Willem II wint ook bij sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Willem II is vooralsnog niet te stuiten in de eredivisie. De formatie van coach Adrie Koster won vrijdag bij sc Heerenveen (1-2) en staat voorlopig derde. PSV kan de 'Tricolores' zondag inhalen, maar dan moet het wel winnen van Feyenoord in Rotterdam.
Willem II is inmiddels vijf duels zonder nederlaag. In die reeks zitten overwinningen op PSV en, vorige week, Ajax. De laatste nederlaag dateert van 3 november, FC Groningen uit. Heerenveen, dat voor het duel slechts 2 punten minder had dan de verrassende Tilburgers, blijft vooralsnog vijfde.
Vangelis Pavlidis opende de score voor Willem II na 9 minuten. De Griek, vooral productief in uitwedstrijden, profiteerde van een foutje bij Heerenveen achterin en rondde fraai af. Ruim 10 minuten later maakte Rodney Kongolo gelijk. Hij scoorde met het hoofd, na doorkoppen van Sven Botman uit een voorzet van Hicham Faik.
Net naast
Vlak voor rust sloegen de Tilburgers opnieuw toe, net in een fase dat de thuisclub het initiatief naar zich toe leek te trekken. Mike Trésor Ndayishimiye schoot hard en fraai raak, nadat Sherel Floranus, een tegenstander, hem de bal in de voeten had geschoven. Ndayishimiye scoorde vorige week ook al tegen Ajax, toen uit een strafschop.
Na de hervatting ging Heerenveen tevergeefs op jacht naar de gelijkmaker. Joey Veerman was er wel dichtbij. Hij zag zijn schot net naast gaan.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
9 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
11 uur geleden