Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II is veel te sterk voor Progrès Niedercorn uit Luxemburg

Willem II is veel te sterk voor Progrès Niedercorn uit Luxemburg

DIFFERDANGE (ANP) - Met speels gemak heeft Willem II het Europese avontuur van dit seizoen met nog minimaal een duel verlengd. Het elftal van trainer Adrie Koster rekende overtuigend af met het Luxemburgse Progrès Niedercorn in Differdange (0-5)

Willem II stuit volgende week in de derde voorronde van de Europa League in eigen stadion op de winnaar van de wedstrijd tussen Lincoln Red Imps uit Gibraltar en het Schotse Rangers FC, dat donderdag wordt gespeeld. Als Willem II ook dat duel tot een goed einde brengt, dan mag het in de play-offs om een plaats in de groepsfase van de Europa League strijden.

Toeschouwers waren niet welkom in het kleine Stade Muncipal van Differdange. Toch waren honderden supporters van Willem II naar Luxemburg gekomen om hun ploeg te steunen. Veel van hen konden het laatste Europese duel van hun favoriete club van vijftien jaar geleden tegen AS Monaco niet eens meer herinneren.

De meegereisde fans konden de wedstrijd vanaf een afstandje goed bekijken omdat er slechts langs een zijde van het veld een kleine tribune stond. Ze vierden de doelpunten met veel gezang en vuurwerk. Zo speelde Willem II alsnog een soort van thuiswedstrijd.

Doelman Robbin Ruiter waarschuwde zijn nieuwe ploeggenoten van Willem II vooraf voor onderschatting. Hij verdedigde zeven jaar geleden het doel van FC Utrecht toen die club smadelijk werd uitgeschakeld door het Luxemburgse FC Differdange 03. Maar Progrès Niedercorn was veel te zwak om de bezoekers maar enigszins in verlegenheid te brengen.

Al na 34 minuten leidde Willem II met 0-3, met dank aan treffers van Vangelis Pavlidis (2) en Görkem Saglam. Ché Nunnely en Mike Trésor lieten de score na rust verder oplopen.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

5 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

5 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

5 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

5 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

5 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

11 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

16 uur geleden