
Willem II nog stil over supporters, wil eerst contact gemeente
TILBURG (ANP) - Voetbalvereniging Willem II wil vrijdagochtend nog niet reageren op de situatie die ontstond toen een grote groep feestende supporters coronaregels schond op een plein in de stad. De club wacht eerst een gesprek af met de gemeente.
"Wij gaan er de komende uren nog niet op in", aldus een zegsman van Willem II.
Tijdens de Europa League-wedstrijd met het Schotse Rangers hielden honderden fans, samengekomen op een plein in Tilburg, zich donderdagavond niet aan de coronaregels. Volgens burgemeester Theo Weterings was het een bewuste keuze om de supporters toestemming te geven om daar gezamenlijk de met 0-4 verloren wedstrijd te kijken. Hij legt de verantwoordelijkheid voor het schenden van de coronaregels bij de feestende voetbalfans.
"Als je het niet toestaat, loop je het risico dat supporters zich op verschillende plekken in de stad manifesteren", zo legde hij eerder uit. "Door ze op een plein samen naar de wedstrijd te laten kijken, valt het allemaal beter te controleren en te handhaven."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij de stichting Lichtpuntjes van Mariahoeve in Den Haag hebben zo'n tien gedupeerden van de explosies aan de Tarwekamp woensdagmiddag een cheque in ontvangst genomen met geld dat voor hen is opgehaald tijdens een inzamelingsactie. Het bedrag is bedoeld voor in totaal 44 getroffen huishoudens en ondernemers, van wie een deel dus woensdag bij de symbolische overhandiging aanwezig was.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft tekortkomingen geconstateerd bij elf bedrijven die honden trainen en begeleiden om explosieven op te sporen. In totaal inspecteerde de ILT in de tweede helft van 2024 veertien van deze zogeheten Explosive Detection Dogs-bedrijven. Bij de bedrijven die de fout in gingen, ontbraken bijvoorbeeld de juiste vergunningen of werden de explosieven onveilig opgeslagen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag tot 2035 olie blijven winnen uit het olieveld dat onder Rotterdam ligt. Volgens de Raad van State mocht het kabinet in 2022 toestemming geven voor het zogeheten winningsplan van de NAM, waarin het bedrijf vroeg om verlenging van de oliewinning.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Museumliefhebbers hebben vorig jaar 9,6 miljoen bezoeken afgelegd met de Museumkaart, meldt de Museumvereniging. Dat zijn zo'n 100.000 bezoeken meer dan in 2023.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De zeer grote brand in een autosloperij in Zoetermeer is onder controle. De brandweer verwacht echter de hele ochtend nog bezig te zijn met nablussen.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Bij een autosloperij in Zoetermeer is een grote brand uitgebroken. De vlammen zijn op beelden van regionale media goed zichtbaar en er komt veel rook vrij. De brandweer is met veel materieel aanwezig om de brand te bestrijden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State doet uitspraak in de zaak rondom oliewinning in Rotterdam. In 2022 besloot toenmalig staatssecretaris Hans Vijlbrief dat de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) tot 2035 mag boren onder een aantal stadsdelen, waartegen onder meer het college van burgemeester en wethouders van Rotterdam in beroep is gegaan.
10 uur geleden