Willem II wint ook bij sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Willem II is vooralsnog niet te stuiten in de eredivisie. De formatie van coach Adrie Koster won vrijdag bij sc Heerenveen (1-2) en staat voorlopig derde. PSV kan de 'Tricolores' zondag inhalen, maar dan moet het wel winnen van Feyenoord in Rotterdam.
Willem II is inmiddels vijf duels zonder nederlaag. In die reeks zitten overwinningen op PSV en, vorige week, Ajax. De laatste nederlaag dateert van 3 november, FC Groningen uit. Heerenveen, dat voor het duel slechts 2 punten minder had dan de verrassende Tilburgers, blijft vooralsnog vijfde.
Vangelis Pavlidis opende de score voor Willem II na 9 minuten. De Griek, vooral productief in uitwedstrijden, profiteerde van een foutje bij Heerenveen achterin en rondde fraai af. Ruim 10 minuten later maakte Rodney Kongolo gelijk. Hij scoorde met het hoofd, na doorkoppen van Sven Botman uit een voorzet van Hicham Faik.
Net naast
Vlak voor rust sloegen de Tilburgers opnieuw toe, net in een fase dat de thuisclub het initiatief naar zich toe leek te trekken. Mike Trésor Ndayishimiye schoot hard en fraai raak, nadat Sherel Floranus, een tegenstander, hem de bal in de voeten had geschoven. Ndayishimiye scoorde vorige week ook al tegen Ajax, toen uit een strafschop.
Na de hervatting ging Heerenveen tevergeefs op jacht naar de gelijkmaker. Joey Veerman was er wel dichtbij. Hij zag zijn schot net naast gaan.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
16 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
16 uur geleden