Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II heeft mooiste shirt in historie eredivisie

Willem II heeft mooiste shirt in historie eredivisie

ZEIST (ANP) - Willem II heeft het mooiste shirt dat ooit is gedragen in de eredivisie. Een vakjury wees het thuisshirt dat de Tilburgse voetballers tussen 1958 en 1967 droegen aan als winnaar van het Eredivisie Shirt Festival. Het klassieke en sponsorloze tenue van de 'Tricolores' bestaat uit verticale rode, witte en blauwe strepen, met een rood kraagje.

"Dit is een herkenbaar, bijzonder én typisch Nederlands shirt. Je ziet dit ontwerp in geen enkel ander land", aldus Sjoerd Mossou, die samen met Jan Joost van Gangelen, Frank Evenblij, Arno Kantelberg en Viktoria Koblenko de jury vormde.

De koepelorganisatie Eredivisie CV organiseerde samen met de clubs de verkiezing van het mooiste shirt ooit in de hoogste afdeling van de Nederlandse voetbalcompetitie. Alle thuis- en uitshirts van de 54 clubs die ooit in de eredivisie hebben gespeeld, bij elkaar 1754 stuks, werden verzameld op een website. Voetballiefhebbers konden de afgelopen weken daar stemmen op hun favoriete shirts. Er kwamen ruim 162.000 stemmen binnen.

Eindwinnaar

Iedere club maakte deze week zelf bekend op welke van hun shirts het meest was gestemd. Op basis daarvan wees de vakjury vrijdag een eindwinnaar aan. Willem II eindigde met het klassieke shirt op de eerste plaats, het shirt dat Johan Cruijff in 1983-1984 bij Feyenoord droeg op de tweede plaats en het witte shirt met de rode baan waarin Ajax tussen 1969 en 1972 zoveel successen boekte, eindigde als derde.

Het zwarte tenue van PSV met daarop de Brabantse vlag uit het seizoen 2009-2010 werd gekozen tot mooiste uitshirt ooit. De jury wees ook per decennium een winnaar aan.

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

9 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

10 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

11 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

12 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

12 uur geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

12 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

14 uur geleden