Willem II-trainer Petrovic kiest Muric als nieuwe eerste doelman
TILBURG (ANP) - Arijanet Muric is de nieuwe eerste doelman van Willem II. De 22-jarige Kosovaarse keeper krijgt van de nieuwe trainer Zeljko Petrovic de voorkeur boven Jorn Brondeel, die de voorbije duels keepte. Brondeel verving de al wat langer afwezige eerste doelman Robbin Ruiter.
"Muric mag het laten zien, ik hoop dat hij dat gaat doen", aldus Petrovic, die zegt dat Brondeel het goed oppakte. "Ik heb met hem gesproken. Ik vond zijn reactie geweldig, goed van die jongen." Muric werd afgelopen week op huurbasis overgenomen van Manchester City.
Petrovic debuteerde afgelopen weekend als vervanger van de ontslagen Adrie Koster met een zege van 2-0 op FC Emmen. Zondag wacht met ADO Den Haag opnieuw een degradatieduel. De kans dat de wedstrijd doorgaat lijkt vanwege sneeuwval klein. Petrovic: "We hebben gewonnen en zitten in een goede fase. Het zou voor ons beter zijn als we zondag weer kunnen voetballen."
Niet veel veranderen
De voormalige assistent van Feyenoord zegt dat hij niet heel veel gaat veranderen. "Adrie heeft hier geweldig werk gedaan. Daar ga ik niet van afwijken."
Petrovic stond vrijdag een groepje journalisten te woord. Grote interviews geeft hij voorlopig niet. "Ik heb vaak in de krant gestaan. Vaker positief dan negatief. Maar het moet niet om mij gaan. Het moet om Willem II gaan. Het belang van de club gaat boven alles", zegt hij.
Tevreden over eerste week
Analyticus Johan Derksen noemde Petrovic op televisie ooit een babbelzieke Joegoslaaf. Dat is geweest, vindt Petrovic. "Waarom heeft Dick Advocaat mij als assistent gevraagd? Waarom heeft Guus Hiddink dat gedaan? Waarom heeft Avram Grant dat gedaan?", reageert hij. "En Willem II komt nu ook bij mij uit. Ze noemen mij ook wel eens slijmbal. Maar ik hoef niet te slijmen, bij niemand. Iedereen die met mij heeft gewerkt, weet hoe ik ben."
De 55-jarige Petrovic is tevreden over de eerste week in Tilburg. "Die drie punten waren echt even nodig, ook voor het vertrouwen. Deze spelers zijn niet gewend om degradatievoetbal te spelen. Het bevalt me hier uitstekend. Iedereen probeert mij te helpen in allerlei zaken."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
1 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
22 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 dag geleden