Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II heeft mooiste shirt in historie eredivisie

Willem II heeft mooiste shirt in historie eredivisie

ZEIST (ANP) - Willem II heeft het mooiste shirt dat ooit is gedragen in de eredivisie. Een vakjury wees het thuisshirt dat de Tilburgse voetballers tussen 1958 en 1967 droegen aan als winnaar van het Eredivisie Shirt Festival. Het klassieke en sponsorloze tenue van de 'Tricolores' bestaat uit verticale rode, witte en blauwe strepen, met een rood kraagje.

"Dit is een herkenbaar, bijzonder én typisch Nederlands shirt. Je ziet dit ontwerp in geen enkel ander land", aldus Sjoerd Mossou, die samen met Jan Joost van Gangelen, Frank Evenblij, Arno Kantelberg en Viktoria Koblenko de jury vormde.

De koepelorganisatie Eredivisie CV organiseerde samen met de clubs de verkiezing van het mooiste shirt ooit in de hoogste afdeling van de Nederlandse voetbalcompetitie. Alle thuis- en uitshirts van de 54 clubs die ooit in de eredivisie hebben gespeeld, bij elkaar 1754 stuks, werden verzameld op een website. Voetballiefhebbers konden de afgelopen weken daar stemmen op hun favoriete shirts. Er kwamen ruim 162.000 stemmen binnen.

Eindwinnaar

Iedere club maakte deze week zelf bekend op welke van hun shirts het meest was gestemd. Op basis daarvan wees de vakjury vrijdag een eindwinnaar aan. Willem II eindigde met het klassieke shirt op de eerste plaats, het shirt dat Johan Cruijff in 1983-1984 bij Feyenoord droeg op de tweede plaats en het witte shirt met de rode baan waarin Ajax tussen 1969 en 1972 zoveel successen boekte, eindigde als derde.

Het zwarte tenue van PSV met daarop de Brabantse vlag uit het seizoen 2009-2010 werd gekozen tot mooiste uitshirt ooit. De jury wees ook per decennium een winnaar aan.

Meer uit Voetbal

Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

3 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

3 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

4 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

4 uur geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

6 uur geleden
Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

8 uur geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

8 uur geleden