Willem II viert zege op Sparta in strijd tegen degradatie
ROTTERDAM (ANP) - Willem II heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie. De club uit Tilburg won de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam (0-2).
Ché Nunnely opende de score. De aanvaller kopte raak in de 68e minuut, op aangeven van Mike Trésor die in de 76e minuut een strafschop benutte na een overtreding van Jeffry Fortes op Vangelis Pavlidis. Fortes kreeg een rode kaart voor zijn overtreding op de Griekse aanvaller, op aangeven van de videoscheidsrechter die arbiter Kevin Blom richting een tv-scherm langs de kant van het veld dirigeerde.
Willem II staat zestiende in de Eredivisie, een positie die aan het einde van het seizoen verplicht tot deelname aan de play-offs voor promotie en degradatie. Willem II heeft twee punten meer dan ADO Den Haag. Hekkensluiter FC Emmen heeft vijf punten minder dan de Tilburgse nummer 5 van het vorige afgebroken seizoen. Sparta zag de voorsprong op Willem II slinken tot zes punten. De ploeg van trainer Henk Fraser wacht al zes thuisduels vergeefs op een zege.
Sparta startte goed en was met Sven Mijnans dichtbij de openingstreffer. Na een kwartier werd Willem II sterker. Trésor, Pavlidis en Leeroy Owusu waren in het eerste uur al dichtbij de openingstreffer.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
3 uur geleden