Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II-trainer Petrovic kiest Muric als nieuwe eerste doelman

Willem II-trainer Petrovic kiest Muric als nieuwe eerste doelman

TILBURG (ANP) - Arijanet Muric is de nieuwe eerste doelman van Willem II. De 22-jarige Kosovaarse keeper krijgt van de nieuwe trainer Zeljko Petrovic de voorkeur boven Jorn Brondeel, die de voorbije duels keepte. Brondeel verving de al wat langer afwezige eerste doelman Robbin Ruiter.

"Muric mag het laten zien, ik hoop dat hij dat gaat doen", aldus Petrovic, die zegt dat Brondeel het goed oppakte. "Ik heb met hem gesproken. Ik vond zijn reactie geweldig, goed van die jongen." Muric werd afgelopen week op huurbasis overgenomen van Manchester City.

Petrovic debuteerde afgelopen weekend als vervanger van de ontslagen Adrie Koster met een zege van 2-0 op FC Emmen. Zondag wacht met ADO Den Haag opnieuw een degradatieduel. De kans dat de wedstrijd doorgaat lijkt vanwege sneeuwval klein. Petrovic: "We hebben gewonnen en zitten in een goede fase. Het zou voor ons beter zijn als we zondag weer kunnen voetballen."

Niet veel veranderen

De voormalige assistent van Feyenoord zegt dat hij niet heel veel gaat veranderen. "Adrie heeft hier geweldig werk gedaan. Daar ga ik niet van afwijken."

Petrovic stond vrijdag een groepje journalisten te woord. Grote interviews geeft hij voorlopig niet. "Ik heb vaak in de krant gestaan. Vaker positief dan negatief. Maar het moet niet om mij gaan. Het moet om Willem II gaan. Het belang van de club gaat boven alles", zegt hij.

Tevreden over eerste week

Analyticus Johan Derksen noemde Petrovic op televisie ooit een babbelzieke Joegoslaaf. Dat is geweest, vindt Petrovic. "Waarom heeft Dick Advocaat mij als assistent gevraagd? Waarom heeft Guus Hiddink dat gedaan? Waarom heeft Avram Grant dat gedaan?", reageert hij. "En Willem II komt nu ook bij mij uit. Ze noemen mij ook wel eens slijmbal. Maar ik hoef niet te slijmen, bij niemand. Iedereen die met mij heeft gewerkt, weet hoe ik ben."

De 55-jarige Petrovic is tevreden over de eerste week in Tilburg. "Die drie punten waren echt even nodig, ook voor het vertrouwen. Deze spelers zijn niet gewend om degradatievoetbal te spelen. Het bevalt me hier uitstekend. Iedereen probeert mij te helpen in allerlei zaken."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters BK Häcken winnen eerste editie Europa Cup

GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.

41 minuten geleden
Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

3 uur geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

4 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

4 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

5 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

7 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

7 uur geleden