Willem II loot weer thuis, PSV opnieuw uit in Europa League
NYON (ANP) - Willem II speelt opnieuw een thuiswedstrijd als het de play-offs van de Europa League haalt. De ploeg van trainer Adrie Koster neemt het in dat geval op donderdag 1 oktober in Tilburg op tegen Galatasaray, de Turkse club van onder anderen Ryan Babel en Ryan Donk, of Hajduk Split uit Kroatië. PSV kreeg bij de loting opnieuw een uitwedstrijd toebedeeld.
Willem II bereikte deze week de derde voorronde van de Europa League door in Luxemburg met 5-0 te winnen van Progrès Niederkorn. De Tilburgers spelen nu komende donderdag thuis tegen Rangers FC uit Schotland.
PSV neemt het dan in Slovenië op tegen NS Mura. Toeschouwers zijn daar niet welkom, zoals bij alle wedstrijden in de voorrondes van de Europa League het geval is. Supporters van de Eindhovense club kunnen die wedstrijd op grote schermen in het Philips-stadion bekijken. Als PSV wint van Mura, speelt het op 1 oktober in Noorwegen of Turkije tegen respectievelijk Rosenborg BK of Alanyaspor. De loting voor het hoofdtoernooi is een dag later.
Feyenoord, dat in het voortijdig afgebroken seizoen van de eredivisie als derde eindigde, heeft zich rechtstreeks geplaatst voor de groepsfase van de Europa League. AZ stroomt als afvaller in de voorrondes van de Champions League ook in in de Europa League. Ajax doet als nummer 1 van Nederland mee aan het hoofdtoernooi van de Champions League.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
18 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
21 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
1 dag geleden