Willem II rekent in eigen huis af met NEC
TILBURG (ANP) - Willem II heeft in een onderling duel afstand genomen van NEC in de Eredivisie. De Tilburgers van coach Peter Maes wonnen in eigen huis met 4-1 van de Nijmegenaren.
Scheidsrechter Richard Martens legde de wedstrijd in de tiende minuut stil, omdat er nauwelijks zicht was nadat supporters van Willem II massaal vuurwerk hadden afgestoken. Daarna kwam de thuisploeg al snel op voorsprong. Een voorzet van Nick Doodeman werd door Iván Márquez achter zijn eigen doelman gekopt.
NEC kwam snel op gelijke hoogte. Keeper Thomas Didillon-Hödl redde op een inzet van Vito van Crooij, maar kon de rebound van Koki Ogawa niet tegenhouden. Jeremy Bokila bracht Willem II nog voor rust uit een voorzet van Doodeman opnieuw op voorsprong.
Tweede helft
In de tweede helft appelleerden de spelers van NEC voor een strafschop na hands van Raffael Behounek, maar Martens liet doorspelen. De thuisploeg scoorde kort daarop uit een tegenaanval via Ringo Meerveld, die de keeper omspeelde en de 3-1 binnentikte. Boris Lambert maakte er uit een corner van Doodeman nog 4-1 van.
Willem II sluit de eerste competitiehelft af op de tiende plaats met 22 punten. NEC staat twaalfde met 17 punten.
Zowel Willem II als NEC verloor eerder in de week in de tweede ronde van het bekertoernooi. Willem II werd uitgeschakeld door de amateurs van Noordwijk en NEC door Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
59 minuten geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is er in de Eredivisie opnieuw niet in geslaagd te winnen. De Friezen speelden voor eigen publiek gelijk tegen Telstar: 0-0. Heerenveen won dit seizoen pas één keer, ruim een maand geleden op de eerste speeldag tegen FC Twente (1-0).
3 uur geledenMADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.
6 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft trainer Eugen Polanski ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit een dag na de nederlaag van 5-0 bij SC Freiburg in de Bundesliga. Borussia Mönchengladbach verloor de eerste drie competitieduels en staat op de laatste plaats.
8 uur geledenMONACO (ANP/DPA) - Voetballer Paris Brunner van AS Monaco heeft zijn excuses aangeboden voor het maken van een moordgebaar richting supporters van Strasbourg. Het duel eindigde zaterdag in 1-1.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder is zaterdag in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur geschrokken van het niveau van zijn elftal. "Ik denk dat dit misschien wel de allerslechtste wedstrijd van mij is als trainer. Het allerslechtste is dat je geen enkele intensiteit en geen enkele wil om te winnen ziet. Dit is niet goed te praten", sprak hij na de nederlaag van 3-0 tegen ESPN.
9 uur geleden