Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II kruipt met zege op Heerenveen (3-1) verder omhoog

Willem II kruipt met zege op Heerenveen (3-1) verder omhoog

TILBURG (ANP) - Willem II heeft in de strijd tegen degradatie een belangrijke zege behaald. De Tilburgers versloegen sc Heerenveen met 3-1 en namen verder afstand van de twee onderste plaatsen. Willem II, dat zestiende blijft staan, heeft bovendien het gat naar VVV-Venlo en RKC Waalwijk (de nummers 15 en 14) bijna gedicht.

Aanvoerder Sebastian Holmén opende na een klein half uur spelen de score. De Zweed kon na een scherpe voorzet van Mike Trésor ongehinderd inkoppen. Zijn bewaker Pawel Bochniewicz lag op dat moment geblesseerd op de grond.

Heerenveen kreeg na een combinatie tussen Lasse Schöne en Henk Veerman in de 36e minuut een kans op de gelijkmaker, maar het hakje achter het standbeen van Veerman was niet hard genoeg.

Willem II liep na rust snel verder weg. Kwasi Wriedt kopte in de 55e minuut de 2-0 binnen. Voor de spits betekende het zijn zesde treffer dit seizoen. Drie minuten later zorgde Ché Nunnely, de aangever bij het doelpunt van Wriedt, voor de 3-0. Joey Veerman scoorde in de 73e minuut tegen. Daar bleef het bij.

Willem II behaalde onder leiding van trainer Zeljko Petrovic uit de laatste vier duels 8 punten. Sc Heerenveen blijft in de middenmoot staan en had de punten goed kunnen gebruiken in de strijd om deelname aan de play-offs.

Meer uit Voetbal

Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

1 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

2 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

3 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

7 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

14 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

14 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

15 uur geleden