Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II ontslaat trainer Grim en zet Mathijsen op non-actief

Willem II ontslaat trainer Grim en zet Mathijsen op non-actief

TILBURG (ANP) - Willem II heeft hoofdtrainer Fred Grim ontslagen. De leiding van de Eredivisieclub uit Tilburg besloot in te grijpen vanwege "de lange reeks tegenvallende sportieve resultaten". Willem II staat net boven de degradatiezone, op de vijftiende plaats.

Ook technisch directeur Joris Mathijsen wordt verantwoordelijk gehouden voor de situatie waarin Willem II is beland. Hij is op non-actief gezet vanwege "een verschil van inzicht over het technische beleid van de club".

Grim (56) was bezig aan zijn eerste seizoen bij Willem II. Hij werkte daarvoor drie jaar bij RKC Waalwijk. Oud-doelman Grim ondertekende een contract voor twee seizoenen in Tilburg. Willem II speelde zich vorig seizoen pas op de slotdag veilig in de Eredivisie. Onder leiding van Zeljko Petrovic, die begin vorig jaar werd aangesteld als opvolger van de ontslagen Adrie Koster, eindigde de ploeg toen op de veertiende plaats, met 1 punt meer dan FC Emmen, dat via de play-offs degradeerde.

Goede start

Grim beleefde een voortvarende start bij Willem II. Zijn ploeg stond na vijf overwinningen in de eerste zeven speelrondes (onder meer op PSV) op de tweede plaats in de Eredivisie, maar sindsdien won Willem II nog maar één keer: begin vorige maand van RKC (3-1). Sindsdien verloren de Tilburgers drie keer met 1-0 en de thuiswedstrijd zaterdag tegen sc Heerenveen eindigde in 0-0. Het leidde tot het ontslag van Grim.

"Het is erg zonde dat aan mijn nog korte periode bij Willem II een einde komt", zegt de Amsterdammer. "Ik heb hier samen met mijn collega’s goed kunnen werken, maar om meerdere redenen staan we na 25 wedstrijden niet waar we willen staan."

Mathijsen

Naast Grim wordt ook Mathijsen aan de kant geschoven. De oud-international van Oranje keerde in 2016 als technisch manager terug bij de club waar hij als speler doorbrak. Een jaar later werd hij bevorderd tot technisch directeur. De teleurstellende sportieve resultaten sinds 2020 zijn aanleiding voor de raad van commissarissen om Mathijsen (41) nu op non-actief te zetten. "Dat valt ons zwaar", aldus voorzitter Jan van der Laak van de rvc.

Willem II speelt zondag in Limburg tegen Fortuna Sittard, de nummer 17 van de Eredivisie. De overgebleven stafleden gaan de ploeg voorbereiden op dat 'degradatieduel'. De rvc heeft algemeen directeur Martin van Geel gevraagd om te helpen bij de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer.

Meer uit Sport

EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

17 uur geleden
Van der Poel laat concurrentie kansloos in Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.

17 uur geleden
'Verstappen blijft nog lang bij Red Bull racen in de Formule 1'

AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.

19 uur geleden
Brand overtuigend de beste in wereldbekercross Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.

19 uur geleden
Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

1 dag geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

1 dag geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

1 dag geleden