Willem II vergroot met ruime zege (3-0) problemen puntloos RKC
TILBURG (ANP) - De problemen voor RKC Waalwijk in de Eredivisie beginnen steeds grotere vormen aan te nemen. De Brabanders verloren bij Willem II ook de vijfde competitiewedstrijd (3-0) en zijn als enige club nog puntloos. Het doelsaldo van het elftal van trainer Henk Fraser is 2-15. Vorig seizoen wist RKC zich op de laatste speeldag als nummer 15 ternauwernood veilig te spelen.
RKC moest snel in de achtervolging. Verdediger Julian Lelieveld veroorzaakte in de achtste minuut een strafschop na een overtreding op Cisse Sandra. Kyan Vaesen schoot de penalty in de linkerbovenhoek raak. Voor de Belg is het zijn derde treffer dit seizoen.
Denilho Cleonise noteerde halverwege de eerste helft de eerste kans voor RKC, maar doelman Thomas Didillon-Hödl redde. Ringo Meerveld sloeg kort daarna voor een tweede keer toe namens Willem II. De middenvelder passeerde meerdere RKC'ers en aangekomen bij het zestienmetergebied plaatste hij de bal in de verre hoek (2-0).
Wissels
Fraser wisselde halverwege drie spelers. De hoop voor zijn elftal verdween al snel. Een schot van Nick Doodeman werd door Roshon van Eijma van richting veranderd en verdween over keeper Jeroen Houwen in het doel.
Willem II passeerde met de zege onder meer Feyenoord en staat nu op de vijfde plaats met 8 punten uit vijf duels.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
17 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
20 uur geleden