Willem II viert zege op Sparta in strijd tegen degradatie
ROTTERDAM (ANP) - Willem II heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie. De club uit Tilburg won de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam (0-2).
Ché Nunnely opende de score. De aanvaller kopte raak in de 68e minuut, op aangeven van Mike Trésor die in de 76e minuut een strafschop benutte na een overtreding van Jeffry Fortes op Vangelis Pavlidis. Fortes kreeg een rode kaart voor zijn overtreding op de Griekse aanvaller, op aangeven van de videoscheidsrechter die arbiter Kevin Blom richting een tv-scherm langs de kant van het veld dirigeerde.
Willem II staat zestiende in de Eredivisie, een positie die aan het einde van het seizoen verplicht tot deelname aan de play-offs voor promotie en degradatie. Willem II heeft twee punten meer dan ADO Den Haag. Hekkensluiter FC Emmen heeft vijf punten minder dan de Tilburgse nummer 5 van het vorige afgebroken seizoen. Sparta zag de voorsprong op Willem II slinken tot zes punten. De ploeg van trainer Henk Fraser wacht al zes thuisduels vergeefs op een zege.
Sparta startte goed en was met Sven Mijnans dichtbij de openingstreffer. Na een kwartier werd Willem II sterker. Trésor, Pavlidis en Leeroy Owusu waren in het eerste uur al dichtbij de openingstreffer.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
8 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
10 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
10 uur geleden