Willem II viert zege op Sparta in strijd tegen degradatie
ROTTERDAM (ANP) - Willem II heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie. De club uit Tilburg won de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam (0-2).
Ché Nunnely opende de score. De aanvaller kopte raak in de 68e minuut, op aangeven van Mike Trésor die in de 76e minuut een strafschop benutte na een overtreding van Jeffry Fortes op Vangelis Pavlidis. Fortes kreeg een rode kaart voor zijn overtreding op de Griekse aanvaller, op aangeven van de videoscheidsrechter die arbiter Kevin Blom richting een tv-scherm langs de kant van het veld dirigeerde.
Willem II staat zestiende in de Eredivisie, een positie die aan het einde van het seizoen verplicht tot deelname aan de play-offs voor promotie en degradatie. Willem II heeft twee punten meer dan ADO Den Haag. Hekkensluiter FC Emmen heeft vijf punten minder dan de Tilburgse nummer 5 van het vorige afgebroken seizoen. Sparta zag de voorsprong op Willem II slinken tot zes punten. De ploeg van trainer Henk Fraser wacht al zes thuisduels vergeefs op een zege.
Sparta startte goed en was met Sven Mijnans dichtbij de openingstreffer. Na een kwartier werd Willem II sterker. Trésor, Pavlidis en Leeroy Owusu waren in het eerste uur al dichtbij de openingstreffer.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
6 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
10 uur geleden