Willem II neemt onderin Eredivisie afstand van FC Emmen
TILBURG (ANP) - Willem II heeft onderin de Eredivisie afstand genomen van FC Emmen. Met Zeljko Petrovic als nieuwe trainer langs de lijn won de nummer 17 van de ranglijst met 2-0 van de nummer 18, via doelpunten van Ché Nunnely en Kwasi Wriedt. Emmen wacht na twintig wedstrijden nog altijd op de eerste zege van het seizoen. De club uit Drenthe heeft pas 6 punten, Willem II kwam op 13 punten.
De Tilburgers boekten hun derde overwinning, de eerste sinds 21 november toen de ploeg van Adrie Koster met 2-1 te sterk was voor VVV-Venlo. De clubleiding besloot begin deze week om Koster te ontslaan. Als opvolger kwam de directie uit bij Petrovic, die assistent was van Dick Advocaat bij Feyenoord.
De 55-jarige Montenegrijn begon direct met een 'degradatiekraker'. FC Emmen, dat zich de afgelopen weken flink versterkte, had in de eerste helft het beste van het spel. Willem II wist echter in de 38e minuut aan de andere kant de eerste kans direct te benutten. Nunnely tikte een voorzet van Mats Köhlert binnen.
Köhlert deed kort na rust ook het voorbereidende werk bij de 2-0 van spits Wriedt. Michael de Leeuw miste even daarna een grote kans om de spanning terug te brengen. Willem II liet de zege niet meer in gevaar komen.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
1 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
9 uur geleden