Willem II neemt onderin Eredivisie afstand van FC Emmen
TILBURG (ANP) - Willem II heeft onderin de Eredivisie afstand genomen van FC Emmen. Met Zeljko Petrovic als nieuwe trainer langs de lijn won de nummer 17 van de ranglijst met 2-0 van de nummer 18, via doelpunten van Ché Nunnely en Kwasi Wriedt. Emmen wacht na twintig wedstrijden nog altijd op de eerste zege van het seizoen. De club uit Drenthe heeft pas 6 punten, Willem II kwam op 13 punten.
De Tilburgers boekten hun derde overwinning, de eerste sinds 21 november toen de ploeg van Adrie Koster met 2-1 te sterk was voor VVV-Venlo. De clubleiding besloot begin deze week om Koster te ontslaan. Als opvolger kwam de directie uit bij Petrovic, die assistent was van Dick Advocaat bij Feyenoord.
De 55-jarige Montenegrijn begon direct met een 'degradatiekraker'. FC Emmen, dat zich de afgelopen weken flink versterkte, had in de eerste helft het beste van het spel. Willem II wist echter in de 38e minuut aan de andere kant de eerste kans direct te benutten. Nunnely tikte een voorzet van Mats Köhlert binnen.
Köhlert deed kort na rust ook het voorbereidende werk bij de 2-0 van spits Wriedt. Michael de Leeuw miste even daarna een grote kans om de spanning terug te brengen. Willem II liet de zege niet meer in gevaar komen.
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
8 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
12 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
13 uur geleden