper Timon Wellenreuther was echter attent.

Na de hervatting was aanvankelijk Pol Llonch dicht bij de tweede treffer voor de thuisclub. De Spanjaard schoot echter naast. Verder drong vooral Vitesse aan. Opnieuw was Openda gevaarlijk, maar hij vond andermaal Wellenreuther op zijn weg.

Willem II heeft nu 1 punt meer dan Sparta en staat gelijk met PEC Zwolle en Fortuna Sittard. Fortuna speelt later zondag nog op eigen veld tegen Go Ahead Eagles.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

5 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

5 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

6 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

9 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

9 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

12 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

12 uur geleden