
Willem II opent 'bijna uitverkocht' stadion eerder voor controles
TILBURG (ANP) - Willem II opent het Koning Willem II-stadion zaterdag voor de thuiswedstrijd tegen PSV een half uur eerder dan normaal. Voor het eerst in ruim 1,5 jaar tijd mogen de Nederlandse voetbalstadions weer volledig gevuld worden. Omdat alle bezoekers van dertien jaar en ouder bij binnenkomst via de CoronaCheck-app moeten laten zien dat ze gevaccineerd zijn of recent negatief zijn getest op het coronavirus, gaan de deuren van het stadion al twee uur voor de aftrap open.
Willem II - PSV (aftrap 16.30 uur) wordt de eerste voetbalwedstrijd in Nederland sinds maart 2020 waarbij geen restricties gelden wat betreft het aantal toeschouwers. Het stadion in Tilburg biedt plaats aan 14.500 bezoekers. Willem II rekent op een uitverkocht huis, al waren er vrijdag nog zo'n 180 kaarten te koop.
"Niet zozeer vanwege de 100 procent bezetting, maar vanwege het feit dat het een topwedstrijd is tegen PSV is het aannemelijk dat we uitverkocht raken", zegt een woordvoerder van de club. Volgens hem zet Willem II vrijwel evenveel medewerkers in als de voorbije weken, toen de betaaldvoetbalclubs maximaal twee derde van de capaciteit van hun stadions mochten gebruiken. "Deze situatie vraagt niet zozeer om meer medewerkers, wel om harder werken."
Extra toegangspoorten
Willem II draaide de afgelopen weken wat betreft de inzet van stewards al op volle bezetting. "Juist om voorbereid te zijn op deze stap. Er worden nu wel extra toegangspoorten gecreƫerd om de coronacheck vlot te laten verlopen en om de wachtrijen, die nu al lang zijn, niet nog langer te laten worden. Om die reden is het stadion ook twee uur in plaats van de gebruikelijke 1,5 uur van tevoren geopend. We roepen iedereen op om ruim van tevoren naar het stadion te komen. De looproutes in het stadion houden we voor de doorstroom vooralsnog in stand."
Na een jaar waarin vrijwel alle wedstrijden zonder publiek werden gespeeld, betekent de terugkeer van de fans ook weer een toename van de inkomsten voor de clubs. "We genereren extra inkomsten door losse ticketverkoop, catering en merchandise. Anderzijds kost het ook geld om het stadion eerder te openen, bijvoorbeeld door de inzet van mankracht", aldus de woordvoerder.
De Tilburgse ploeg van trainer Fred Grim is sterk begonnen aan het seizoen en staat na zes wedstrijden op de derde plaats in de Eredivisie, 2 punten achter PSV.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund heeft het contract met trainer Niko Kovac verlengd tot halverwege 2027. De club is overtuigd van de Kroaat na het sterke slot van vorig seizoen.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Liverpool is er met veel moeite in geslaagd zich naast Arsenal en Tottenham Hotspur aan de kop van de Premier League te voegen. De regerend kampioen won diep in blessuretijd bij Newcastle United: 2-3. De 16-jarige invaller Rio Ngumoha maakte na een goed overstapje van Dominik Szoboszlai in de 100e minuut het winnende doelpunt: 2-3.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend begonnen aan de competitie in Italiƫ. De nummer 2 van vorig seizoen liet Torino met 5-0 kansloos en gaat op basis van het beste doelsaldo na de eerste speelronde aan kop in de Serie A.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - GelreDome-eigenaar Michael van de Kuit verwacht dat Vitesse de huur ook nog betaalt nu het eerste elftal dit seizoen definitief geen competitievoetbal speelt. "Net als alle andere partijen waar Vitesse contractuele verplichtingen mee is aangegaan, verwachten wij de betaling", laat Van de Kuit desgevraagd weten.
20 uur geledenBOLOGNA (ANP/AFP) - Ciro Immobile heeft weinig plezier beleefd aan zijn debuut bij Bologna. De 35-jarige topscorer aller tijden van Lazio liep zaterdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma (1-0 verlies) een dijbeenblessure op. Bologna meldt maandag dat Immobile twee maanden niet kan voetballen.
20 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Arsenal moet het opnieuw enige tijd stellen zonder Bukayo Saka. De buitenspeler heeft aan de met 5-0 gewonnen thuiswedstrijd van zaterdag tegen Leeds United een hamstringblessure overgehouden.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Het eerste elftal van Vitesse traint ondanks het verlies van de proflicentie onverstoord door. De spelersgroep wordt wel steeds kleiner. Er waren maandag elf spelers aanwezig, heeft een woordvoerder van de club bevestigd. Een deel van de trainingsgroep was van de A-selectie en een deel van Jong Vitesse.
23 uur geleden