Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II neemt afscheid van trainer Hofland

Willem II neemt afscheid van trainer Hofland

TILBURG (ANP) - Willem II heeft per direct afscheid genomen van trainer Kevin Hofland. De clubleiding zegde een dag na de 2-1-thuisnederlaag in de derby tegen NAC Breda het vertrouwen op in de coach.

"We hebben het moeilijke besluit moeten nemen om afscheid te nemen", verklaarde technisch directeur Teun Jacobs van Willem II. "Hofland heeft zich met hart en ziel voor de club ingezet en qua manier van werken valt hem niets te verwijten. De sportieve prestaties vallen tot op heden echter tegen en ons doel om rechtstreeks terug te keren naar de Eredivisie is vooralsnog uit zicht geraakt."

De nederlaag tegen NAC Breda leidde zondag tot onvrede bij een deel van de aanhang van Willem II. De kritiek richtte zich met name op Hofland. Willem II bezet de achtste plaats in de Keuken Kampioen Divisie met 24 punten uit zeventien wedstrijden.

Begrip

Hofland, die in maart de ontslagen Fred Grim opvolgde, wist vorig seizoen met Willem II degradatie niet te vermijden. De 43-jarige trainer bedankte de club voor de kans die hem werd geboden in Tilburg. "Dat de resultaten van dit seizoen niet zijn waar we op gehoopt hadden, daar baal ik ontzettend van. Daarom heb ik ook begrip voor de verschillende emoties van supporters die daarbij horen. Ik hoop dat ze de club positief blijven steunen en bedank alle mensen met wie ik de afgelopen periode heb mogen werken."

Hofland was eerder hoofdcoach bij Fortuna Sittard in 2020, waar hij aan het einde van dat jaar werd ontslagen. De voormalige international was vorig jaar een periode werkzaam als assistent van Mark van Bommel bij VfL Wolfsburg.

Meer uit Voetbal

Kehrer helpt Ajax bij basisdebuut met doelpunt langs Fortuna

SITTARD (ANP) - Ajax heeft op bezoek bij Fortuna Sittard de derde uitoverwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Míchel Sánchez won met 5-1 dankzij treffers van Julian Brandt, Davy Klaassen, Kasper Dolberg, Youri Baas en Thilo Kehrer, die zijn basisdebuut maakte voor de club uit Amsterdam. Invaller Anthony Descotte was trefzeker voor de thuisploeg.

33 minuten geleden
FC Groningen en Go Ahead Eagles houden elkaar in evenwicht

DEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.

1 uur geleden
Ongeslagen Hull City maakt indruk met gelijkspel bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.

3 uur geleden
FC Twente boekt tegen ADO vierde seizoenszege: 2-0

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zijn vierde zege van het seizoen geboekt. De club uit Enschede won in de eigen Veste met 2-0 van ADO Den Haag, dankzij een benutte strafschop van Wout Weghorst en een rake kopbal van Robin Pröpper. De doelpunten vielen in de tweede helft.

3 uur geleden
Deense bond: FIFA ontwijkt kritische vragen over investeringsplan

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft kritische vragen over het omstreden en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond FIFA Forward Enterprise van voorzitter Gianni Infantino ontweken. Dat stelt Jesper Møller, voorzitter van de Deense voetbalbond DBU, na een vergadering van de juridische commissie van de FIFA.

6 uur geleden
Supporterscollectief baalt van KNVB-maatregelen tegen vuurwerk

LEEUWARDEN/UTRECHT (ANP) - Supporterscollectief Nederland is teleurgesteld over de nieuwe maatregelen om vuurwerkgeweld bij voetbalwedstrijden tegen te gaan. Dat laat het samenwerkingsverband van Nederlandse supportersverenigingen zaterdag weten aan het ANP.

9 uur geleden
AZ lijdt tegen Willem II eerste puntenverlies in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.

1 dag geleden