Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II is veel te sterk voor Progrès Niedercorn uit Luxemburg

Willem II is veel te sterk voor Progrès Niedercorn uit Luxemburg

DIFFERDANGE (ANP) - Met speels gemak heeft Willem II het Europese avontuur van dit seizoen met nog minimaal een duel verlengd. Het elftal van trainer Adrie Koster rekende overtuigend af met het Luxemburgse Progrès Niedercorn in Differdange (0-5)

Willem II stuit volgende week in de derde voorronde van de Europa League in eigen stadion op de winnaar van de wedstrijd tussen Lincoln Red Imps uit Gibraltar en het Schotse Rangers FC, dat donderdag wordt gespeeld. Als Willem II ook dat duel tot een goed einde brengt, dan mag het in de play-offs om een plaats in de groepsfase van de Europa League strijden.

Toeschouwers waren niet welkom in het kleine Stade Muncipal van Differdange. Toch waren honderden supporters van Willem II naar Luxemburg gekomen om hun ploeg te steunen. Veel van hen konden het laatste Europese duel van hun favoriete club van vijftien jaar geleden tegen AS Monaco niet eens meer herinneren.

De meegereisde fans konden de wedstrijd vanaf een afstandje goed bekijken omdat er slechts langs een zijde van het veld een kleine tribune stond. Ze vierden de doelpunten met veel gezang en vuurwerk. Zo speelde Willem II alsnog een soort van thuiswedstrijd.

Doelman Robbin Ruiter waarschuwde zijn nieuwe ploeggenoten van Willem II vooraf voor onderschatting. Hij verdedigde zeven jaar geleden het doel van FC Utrecht toen die club smadelijk werd uitgeschakeld door het Luxemburgse FC Differdange 03. Maar Progrès Niedercorn was veel te zwak om de bezoekers maar enigszins in verlegenheid te brengen.

Al na 34 minuten leidde Willem II met 0-3, met dank aan treffers van Vangelis Pavlidis (2) en Görkem Saglam. Ché Nunnely en Mike Trésor lieten de score na rust verder oplopen.

Meer uit Voetbal

WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

3 uur geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

6 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

10 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

10 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

11 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

12 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

12 uur geleden