Willem II rekent in eigen huis af met NEC
TILBURG (ANP) - Willem II heeft in een onderling duel afstand genomen van NEC in de Eredivisie. De Tilburgers van coach Peter Maes wonnen in eigen huis met 4-1 van de Nijmegenaren.
Scheidsrechter Richard Martens legde de wedstrijd in de tiende minuut stil, omdat er nauwelijks zicht was nadat supporters van Willem II massaal vuurwerk hadden afgestoken. Daarna kwam de thuisploeg al snel op voorsprong. Een voorzet van Nick Doodeman werd door Iván Márquez achter zijn eigen doelman gekopt.
NEC kwam snel op gelijke hoogte. Keeper Thomas Didillon-Hödl redde op een inzet van Vito van Crooij, maar kon de rebound van Koki Ogawa niet tegenhouden. Jeremy Bokila bracht Willem II nog voor rust uit een voorzet van Doodeman opnieuw op voorsprong.
Tweede helft
In de tweede helft appelleerden de spelers van NEC voor een strafschop na hands van Raffael Behounek, maar Martens liet doorspelen. De thuisploeg scoorde kort daarop uit een tegenaanval via Ringo Meerveld, die de keeper omspeelde en de 3-1 binnentikte. Boris Lambert maakte er uit een corner van Doodeman nog 4-1 van.
Willem II sluit de eerste competitiehelft af op de tiende plaats met 22 punten. NEC staat twaalfde met 17 punten.
Zowel Willem II als NEC verloor eerder in de week in de tweede ronde van het bekertoernooi. Willem II werd uitgeschakeld door de amateurs van Noordwijk en NEC door Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
12 uur geleden