Willem II is veel te sterk voor Progrès Niedercorn uit Luxemburg
DIFFERDANGE (ANP) - Met speels gemak heeft Willem II het Europese avontuur van dit seizoen met nog minimaal een duel verlengd. Het elftal van trainer Adrie Koster rekende overtuigend af met het Luxemburgse Progrès Niedercorn in Differdange (0-5)
Willem II stuit volgende week in de derde voorronde van de Europa League in eigen stadion op de winnaar van de wedstrijd tussen Lincoln Red Imps uit Gibraltar en het Schotse Rangers FC, dat donderdag wordt gespeeld. Als Willem II ook dat duel tot een goed einde brengt, dan mag het in de play-offs om een plaats in de groepsfase van de Europa League strijden.
Toeschouwers waren niet welkom in het kleine Stade Muncipal van Differdange. Toch waren honderden supporters van Willem II naar Luxemburg gekomen om hun ploeg te steunen. Veel van hen konden het laatste Europese duel van hun favoriete club van vijftien jaar geleden tegen AS Monaco niet eens meer herinneren.
De meegereisde fans konden de wedstrijd vanaf een afstandje goed bekijken omdat er slechts langs een zijde van het veld een kleine tribune stond. Ze vierden de doelpunten met veel gezang en vuurwerk. Zo speelde Willem II alsnog een soort van thuiswedstrijd.
Doelman Robbin Ruiter waarschuwde zijn nieuwe ploeggenoten van Willem II vooraf voor onderschatting. Hij verdedigde zeven jaar geleden het doel van FC Utrecht toen die club smadelijk werd uitgeschakeld door het Luxemburgse FC Differdange 03. Maar Progrès Niedercorn was veel te zwak om de bezoekers maar enigszins in verlegenheid te brengen.
Al na 34 minuten leidde Willem II met 0-3, met dank aan treffers van Vangelis Pavlidis (2) en Görkem Saglam. Ché Nunnely en Mike Trésor lieten de score na rust verder oplopen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
6 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
23 uur geleden