Willem II verslaat Heracles met sterke tweede helft
TILBURG (ANP) - Willem II heeft in eigen huis de eerste overwinning van dit seizoen in de eredivisie behaald. De Tilburgers wonnen na een sterke openingsfase van de tweede helft met 4-0 van Heracles Almelo en komen net als de Tukkers op 3 punten.
Voor Willem II scoorden Vangelis Pavlidis, Görkem Saglam en John Yeboah in de eerste 7 minuten na rust. Heracles was niet bij machte iets aan de achterstand te doen en zag Yeboah en Pavlidis nog grote kansen op meer treffers missen. In de slotfase bepaalde Pavlidis de eindstand op 4-0.
Willem II bereikte afgelopen week de derde voorronde van de Europa League door een overtuigende zege in Luxemburg op Progrès Niederkorn (0-5). Heracles speelde in Tilburg zonder Silvester van der Water. De aanvaller had zich afgemeld omdat hij dicht bij een transfer is.
In de eerste helft creëerden beide ploegen weinig, maar dat was meteen na rust wel anders. Mike Trésor Ndayishimiye stuurde Pavlidis de diepte in en de Griek schoot knap binnen. Vier minuten later was het weer raak. Heracles-doelman Janis Blaswich keerde het schot van Pavlidis nog, maar kon de rebound van Saglam niet stoppen. Yeboah zorgde met het derde doelpunt in 6 minuten voor de beslissing. Na de tweede treffer van Pavlidis kon Willem II zich met vertrouwen gaan richten op het Europese duel van donderdag met Rangers FC.
Meer uit Voetbal
INGLEWOOD (ANP) - Iran is na een bewogen voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begonnen met een 2-2 gelijkspel tegen Nieuw-Zeeland. Het elftal van bondscoach Amir Ghalenoei kwam in de nacht van maandag op dinsdag in het Amerikaanse Los Angeles twee keer terug van een achterstand, maar wist de in het zwart spelende 'All Whites' niet te verslaan.
9 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ziet geen aanleiding om maatregelen te nemen tegen assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans. De Australiër maakte kort voor de wedstrijd tussen Duitsland en Curaçao (7-1) een handgebaar dat in extreemrechtse kringen symbool staat voor witte suprematie. De VAR zegt dat hij dat gebaar onbedoeld maakte.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - De keeper van Kaapverdië, Josimar Vozinha, heeft er in enkele uren enkele miljoenen volgers op Instagram bijgekregen. Voorafgaand aan het duel met Spanje had de 40-jarige doelman zo'n 50.000 volgers op het sociale medium. In de nacht van maandag op dinsdag stond de teller op ruim 3,7 miljoen volgers.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Saudi-Arabië heeft in de nacht van maandag op dinsdag met een 1-1 gelijkspel tegen Uruguay opnieuw in de eerste groepswedstrijd van een WK voetbal verrast. Het elftal van de Griekse bondscoach Georgios Donis baarde, vier jaar na de sensationele zege op Argentinië op het WK van 2022 in Qatar, voor 62.000 toeschouwers in Miami opnieuw opzien tegen een Zuid-Amerikaanse tegenstander.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - België heeft met de nodige moeite een punt overgehouden aan zijn eerste groepsduel op het WK voetbal. De formatie van bondscoach Rudi Garcia speelde in het Seattle Stadium met 1-1 gelijk tegen Egypte.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Doelman Jasper Cillessen vertrekt bij NEC. Dat maakte de 37-jarige oud-international bekend op Instagram. "Vandaag heb ik helaas besloten om mijn contract bij NEC niet met één jaar te verlengen", schreef de keeper.
6 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - Doelman Josimar Vozinha heeft met talloze reddingen een groot aandeel gehad in het 0-0-gelijkspel van Kaapverdië tegen Spanje op het WK. De 40-jarige keeper werd na afloop van het debuut van Kaapverdië op het WK uitgeroepen tot man van de wedstrijd van de ploeg waarin ook vijf in Rotterdam geboren spelers meededen.
6 uur geleden