Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II-trainer Petrovic kiest Muric als nieuwe eerste doelman

Willem II-trainer Petrovic kiest Muric als nieuwe eerste doelman

TILBURG (ANP) - Arijanet Muric is de nieuwe eerste doelman van Willem II. De 22-jarige Kosovaarse keeper krijgt van de nieuwe trainer Zeljko Petrovic de voorkeur boven Jorn Brondeel, die de voorbije duels keepte. Brondeel verving de al wat langer afwezige eerste doelman Robbin Ruiter.

"Muric mag het laten zien, ik hoop dat hij dat gaat doen", aldus Petrovic, die zegt dat Brondeel het goed oppakte. "Ik heb met hem gesproken. Ik vond zijn reactie geweldig, goed van die jongen." Muric werd afgelopen week op huurbasis overgenomen van Manchester City.

Petrovic debuteerde afgelopen weekend als vervanger van de ontslagen Adrie Koster met een zege van 2-0 op FC Emmen. Zondag wacht met ADO Den Haag opnieuw een degradatieduel. De kans dat de wedstrijd doorgaat lijkt vanwege sneeuwval klein. Petrovic: "We hebben gewonnen en zitten in een goede fase. Het zou voor ons beter zijn als we zondag weer kunnen voetballen."

Niet veel veranderen

De voormalige assistent van Feyenoord zegt dat hij niet heel veel gaat veranderen. "Adrie heeft hier geweldig werk gedaan. Daar ga ik niet van afwijken."

Petrovic stond vrijdag een groepje journalisten te woord. Grote interviews geeft hij voorlopig niet. "Ik heb vaak in de krant gestaan. Vaker positief dan negatief. Maar het moet niet om mij gaan. Het moet om Willem II gaan. Het belang van de club gaat boven alles", zegt hij.

Tevreden over eerste week

Analyticus Johan Derksen noemde Petrovic op televisie ooit een babbelzieke Joegoslaaf. Dat is geweest, vindt Petrovic. "Waarom heeft Dick Advocaat mij als assistent gevraagd? Waarom heeft Guus Hiddink dat gedaan? Waarom heeft Avram Grant dat gedaan?", reageert hij. "En Willem II komt nu ook bij mij uit. Ze noemen mij ook wel eens slijmbal. Maar ik hoef niet te slijmen, bij niemand. Iedereen die met mij heeft gewerkt, weet hoe ik ben."

De 55-jarige Petrovic is tevreden over de eerste week in Tilburg. "Die drie punten waren echt even nodig, ook voor het vertrouwen. Deze spelers zijn niet gewend om degradatievoetbal te spelen. Het bevalt me hier uitstekend. Iedereen probeert mij te helpen in allerlei zaken."

Meer uit Voetbal

Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

24 minuten geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

2 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

6 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

16 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

16 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

16 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

17 uur geleden