Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II loot weer thuis, PSV opnieuw uit in Europa League

Willem II loot weer thuis, PSV opnieuw uit in Europa League

NYON (ANP) - Willem II speelt opnieuw een thuiswedstrijd als het de play-offs van de Europa League haalt. De ploeg van trainer Adrie Koster neemt het in dat geval op donderdag 1 oktober in Tilburg op tegen Galatasaray, de Turkse club van onder anderen Ryan Babel en Ryan Donk, of Hajduk Split uit Kroatië. PSV kreeg bij de loting opnieuw een uitwedstrijd toebedeeld.

Willem II bereikte deze week de derde voorronde van de Europa League door in Luxemburg met 5-0 te winnen van Progrès Niederkorn. De Tilburgers spelen nu komende donderdag thuis tegen Rangers FC uit Schotland.

PSV neemt het dan in Slovenië op tegen NS Mura. Toeschouwers zijn daar niet welkom, zoals bij alle wedstrijden in de voorrondes van de Europa League het geval is. Supporters van de Eindhovense club kunnen die wedstrijd op grote schermen in het Philips-stadion bekijken. Als PSV wint van Mura, speelt het op 1 oktober in Noorwegen of Turkije tegen respectievelijk Rosenborg BK of Alanyaspor. De loting voor het hoofdtoernooi is een dag later.

Feyenoord, dat in het voortijdig afgebroken seizoen van de eredivisie als derde eindigde, heeft zich rechtstreeks geplaatst voor de groepsfase van de Europa League. AZ stroomt als afvaller in de voorrondes van de Champions League ook in in de Europa League. Ajax doet als nummer 1 van Nederland mee aan het hoofdtoernooi van de Champions League.

Meer uit Voetbal

Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

5 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

6 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

7 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

7 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

7 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

8 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

8 uur geleden