Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II ontslaat trainer Grim en zet Mathijsen op non-actief

Willem II ontslaat trainer Grim en zet Mathijsen op non-actief

TILBURG (ANP) - Willem II heeft hoofdtrainer Fred Grim ontslagen. De leiding van de Eredivisieclub uit Tilburg besloot in te grijpen vanwege "de lange reeks tegenvallende sportieve resultaten". Willem II staat net boven de degradatiezone, op de vijftiende plaats.

Ook technisch directeur Joris Mathijsen wordt verantwoordelijk gehouden voor de situatie waarin Willem II is beland. Hij is op non-actief gezet vanwege "een verschil van inzicht over het technische beleid van de club".

Grim (56) was bezig aan zijn eerste seizoen bij Willem II. Hij werkte daarvoor drie jaar bij RKC Waalwijk. Oud-doelman Grim ondertekende een contract voor twee seizoenen in Tilburg. Willem II speelde zich vorig seizoen pas op de slotdag veilig in de Eredivisie. Onder leiding van Zeljko Petrovic, die begin vorig jaar werd aangesteld als opvolger van de ontslagen Adrie Koster, eindigde de ploeg toen op de veertiende plaats, met 1 punt meer dan FC Emmen, dat via de play-offs degradeerde.

Goede start

Grim beleefde een voortvarende start bij Willem II. Zijn ploeg stond na vijf overwinningen in de eerste zeven speelrondes (onder meer op PSV) op de tweede plaats in de Eredivisie, maar sindsdien won Willem II nog maar één keer: begin vorige maand van RKC (3-1). Sindsdien verloren de Tilburgers drie keer met 1-0 en de thuiswedstrijd zaterdag tegen sc Heerenveen eindigde in 0-0. Het leidde tot het ontslag van Grim.

"Het is erg zonde dat aan mijn nog korte periode bij Willem II een einde komt", zegt de Amsterdammer. "Ik heb hier samen met mijn collega’s goed kunnen werken, maar om meerdere redenen staan we na 25 wedstrijden niet waar we willen staan."

Mathijsen

Naast Grim wordt ook Mathijsen aan de kant geschoven. De oud-international van Oranje keerde in 2016 als technisch manager terug bij de club waar hij als speler doorbrak. Een jaar later werd hij bevorderd tot technisch directeur. De teleurstellende sportieve resultaten sinds 2020 zijn aanleiding voor de raad van commissarissen om Mathijsen (41) nu op non-actief te zetten. "Dat valt ons zwaar", aldus voorzitter Jan van der Laak van de rvc.

Willem II speelt zondag in Limburg tegen Fortuna Sittard, de nummer 17 van de Eredivisie. De overgebleven stafleden gaan de ploeg voorbereiden op dat 'degradatieduel'. De rvc heeft algemeen directeur Martin van Geel gevraagd om te helpen bij de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer.

Meer uit Sport

Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

46 minuten geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

2 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

2 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

2 uur geleden
Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

20 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

20 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

23 uur geleden