Willem II neemt onderin Eredivisie afstand van FC Emmen
TILBURG (ANP) - Willem II heeft onderin de Eredivisie afstand genomen van FC Emmen. Met Zeljko Petrovic als nieuwe trainer langs de lijn won de nummer 17 van de ranglijst met 2-0 van de nummer 18, via doelpunten van Ché Nunnely en Kwasi Wriedt. Emmen wacht na twintig wedstrijden nog altijd op de eerste zege van het seizoen. De club uit Drenthe heeft pas 6 punten, Willem II kwam op 13 punten.
De Tilburgers boekten hun derde overwinning, de eerste sinds 21 november toen de ploeg van Adrie Koster met 2-1 te sterk was voor VVV-Venlo. De clubleiding besloot begin deze week om Koster te ontslaan. Als opvolger kwam de directie uit bij Petrovic, die assistent was van Dick Advocaat bij Feyenoord.
De 55-jarige Montenegrijn begon direct met een 'degradatiekraker'. FC Emmen, dat zich de afgelopen weken flink versterkte, had in de eerste helft het beste van het spel. Willem II wist echter in de 38e minuut aan de andere kant de eerste kans direct te benutten. Nunnely tikte een voorzet van Mats Köhlert binnen.
Köhlert deed kort na rust ook het voorbereidende werk bij de 2-0 van spits Wriedt. Michael de Leeuw miste even daarna een grote kans om de spanning terug te brengen. Willem II liet de zege niet meer in gevaar komen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
9 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
10 uur geleden