Willem II heeft mooiste shirt in historie eredivisie
ZEIST (ANP) - Willem II heeft het mooiste shirt dat ooit is gedragen in de eredivisie. Een vakjury wees het thuisshirt dat de Tilburgse voetballers tussen 1958 en 1967 droegen aan als winnaar van het Eredivisie Shirt Festival. Het klassieke en sponsorloze tenue van de 'Tricolores' bestaat uit verticale rode, witte en blauwe strepen, met een rood kraagje.
"Dit is een herkenbaar, bijzonder én typisch Nederlands shirt. Je ziet dit ontwerp in geen enkel ander land", aldus Sjoerd Mossou, die samen met Jan Joost van Gangelen, Frank Evenblij, Arno Kantelberg en Viktoria Koblenko de jury vormde.
De koepelorganisatie Eredivisie CV organiseerde samen met de clubs de verkiezing van het mooiste shirt ooit in de hoogste afdeling van de Nederlandse voetbalcompetitie. Alle thuis- en uitshirts van de 54 clubs die ooit in de eredivisie hebben gespeeld, bij elkaar 1754 stuks, werden verzameld op een website. Voetballiefhebbers konden de afgelopen weken daar stemmen op hun favoriete shirts. Er kwamen ruim 162.000 stemmen binnen.
Eindwinnaar
Iedere club maakte deze week zelf bekend op welke van hun shirts het meest was gestemd. Op basis daarvan wees de vakjury vrijdag een eindwinnaar aan. Willem II eindigde met het klassieke shirt op de eerste plaats, het shirt dat Johan Cruijff in 1983-1984 bij Feyenoord droeg op de tweede plaats en het witte shirt met de rode baan waarin Ajax tussen 1969 en 1972 zoveel successen boekte, eindigde als derde.
Het zwarte tenue van PSV met daarop de Brabantse vlag uit het seizoen 2009-2010 werd gekozen tot mooiste uitshirt ooit. De jury wees ook per decennium een winnaar aan.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
15 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
1 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de Qatar Open gewonnen. In Doha kwam hij in de finale geen moment in de problemen tegen Arthur Fils, de Franse nummer 40 van de wereld. Alcaraz won in twee sets: 6-2 6-1.
1 uur geledenLECCE (ANP) - Internazionale heeft drie dagen na de zware nederlaag in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Bodø/Glimt (3-1) een moeizame zege geboekt bij Lecce. De koploper van de Serie A won dankzij twee late doelpunten met 2-0 van de nummer 17.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kian Fitz-Jim begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen NEC. De middenvelder vervangt Davy Klaassen, die onvoldoende fit is en ontbreekt in de selectie van de thuisploeg.
3 uur geleden