Willem II ook te sterk voor Heracles
TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich zondag weer aangesloten bij Feyenoord als naaste belager van Ajax en AZ in de eredivisie. De Tilburgers wonnen op eigen veld met 1-0 van Heracles Almelo. Willem II is inmiddels negen duels ongeslagen in de eredivisie.
Trainer Adrie Koster van Willem II kon zondag geen beroep doen op zijn eerste doelman, Timon Wellenreuther. Diens vervanger Michael Woud kreeg met name voor de rust weinig te doen. Heracles, al vijf duels zonder overwinning, kwam er maar mondjesmaat uit. Een schot van Mauro Júnior na een half uur vormde het enige serieuze gevaar.
Aan de andere kant moest doelman Janis Blaswich al optreden bij een gevaarlijk schot van Mike Trésor Ndayishimiye alvorens Sebastian Holmén in de 26e minuut raak schoot. De bal belandde voor zijn voeten nadat Dries Sadikki met een knappe omhaal de lat had geraakt. Scheidsrechter Kevin Blom zag het als vierde official vanaf de kant. Vanwege een kuitblessure werd hij na een kwartier vervangen door Robin Hensgens.
Blaswich hield veel tegen en in de slotfase werd Heracles wat dreigender en Willem II nerveuzer. Cyril Dessers was nog het dichtst bij de gelijkmaker. Willem II heeft 40 punten, net zo veel als nummer 3 Feyenoord.
Meer uit Voetbal
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.
47 minuten geledenTHESSALONIKI (ANP) - Crysencio Summerville kreeg na het voorbije wereldkampioenschap voetbal met het Nederlands elftal aanbiedingen van meerdere clubs, ook uit Europa. Dat zei de rechtsbuiten woensdag in Thessaloniki, waar hij zich met Oranje voorbereidt op de Nations League-ontmoeting met Griekenland van donderdag.
1 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk gaat donderdag bij het Nederlands elftal in geval van nood rechts centraal in de verdediging spelen. De 35-jarige aanvoerder doet dat liever niet, maar heeft in een gesprek met Xavi Hernández aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Dat gaf de Spaanse bondscoach woensdag aan tijdens een persconferentie in Thessaloniki. Oranje speelt donderdag voor de Nations League tegen Griekenland.
1 uur geledenROME (ANP) - Voetbalsters Esmee Brugts en Renee van Asten hebben met FC Barcelona in de Champions League een ruime overwinning geboekt tegen AS Roma. In Rome won de Spaanse titelhouder met 6-0.
1 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández baalt van de vele blessures bij het Nederlands elftal. "We zijn niet echt gelukkig, het is vooral pure pech", zei de Spanjaard op een persconferentie in Thessaloniki, waar Oranje het donderdag in de Nations League opneemt tegen Griekenland.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De voetbalsters van Feyenoord en PSV hebben in navolging van Ajax het hoofdtoernooi van de Europa Cup bereikt. Feyenoord verloor met 2-1 bij het Noorse Vålerenga, maar had de eerste wedstrijd in Rotterdam met 4-1 gewonnen. PSV verdedigde met succes een 1-0-voorsprong bij Fortuna Hjørring. Het duel in Denemarken eindigde in 0-0.
1 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Ivan Jovanović van de Griekse voetballers probeert de euforie rond het nationale elftal wat te temperen. "We hebben twee grote overwinningen behaald en de fans blij gemaakt, maar er is nog een lange weg te gaan", sprak de 64-jarige Serviër op een persconferentie in Thessaloniki, waar de Grieken donderdag het Nederlands elftal in de Nations League ontvangen.
3 uur geleden