Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II ontslaat trainer Grim en zet Mathijsen op non-actief

Willem II ontslaat trainer Grim en zet Mathijsen op non-actief

TILBURG (ANP) - Willem II heeft hoofdtrainer Fred Grim ontslagen. De leiding van de Eredivisieclub uit Tilburg besloot in te grijpen vanwege "de lange reeks tegenvallende sportieve resultaten". Willem II staat net boven de degradatiezone, op de vijftiende plaats.

Ook technisch directeur Joris Mathijsen wordt verantwoordelijk gehouden voor de situatie waarin Willem II is beland. Hij is op non-actief gezet vanwege "een verschil van inzicht over het technische beleid van de club".

Grim (56) was bezig aan zijn eerste seizoen bij Willem II. Hij werkte daarvoor drie jaar bij RKC Waalwijk. Oud-doelman Grim ondertekende een contract voor twee seizoenen in Tilburg. Willem II speelde zich vorig seizoen pas op de slotdag veilig in de Eredivisie. Onder leiding van Zeljko Petrovic, die begin vorig jaar werd aangesteld als opvolger van de ontslagen Adrie Koster, eindigde de ploeg toen op de veertiende plaats, met 1 punt meer dan FC Emmen, dat via de play-offs degradeerde.

Goede start

Grim beleefde een voortvarende start bij Willem II. Zijn ploeg stond na vijf overwinningen in de eerste zeven speelrondes (onder meer op PSV) op de tweede plaats in de Eredivisie, maar sindsdien won Willem II nog maar één keer: begin vorige maand van RKC (3-1). Sindsdien verloren de Tilburgers drie keer met 1-0 en de thuiswedstrijd zaterdag tegen sc Heerenveen eindigde in 0-0. Het leidde tot het ontslag van Grim.

"Het is erg zonde dat aan mijn nog korte periode bij Willem II een einde komt", zegt de Amsterdammer. "Ik heb hier samen met mijn collega’s goed kunnen werken, maar om meerdere redenen staan we na 25 wedstrijden niet waar we willen staan."

Mathijsen

Naast Grim wordt ook Mathijsen aan de kant geschoven. De oud-international van Oranje keerde in 2016 als technisch manager terug bij de club waar hij als speler doorbrak. Een jaar later werd hij bevorderd tot technisch directeur. De teleurstellende sportieve resultaten sinds 2020 zijn aanleiding voor de raad van commissarissen om Mathijsen (41) nu op non-actief te zetten. "Dat valt ons zwaar", aldus voorzitter Jan van der Laak van de rvc.

Willem II speelt zondag in Limburg tegen Fortuna Sittard, de nummer 17 van de Eredivisie. De overgebleven stafleden gaan de ploeg voorbereiden op dat 'degradatieduel'. De rvc heeft algemeen directeur Martin van Geel gevraagd om te helpen bij de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer.

Meer uit Sport

Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

4 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

15 uur geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

1 dag geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 dag geleden