Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II is veel te sterk voor Progrès Niedercorn uit Luxemburg

Willem II is veel te sterk voor Progrès Niedercorn uit Luxemburg

DIFFERDANGE (ANP) - Met speels gemak heeft Willem II het Europese avontuur van dit seizoen met nog minimaal een duel verlengd. Het elftal van trainer Adrie Koster rekende overtuigend af met het Luxemburgse Progrès Niedercorn in Differdange (0-5)

Willem II stuit volgende week in de derde voorronde van de Europa League in eigen stadion op de winnaar van de wedstrijd tussen Lincoln Red Imps uit Gibraltar en het Schotse Rangers FC, dat donderdag wordt gespeeld. Als Willem II ook dat duel tot een goed einde brengt, dan mag het in de play-offs om een plaats in de groepsfase van de Europa League strijden.

Toeschouwers waren niet welkom in het kleine Stade Muncipal van Differdange. Toch waren honderden supporters van Willem II naar Luxemburg gekomen om hun ploeg te steunen. Veel van hen konden het laatste Europese duel van hun favoriete club van vijftien jaar geleden tegen AS Monaco niet eens meer herinneren.

De meegereisde fans konden de wedstrijd vanaf een afstandje goed bekijken omdat er slechts langs een zijde van het veld een kleine tribune stond. Ze vierden de doelpunten met veel gezang en vuurwerk. Zo speelde Willem II alsnog een soort van thuiswedstrijd.

Doelman Robbin Ruiter waarschuwde zijn nieuwe ploeggenoten van Willem II vooraf voor onderschatting. Hij verdedigde zeven jaar geleden het doel van FC Utrecht toen die club smadelijk werd uitgeschakeld door het Luxemburgse FC Differdange 03. Maar Progrès Niedercorn was veel te zwak om de bezoekers maar enigszins in verlegenheid te brengen.

Al na 34 minuten leidde Willem II met 0-3, met dank aan treffers van Vangelis Pavlidis (2) en Görkem Saglam. Ché Nunnely en Mike Trésor lieten de score na rust verder oplopen.

Meer uit Voetbal

Bayern zeker van achtste finale CL na zege op Union Sint-Gillis

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.

7 uur geleden
PSV wacht na nederlaag bij Newcastle beslissend duel met Bayern

NEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.

7 uur geleden
Ajax verhuurt Van den Boomen aan het Franse Angers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.

9 uur geleden
Atlético en Galatasaray spelen gelijk, Qarabag verslaat Frankfurt

ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.

9 uur geleden
AZ verspeelt drie dagen na ontslag Martens punten tegen Excelsior

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.

9 uur geleden
Salah-Eddine keert na finale Afrika Cup direct terug in basis PSV

NEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.

10 uur geleden
Go Ahead en Stoke City akkoord over recordtransfer spits Smit

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.

10 uur geleden