Willem II kruipt met zege op Heerenveen (3-1) verder omhoog
TILBURG (ANP) - Willem II heeft in de strijd tegen degradatie een belangrijke zege behaald. De Tilburgers versloegen sc Heerenveen met 3-1 en namen verder afstand van de twee onderste plaatsen. Willem II, dat zestiende blijft staan, heeft bovendien het gat naar VVV-Venlo en RKC Waalwijk (de nummers 15 en 14) bijna gedicht.
Aanvoerder Sebastian Holmén opende na een klein half uur spelen de score. De Zweed kon na een scherpe voorzet van Mike Trésor ongehinderd inkoppen. Zijn bewaker Pawel Bochniewicz lag op dat moment geblesseerd op de grond.
Heerenveen kreeg na een combinatie tussen Lasse Schöne en Henk Veerman in de 36e minuut een kans op de gelijkmaker, maar het hakje achter het standbeen van Veerman was niet hard genoeg.
Willem II liep na rust snel verder weg. Kwasi Wriedt kopte in de 55e minuut de 2-0 binnen. Voor de spits betekende het zijn zesde treffer dit seizoen. Drie minuten later zorgde Ché Nunnely, de aangever bij het doelpunt van Wriedt, voor de 3-0. Joey Veerman scoorde in de 73e minuut tegen. Daar bleef het bij.
Willem II behaalde onder leiding van trainer Zeljko Petrovic uit de laatste vier duels 8 punten. Sc Heerenveen blijft in de middenmoot staan en had de punten goed kunnen gebruiken in de strijd om deelname aan de play-offs.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
9 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
1 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
12 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
13 uur geleden