Willem II wint eindelijk weer eens: 2-1 tegen VVV-Venlo
TILBURG (ANP) - Willem II heeft eindelijk weer eens een competitiewedstrijd gewonnen. De Brabantse ploeg versloeg in eigen stadion VVV-Venlo met 2-1. Voor de thuisclub was het pas de tweede overwinning in dit eredivisieseizoen, na de zege op Heracles Almelo (4-0) van twee maanden geleden.
De inbreng van twee Griekse internationals maakte het duel interessant. Vangelis Pavlidis (Willem II) en Georgios Giakoumakis (VVV-Venlo) hadden tijdens de afgelopen interlandperiode bij de nationale selectie onder leiding van bondscoach John van 't Schip veel tijd met elkaar doorgebracht. In Tilburg zagen ze elkaar alweer, maar nu als tegenstanders.
De jarige Pavlidis (22) deelde de eerste tik uit. Uit een pass van Mike Trésor schoot hij in de 7e minuut raak (1-0). Het was dit seizoen zijn vierde eredivisietreffer.
Hoogstandje
Giakoumakis kwam op zijn beurt tot scoren met een technisch hoogstandje. Hij bracht met zijn achtste competitietreffer de stand op 2-1. Görkem Saglam had Willem II na ruim een kwartier op 2-0 gebracht met een fraaie draaibal in de verre hoek. Opnieuw kwam de assist van Trésor.
Ook na de rust had Willem II een licht overwicht, maar grote kansen bleven uit. VVV was eveneens vrijwel machteloos, al miste invaller Joshua John in de extra tijd nog wel een enorme kans op de gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
MIAMI GARDENS (ANP/RTR) - Bondscoach Pedro Leitão Brito van Kaapverdië maakte zijn spelers na afloop van de wedstrijd tegen Uruguay op het WK voetbal een groot compliment. "Ik wil het team en al onze mensen feliciteren met de manier waarop we hebben gespeeld: met hart en ziel," zei hij na het verrassende gelijkspel van 2-2. Het was, na de 0-0 tegen Spanje, de tweede stunt van Kaapverdië op de mondiale titelstrijd.
10 minuten geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.
1 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint aan de tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Uruguay met drie in Nederland geboren spelers in de startopstelling. Bondscoach Pedro Leitão Brito heeft een basisplaats voor verdediger Sidny Lopes Cabral en middenvelders Jamiro Monteiro en Garry Rodrigues.
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - België heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet weten te winnen. Iran hield de Rode Duivels in het stadion nabij Los Angeles op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
4 uur geledenATLANTA (ANP) - Spanje heeft zich met een 4-0-zege op Saudi-Arabië op het WK hersteld van de teleurstellende openingswedstrijd tegen Kaapverdië (0-0). Met Lamine Yamal voor het eerst in de basis zette de Europees kampioen de nummer 61 van de wereld in Atlanta vanaf het begin onder zware druk, met halverwege de eerste helft een 3-0-voorsprong als resultaat. Spits Mikel Oyarzabal was met twee treffers en een assist de uitblinker.
7 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City op het WK. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers zijn in ieder geval tot de eventuele achtste finale in het huidige basiskamp.
9 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de training bij het Nederlands elftal hervat. De middenvelder liep drie dagen geleden tijdens de training na een duel met Frenkie de Jong een lichte hersenschudding op en kon daardoor zaterdag niet meedoen in de tweede groepswedstrijd tegen Zweden, die Oranje met 5-1 won.
9 uur geleden