Willem II loot weer thuis, PSV opnieuw uit in Europa League
NYON (ANP) - Willem II speelt opnieuw een thuiswedstrijd als het de play-offs van de Europa League haalt. De ploeg van trainer Adrie Koster neemt het in dat geval op donderdag 1 oktober in Tilburg op tegen Galatasaray, de Turkse club van onder anderen Ryan Babel en Ryan Donk, of Hajduk Split uit Kroatië. PSV kreeg bij de loting opnieuw een uitwedstrijd toebedeeld.
Willem II bereikte deze week de derde voorronde van de Europa League door in Luxemburg met 5-0 te winnen van Progrès Niederkorn. De Tilburgers spelen nu komende donderdag thuis tegen Rangers FC uit Schotland.
PSV neemt het dan in Slovenië op tegen NS Mura. Toeschouwers zijn daar niet welkom, zoals bij alle wedstrijden in de voorrondes van de Europa League het geval is. Supporters van de Eindhovense club kunnen die wedstrijd op grote schermen in het Philips-stadion bekijken. Als PSV wint van Mura, speelt het op 1 oktober in Noorwegen of Turkije tegen respectievelijk Rosenborg BK of Alanyaspor. De loting voor het hoofdtoernooi is een dag later.
Feyenoord, dat in het voortijdig afgebroken seizoen van de eredivisie als derde eindigde, heeft zich rechtstreeks geplaatst voor de groepsfase van de Europa League. AZ stroomt als afvaller in de voorrondes van de Champions League ook in in de Europa League. Ajax doet als nummer 1 van Nederland mee aan het hoofdtoernooi van de Champions League.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
3 uur geleden