Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II verliest ook bij Go Ahead en ziet problemen toenemen

Willem II verliest ook bij Go Ahead en ziet problemen toenemen

DEVENTER (ANP) - Willem II moet steeds meer vrezen voor degradatie naar de eerste divisie. De Tilburgers verloren vrijdag met liefst 4-0 bij Go Ahead Eagles. Willem II behaalde uit de laatste acht duels slechts 2 punten en staan nog maar net boven de degradatiestreep.

Go Ahead maakte het verschil voor rust uit twee hoekschoppen. In de 26e minuut kon verdediger Joris Kramer geheel vrijstaand inkoppen. Dat leverde niet direct een doelpunt op. Uit de navolgende scrimmage werkte de Zweedse spits Isac Lidberg de bal wel binnen (1-0).

Acht minuten later mocht Go Ahead een hoekschop nemen vanaf de andere kant en ook deze had succes. De bal kon eerst nog worden weggewerkt, maar toen die daarna weer in het zestienmetergebied werd getrapt, verlengde Inigo Cordoba de bal succesvol met zijn hoofd: 2-0.

Efficiënt

Go Ahead toonde zich ook na rust efficiënt. Invaller Ogechika Heil benutte in de 70e minuut de eerste kans van de tweede helft van de Deventenaren (3-0). De 4-0 viel weer uit een hoekschop. Marc Cardona, ook een invaller, kon van dichtbij intikken.

Willem II heeft na 29 wedstrijden 23 punten. De stand geeft echter een vertekend beeld. Nummer 16 Sparta speelde pas 26 duels en heeft 22 punten. Bovendien is de kans groot dat de Rotterdammers over anderhalve week 3 punten mogen bijschrijven, omdat ze de dan nog het restant van zes minuten moeten afmaken van de gestaakte wedstrijd tegen Vitesse. Sparta leidde op dat moment met 1-0. Nummer 17 Fortuna heeft 22 punten na 27 wedstrijden en PEC Zwolle is met 20 punten uit 28 duels laatste.

Go Ahead steeg dankzij de winst naar de negende plaats met 36 punten.

Meer uit Voetbal

Oproep voor Oranje kwam als verrassing voor debutant Emegha

WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.

2 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk kijkt terug op moeizame avond tegen Polen

WARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."

4 uur geleden
Koeman kritisch op Oranje: dit was heel erg slecht

WARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.

4 uur geleden
De Jong ziet Oranje veel fout doen in afstemming en positioneren

WARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.

4 uur geleden
Duitsland en Slowakije strijden in direct duel om WK-kwalificatie

LUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.

5 uur geleden
Geschorste Van Hecke mist laatste kwalificatieduel met Litouwen

WARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.

5 uur geleden
Oranje plaatst zich met zwak optreden bij Polen officieus voor WK

WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.

5 uur geleden