Willem II neemt onderin Eredivisie afstand van FC Emmen
TILBURG (ANP) - Willem II heeft onderin de Eredivisie afstand genomen van FC Emmen. Met Zeljko Petrovic als nieuwe trainer langs de lijn won de nummer 17 van de ranglijst met 2-0 van de nummer 18, via doelpunten van Ché Nunnely en Kwasi Wriedt. Emmen wacht na twintig wedstrijden nog altijd op de eerste zege van het seizoen. De club uit Drenthe heeft pas 6 punten, Willem II kwam op 13 punten.
De Tilburgers boekten hun derde overwinning, de eerste sinds 21 november toen de ploeg van Adrie Koster met 2-1 te sterk was voor VVV-Venlo. De clubleiding besloot begin deze week om Koster te ontslaan. Als opvolger kwam de directie uit bij Petrovic, die assistent was van Dick Advocaat bij Feyenoord.
De 55-jarige Montenegrijn begon direct met een 'degradatiekraker'. FC Emmen, dat zich de afgelopen weken flink versterkte, had in de eerste helft het beste van het spel. Willem II wist echter in de 38e minuut aan de andere kant de eerste kans direct te benutten. Nunnely tikte een voorzet van Mats Köhlert binnen.
Köhlert deed kort na rust ook het voorbereidende werk bij de 2-0 van spits Wriedt. Michael de Leeuw miste even daarna een grote kans om de spanning terug te brengen. Willem II liet de zege niet meer in gevaar komen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
6 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
15 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
16 uur geleden