Willem II rekent in eigen huis af met NEC
TILBURG (ANP) - Willem II heeft in een onderling duel afstand genomen van NEC in de Eredivisie. De Tilburgers van coach Peter Maes wonnen in eigen huis met 4-1 van de Nijmegenaren.
Scheidsrechter Richard Martens legde de wedstrijd in de tiende minuut stil, omdat er nauwelijks zicht was nadat supporters van Willem II massaal vuurwerk hadden afgestoken. Daarna kwam de thuisploeg al snel op voorsprong. Een voorzet van Nick Doodeman werd door Iván Márquez achter zijn eigen doelman gekopt.
NEC kwam snel op gelijke hoogte. Keeper Thomas Didillon-Hödl redde op een inzet van Vito van Crooij, maar kon de rebound van Koki Ogawa niet tegenhouden. Jeremy Bokila bracht Willem II nog voor rust uit een voorzet van Doodeman opnieuw op voorsprong.
Tweede helft
In de tweede helft appelleerden de spelers van NEC voor een strafschop na hands van Raffael Behounek, maar Martens liet doorspelen. De thuisploeg scoorde kort daarop uit een tegenaanval via Ringo Meerveld, die de keeper omspeelde en de 3-1 binnentikte. Boris Lambert maakte er uit een corner van Doodeman nog 4-1 van.
Willem II sluit de eerste competitiehelft af op de tiende plaats met 22 punten. NEC staat twaalfde met 17 punten.
Zowel Willem II als NEC verloor eerder in de week in de tweede ronde van het bekertoernooi. Willem II werd uitgeschakeld door de amateurs van Noordwijk en NEC door Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
8 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
15 uur geleden