Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II mist eerste kans op promotie met 1-1 tegen FC Groningen

Willem II mist eerste kans op promotie met 1-1 tegen FC Groningen

TILBURG (ANP) - Willem II heeft de eerste mogelijkheid om directe promotie naar de Eredivisie af te dwingen niet benut. In het eigen Koning Willem II Stadion bleef Willem II steken op een 1-1-gelijkspel tegen concurrent FC Groningen.

Willem II gaat na het gelijkspel aan de leiding met 75 punten. Roda JC, dat ook niet verder kwam dan 1-1 bij Jong Ajax, staat tweede met 72 punten. FC Groningen staat derde met 71 punten. Er zijn nog twee speelrondes in de Keuken Kampioen Divisie. De eerste twee clubs promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.

Het eerste schot namens Willem II was van Nick Doodeman, maar dat ging hoog over. De kansen waren daarna schaars. FC Groningen, dat al twaalf competitiewedstrijden op rij ongeslagen is, werd gevaarlijk via Romano Postema en Thom van Bergen, maar die stuitten op doelman Joshua Smits.

Roda JC

Met een snelle omschakeling werd Doodeman in de 56e minuut weggestuurd. Hij opende de score door hoog in de linkerhoek te schieten. FC Groningen maakte zes minuten later al gelijk. Een schot van Jorg Schreuders werd nog aangeraakt door Raffael Behounek en was daardoor onhoudbaar voor Smits.

Roda JC begon goed bij Jong Ajax op Sportcomplex De Toekomst. Na een moeizame terugspeelbal van Olaf Gorter en balverlies van doelman Charlie Setford, kon Vaclav Sejk al in de negende minuut de score openen. Jong Ajax kwam vier minuten later weer op gelijke hoogte na een raak schot van Silvano Vos. Vooral de Amsterdammers hadden in de tweede helft kansen op een tweede doelpunt, maar dat viel niet.

Willem II moet in de volgende speelronde nog naar nummer 4 FC Dordrecht, dat met 3-3 gelijkspeelde bij SC Cambuur. FC Groningen ontvangt in de laatste speelronde Roda JC.

Meer uit Voetbal

Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

19 minuten geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

1 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

12 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

15 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

15 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

1 dag geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden