Willem II ontslaat trainer Koster
TILBURG (ANP) - Adrie Koster is niet langer trainer van Willem II. De clubleiding besloot dinsdag de 66-jarige trainer wegens teleurstellende resultaten weg te sturen. Willem II staat na achttien speelronden op de voorlaatste plaats in de Eredivisie.
In november verlengde Willem II het contract met Koster nog tot de zomer van 2022. Assistenten Gery Vink, Chima Onyeike en Harald Wapenaar hebben donderdag de leiding, als Willem II de uitwedstrijd tegen Ajax speelt. Willem II gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer.
Onder leiding van Koster haalde Willem II afgelopen seizoen, dat wegens het coronavirus voortijdig werd onderbroken, voor het eerst sinds 2005 Europees voetbal. In 2019 bereikten de Tilburgers met Koster op de bank de finale van de KNVB-beker. Daarin was Ajax met 4-0 te sterk.
Dankbaar
"Wij zijn Adrie erg dankbaar voor de mooie prestaties die we samen met hem bereikt hebben. Gedurende ruim 2,5 jaar hebben we erg prettig met Adrie samengewerkt. Toch voelen we ons nu genoodzaakt om gezien de tegenvallende resultaten van dit seizoen in het belang van de club dit zeer moeilijke besluit te nemen", zegt Joris Mathijsen, technisch directeur van Willem II.
Koster werkte als trainer eerder onder meer bij Roda JC, Excelsior, VVV-Venlo, RKC Waalwijk en Club Brugge. "Ik heb bij Willem II fantastische jaren gehad en erg fijn kunnen werken. Door verschillende omstandigheden is het dit seizoen niet gelukt om in lijn met de afgelopen jaren goed te presteren. Dat is doodzonde en het is spijtig dat het zo gelopen is", reageert hij op zijn ontslag.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen heeft zich weer op de training van het Nederlands elftal laten zien. De doelman was present op een besloten training van Oranje in Kansas City voor het eerste duel op het WK zondag tegen Japan. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
1 uur geledenBOSTON (ANP/DPA) - Sterspeler Kylian Mbappé vindt het belangrijker om wereldkampioen te worden met Frankrijk dan om topscorer aller tijden van het WK te worden. "Natuurlijk wil ik in de geschiedenisboeken, maar het liefste wil ik terugkeren naar Frankrijk met de cup", zei de aanvaller tegen de zender M6.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool neemt na het ontslag van Arne Slot ook afscheid van zijn assistent-trainers Sipke Hulshoff, Giovanni van Bronckhorst en Ruben Peeters. De club meldt dat de drie Nederlanders in navolging van Slot vertrekken.
7 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Feyenoorder Hwang In-beom bleef bescheiden na zijn hoofdrol tijdens de gewonnen eerste wedstrijd van Zuid-Korea tegen Tsjechië (2-1). De middenvelder tekende in Guadalajara voor een doelpunt en een assist en werd door de FIFA uitgeroepen tot 'man of the match'.
11 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Zuid-Korea heeft het groepsduel in de Mexicaanse stad Guadalajara met 2-1 gewonnen van Tsjechië. De Feyenoorder In-beom Hwang maakte een doelpunt voor Zuid-Korea en gaf een assist. De eerste wedstrijd in groep A vond donderdag plaats in het Mexico City Stadium. Gastland Mexico versloeg Zuid-Afrika in de openingswedstrijd van het WK met 2-0 en gaat aan de leiding.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mateo Chávez (22) beleeft de droom van zijn leven als international van Mexico. "Het is fantastisch om een WK in eigen land mee te maken. Het enige wat eraan ontbrak, was dat ik geen speeltijd kreeg. Dan was het helemaal mooi geweest", zei de linksback van AZ na afloop van de openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika, die het Midden-Amerikaanse land met 2-0 won.
18 uur geledenHOUSTON (ANP/AFP) - De spelers van het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo zijn zonder problemen toegelaten tot de Verenigde Staten, ondanks zorgen om de uitbraak van het ebolavirus in Congo. Dat zei Aaron Wan-Bissaka, speler van het Congolese elftal en West Ham United, donderdag tegen het Franse persbureau AFP.
20 uur geleden