Willem II vergroot met ruime zege (3-0) problemen puntloos RKC
TILBURG (ANP) - De problemen voor RKC Waalwijk in de Eredivisie beginnen steeds grotere vormen aan te nemen. De Brabanders verloren bij Willem II ook de vijfde competitiewedstrijd (3-0) en zijn als enige club nog puntloos. Het doelsaldo van het elftal van trainer Henk Fraser is 2-15. Vorig seizoen wist RKC zich op de laatste speeldag als nummer 15 ternauwernood veilig te spelen.
RKC moest snel in de achtervolging. Verdediger Julian Lelieveld veroorzaakte in de achtste minuut een strafschop na een overtreding op Cisse Sandra. Kyan Vaesen schoot de penalty in de linkerbovenhoek raak. Voor de Belg is het zijn derde treffer dit seizoen.
Denilho Cleonise noteerde halverwege de eerste helft de eerste kans voor RKC, maar doelman Thomas Didillon-Hödl redde. Ringo Meerveld sloeg kort daarna voor een tweede keer toe namens Willem II. De middenvelder passeerde meerdere RKC'ers en aangekomen bij het zestienmetergebied plaatste hij de bal in de verre hoek (2-0).
Wissels
Fraser wisselde halverwege drie spelers. De hoop voor zijn elftal verdween al snel. Een schot van Nick Doodeman werd door Roshon van Eijma van richting veranderd en verdween over keeper Jeroen Houwen in het doel.
Willem II passeerde met de zege onder meer Feyenoord en staat nu op de vijfde plaats met 8 punten uit vijf duels.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
5 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
7 uur geleden