Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II houdt na strafschoppenserie zicht op Eredivisie

Willem II houdt na strafschoppenserie zicht op Eredivisie

TILBURG (ANP) - Willem II heeft na een zware krachtinspanning uitzicht gehouden op een langer verblijf in de Eredivisie. De club uit Tilburg won het thuisduel met FC Dordrecht in de play-offs voor promotie en degradatie na verlenging (3-2). Maar FC Dordrecht was de Brabanders woensdag de baas gebleven (2-1). Daarom moest een strafschoppenserie de beslissing brengen. Die won Willem II met 5-4.

Middenvelder Igor da Silva van FC Dordrecht miste als enige een penalty. Hij schoot de bal op de paal. Willem II strijdt donderdag en volgende week zondag met Telstar om een plek in de Eredivisie voor volgend seizoen. De club uit Velsen schakelde FC Den Bosch vrijdag uit na verlenging.

Willem II leidde na 7 minuten met 2-0, na een prachtige treffer van Tommy St. Jago en een doelpunt van Jens Mathijsen. Jaden Slory scoorde in de zestiende minuut voor Dordrecht (2-1) en Boris Lambert trof vlak voor rust doel voor de thuisploeg: 3-1. Invaller Jayso Ezeb stond in de tweede helft maar een paar minuten in het veld toen hij de bezoekers naar een verlenging kopte (3-2).

Te lijf

Willem II vierde de eerste zege sinds 22 december. De club promoveerde vorig jaar naar de Eredivisie en ging als nummer 9 de winterstop in. De Tilburgers zakten naar de zestiende plaats omdat ze in 2025 maar niet wisten te winnen. Dordrecht eindigde als vijfde in de Keuken Kampioen Divisie en schakelde in de eerste ronde van de play-offs De Graafschap uit.

Na de strafschoppenserie namen honderden fans van Willem II bezit van het veld. Dat leidde niet tot rellen zoals vrijdag na afloop van het duel tussen Telstar en FC Den Bosch, waar fans van beide clubs elkaar op het veld te lijf gingen.

Meer uit Voetbal

Kampioen Paris Saint-Germain wint ook Coupe de France

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de Coupe de France gewonnen. De kampioen was in de finale te sterk voor Stade Reims in Saint-Denis (3-0).

4 uur geleden
VfB Stuttgart verslaat stuntploeg Bielefeld en wint Duitse beker

BERLIJN (ANP) - De voetballers van VfB Stuttgart hebben de Duitse beker gewonnen. Ze gaven derdeklasser Arminia Bielefeld nauwelijks een kans op een nieuwe stunt in het Olympiastadion van Berlijn (4-2).

6 uur geleden
Slegers is trots op Arsenal en winst van Champions League

LISSABON (ANP) - Renée Slegers was trots op de voetbalsters van Arsenal na een zege op FC Barcelona (1-0) in de finale van de Champions League. "Er zit zoveel kracht in mijn team", vertelde ze aan aanwezige verslaggevers in Lissabon. "We hebben zoveel goede voetbalsters. Maar we zijn de laatste tijd ook mentaal sterker geworden. En we zijn bereid om voor elkaar te werken. Iedere dag en ook op de training."

7 uur geleden
Coach Slegers wint Champions League met voetbalsters Arsenal

LISSABON (ANP) - Renée Slegers heeft met Arsenal als eerste Nederlandse coach de Champions League voor vrouwen gewonnen. Met Oranje-keepster Daphne van Domselaar onder de lat klopte de club uit Londen in de finale in Lissabon titelverdediger FC Barcelona, waar Esmee Brugts inviel: 1-0. De door Slegers ingebrachte Stina Blackstenius maakte in de 75e minuut het enige doelpunt.

8 uur geleden
Trainer Kalezic vertrekt bij ADO na gemiste promotie

DEN HAAG (ANP) - Darije Kalezic vertrekt na twee seizoenen bij ADO Den Haag. De trainer en club hebben na de gemiste promotie naar de Eredivisie besloten dat het beter is om uit elkaar te gaan.

9 uur geleden
Media: trainer Ten Hag dicht bij akkoord met Leverkusen

LEVERKUSEN (ANP) - Erik ten Hag is dicht bij een akkoord met Bayer Leverkusen. De 55-jarige trainer ondertekent zo goed als zeker komende week een meerjarig contract, zo melden veel buitenlandse media.

9 uur geleden
Real neemt met zege op Sociedad afscheid van Ancelotti en Modric

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft met een thuiszege op Real Sociedad (2-0) afscheid genomen van Carlo Ancelotti en Luka Modric. Kylian Mbappé maakte beide doelpunten en is met 31 treffers topscorer van La Liga geworden. Er stond weinig meer op het spel voor Real in de laatste competitiewedstrijd van het seizoen. De club was al zeker van een tweede eindklassering.

10 uur geleden