Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II neemt afscheid van trainer Hofland

Willem II neemt afscheid van trainer Hofland

TILBURG (ANP) - Willem II heeft per direct afscheid genomen van trainer Kevin Hofland. De clubleiding zegde een dag na de 2-1-thuisnederlaag in de derby tegen NAC Breda het vertrouwen op in de coach.

"We hebben het moeilijke besluit moeten nemen om afscheid te nemen", verklaarde technisch directeur Teun Jacobs van Willem II. "Hofland heeft zich met hart en ziel voor de club ingezet en qua manier van werken valt hem niets te verwijten. De sportieve prestaties vallen tot op heden echter tegen en ons doel om rechtstreeks terug te keren naar de Eredivisie is vooralsnog uit zicht geraakt."

De nederlaag tegen NAC Breda leidde zondag tot onvrede bij een deel van de aanhang van Willem II. De kritiek richtte zich met name op Hofland. Willem II bezet de achtste plaats in de Keuken Kampioen Divisie met 24 punten uit zeventien wedstrijden.

Begrip

Hofland, die in maart de ontslagen Fred Grim opvolgde, wist vorig seizoen met Willem II degradatie niet te vermijden. De 43-jarige trainer bedankte de club voor de kans die hem werd geboden in Tilburg. "Dat de resultaten van dit seizoen niet zijn waar we op gehoopt hadden, daar baal ik ontzettend van. Daarom heb ik ook begrip voor de verschillende emoties van supporters die daarbij horen. Ik hoop dat ze de club positief blijven steunen en bedank alle mensen met wie ik de afgelopen periode heb mogen werken."

Hofland was eerder hoofdcoach bij Fortuna Sittard in 2020, waar hij aan het einde van dat jaar werd ontslagen. De voormalige international was vorig jaar een periode werkzaam als assistent van Mark van Bommel bij VfL Wolfsburg.

Meer uit Voetbal

Liverpool vierde in Premier League na zege op Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft zich in de Premier League herpakt van de nederlagen tegen Arsenal en Fenerbahçe. De ploeg van coach Andoni Iraola won met 3-1 bij Crystal Palace in Londen. Liverpool staat door de zege met 18 punten op de vierde plaats.

33 minuten geleden
Weghorst redt in blessuretijd punt voor FC Twente tegen Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Een boeiende wedstrijd tussen FC Twente en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd (2-2). Uitgerekend Wout Weghorst redde in blessuretijd een punt voor de thuisploeg. Hij benutte een strafschop tegen zijn oude club.

54 minuten geleden
Burgemeester Marcouch: geweld en vuurwerk in stadions uitbannen

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem vindt dat "geweld en vuurwerk" uitgebannen moeten worden uit stadions in het Nederlands betaald voetbal. "Het is onacceptabel dat kinderen soms bang zijn als ze naar een voetbalwedstrijd gaan", zei Marcouch zondag tegen het ANP nadat het duel tussen Vitesse en De Graafschap in de eerste divisie niet doorging. Supporters van De Graafschap, die niet welkom waren in Arnhem, hielden de eigen spelersbus in Doetinchem tegen.

2 uur geleden
Lazio blijft ondanks gelijkspel bij Napoli aan kop van Serie A

NAPELS (ANP) - Lazio Roma blijft ondanks een gelijkspel (1-1) zondag bij Napoli de Serie A aanvoeren. De Romeinen hebben 29 punten uit elf wedstrijden. Napoli staat op 15 punten.

3 uur geleden
'Geschokt' De Graafschap wil eerst 'emoties laten zakken'

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is "negatief verrast" door de afgelasting van de wedstrijd tegen Vitesse in Arnhem. De KNVB besloot het duel in de eerste divisie niet te laten doorgaan nadat supporters van de club uit Doetinchem de spelersbus blokkeerden. Het was een protestactie tegen het besluit vanuit Arnhem om geen supporters van De Graafschap toe te laten bij de wedstrijd in het GelreDome.

3 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt koploper Feyenoord eerste nederlaag (5-3)

HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord is dit seizoen in de Eredivisie niet langer ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst ging in Friesland, na een voorsprong van 2-0, onderuit bij sc Heerenveen: 5-3. Invaller Ringo Meerveld scoorde drie keer voor de thuisploeg.

3 uur geleden
KNVB: afgelasting om blokkeren spelersbus unicum in profvoetbal

ARNHEM (ANP) - Een afgelasting van een wedstrijd in het betaald voetbal door het blokkeren van een spelersbus is niet eerder voorgekomen. Dat laat de KNVB weten aan het ANP naar aanleiding van het definitief niet doorgaan van het duel in de eerste divisie tussen Vitesse en De Graafschap.

4 uur geleden