Willem II ook te sterk voor Heracles
TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich zondag weer aangesloten bij Feyenoord als naaste belager van Ajax en AZ in de eredivisie. De Tilburgers wonnen op eigen veld met 1-0 van Heracles Almelo. Willem II is inmiddels negen duels ongeslagen in de eredivisie.
Trainer Adrie Koster van Willem II kon zondag geen beroep doen op zijn eerste doelman, Timon Wellenreuther. Diens vervanger Michael Woud kreeg met name voor de rust weinig te doen. Heracles, al vijf duels zonder overwinning, kwam er maar mondjesmaat uit. Een schot van Mauro Júnior na een half uur vormde het enige serieuze gevaar.
Aan de andere kant moest doelman Janis Blaswich al optreden bij een gevaarlijk schot van Mike Trésor Ndayishimiye alvorens Sebastian Holmén in de 26e minuut raak schoot. De bal belandde voor zijn voeten nadat Dries Sadikki met een knappe omhaal de lat had geraakt. Scheidsrechter Kevin Blom zag het als vierde official vanaf de kant. Vanwege een kuitblessure werd hij na een kwartier vervangen door Robin Hensgens.
Blaswich hield veel tegen en in de slotfase werd Heracles wat dreigender en Willem II nerveuzer. Cyril Dessers was nog het dichtst bij de gelijkmaker. Willem II heeft 40 punten, net zo veel als nummer 3 Feyenoord.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
30 minuten geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
12 uur geleden