Willem II wint ook bij sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Willem II is vooralsnog niet te stuiten in de eredivisie. De formatie van coach Adrie Koster won vrijdag bij sc Heerenveen (1-2) en staat voorlopig derde. PSV kan de 'Tricolores' zondag inhalen, maar dan moet het wel winnen van Feyenoord in Rotterdam.
Willem II is inmiddels vijf duels zonder nederlaag. In die reeks zitten overwinningen op PSV en, vorige week, Ajax. De laatste nederlaag dateert van 3 november, FC Groningen uit. Heerenveen, dat voor het duel slechts 2 punten minder had dan de verrassende Tilburgers, blijft vooralsnog vijfde.
Vangelis Pavlidis opende de score voor Willem II na 9 minuten. De Griek, vooral productief in uitwedstrijden, profiteerde van een foutje bij Heerenveen achterin en rondde fraai af. Ruim 10 minuten later maakte Rodney Kongolo gelijk. Hij scoorde met het hoofd, na doorkoppen van Sven Botman uit een voorzet van Hicham Faik.
Net naast
Vlak voor rust sloegen de Tilburgers opnieuw toe, net in een fase dat de thuisclub het initiatief naar zich toe leek te trekken. Mike Trésor Ndayishimiye schoot hard en fraai raak, nadat Sherel Floranus, een tegenstander, hem de bal in de voeten had geschoven. Ndayishimiye scoorde vorige week ook al tegen Ajax, toen uit een strafschop.
Na de hervatting ging Heerenveen tevergeefs op jacht naar de gelijkmaker. Joey Veerman was er wel dichtbij. Hij zag zijn schot net naast gaan.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Het grootste wereldkampioenschap ooit zorgt er ook voor dat spelers en oud-spelers uit de Eredivisie een grotere rol spelen. De 48 deelnemende landen selecteerden gezamenlijk 33 spelers uit de hoogste voetbalcompetitie uit Nederland en daarnaast vele internationals met een verleden bij clubs uit Nederland.
27 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo (41) heeft als eerste voetballer ooit op zes verschillende wereldkampioenschappen gescoord. Dat deed de Portugees door dinsdag in de zesde minuut 1-0 te maken in het tweede groepsduel van zijn land met Oezbekistan op het WK in de VS, Canada en Mexico.
33 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal mag langer in de VS verblijven rond de derde groepswedstrijd op het WK. Dat meldt de Amerikaanse nieuwszender NBC News op basis van een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid.
34 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Portugal begint dinsdag met Cristiano Ronaldo en João Félix in de basis aan het WK-duel met Oezbekistan. Portugal speelde in de eerste groepswedstrijd gelijk met Congo en staat op 1 punt. Oezbekistan verloor van Colombia (1-3).
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft vier oefenduels toegevoegd aan de kalender ter voorbereiding op het seizoen 2026/2027. Dat maakte de club dinsdag bekend. Eerder werd al bekend dat Ajax aan de oefencampagne begint met een duel met Panathinaikos (4 juli), daar komen duels met AEK Larnaca (10 juli), VfL Bochum (15 juli), Olympiakos (18 juli) en Burnley (26 juli) bij.
35 minuten geledenROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.
4 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.
5 uur geleden