Willem II rekent in eigen huis af met NEC
TILBURG (ANP) - Willem II heeft in een onderling duel afstand genomen van NEC in de Eredivisie. De Tilburgers van coach Peter Maes wonnen in eigen huis met 4-1 van de Nijmegenaren.
Scheidsrechter Richard Martens legde de wedstrijd in de tiende minuut stil, omdat er nauwelijks zicht was nadat supporters van Willem II massaal vuurwerk hadden afgestoken. Daarna kwam de thuisploeg al snel op voorsprong. Een voorzet van Nick Doodeman werd door Iván Márquez achter zijn eigen doelman gekopt.
NEC kwam snel op gelijke hoogte. Keeper Thomas Didillon-Hödl redde op een inzet van Vito van Crooij, maar kon de rebound van Koki Ogawa niet tegenhouden. Jeremy Bokila bracht Willem II nog voor rust uit een voorzet van Doodeman opnieuw op voorsprong.
Tweede helft
In de tweede helft appelleerden de spelers van NEC voor een strafschop na hands van Raffael Behounek, maar Martens liet doorspelen. De thuisploeg scoorde kort daarop uit een tegenaanval via Ringo Meerveld, die de keeper omspeelde en de 3-1 binnentikte. Boris Lambert maakte er uit een corner van Doodeman nog 4-1 van.
Willem II sluit de eerste competitiehelft af op de tiende plaats met 22 punten. NEC staat twaalfde met 17 punten.
Zowel Willem II als NEC verloor eerder in de week in de tweede ronde van het bekertoernooi. Willem II werd uitgeschakeld door de amateurs van Noordwijk en NEC door Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
ANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
59 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
3 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
18 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
21 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
21 uur geleden