Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II heeft mooiste shirt in historie eredivisie

Willem II heeft mooiste shirt in historie eredivisie

ZEIST (ANP) - Willem II heeft het mooiste shirt dat ooit is gedragen in de eredivisie. Een vakjury wees het thuisshirt dat de Tilburgse voetballers tussen 1958 en 1967 droegen aan als winnaar van het Eredivisie Shirt Festival. Het klassieke en sponsorloze tenue van de 'Tricolores' bestaat uit verticale rode, witte en blauwe strepen, met een rood kraagje.

"Dit is een herkenbaar, bijzonder én typisch Nederlands shirt. Je ziet dit ontwerp in geen enkel ander land", aldus Sjoerd Mossou, die samen met Jan Joost van Gangelen, Frank Evenblij, Arno Kantelberg en Viktoria Koblenko de jury vormde.

De koepelorganisatie Eredivisie CV organiseerde samen met de clubs de verkiezing van het mooiste shirt ooit in de hoogste afdeling van de Nederlandse voetbalcompetitie. Alle thuis- en uitshirts van de 54 clubs die ooit in de eredivisie hebben gespeeld, bij elkaar 1754 stuks, werden verzameld op een website. Voetballiefhebbers konden de afgelopen weken daar stemmen op hun favoriete shirts. Er kwamen ruim 162.000 stemmen binnen.

Eindwinnaar

Iedere club maakte deze week zelf bekend op welke van hun shirts het meest was gestemd. Op basis daarvan wees de vakjury vrijdag een eindwinnaar aan. Willem II eindigde met het klassieke shirt op de eerste plaats, het shirt dat Johan Cruijff in 1983-1984 bij Feyenoord droeg op de tweede plaats en het witte shirt met de rode baan waarin Ajax tussen 1969 en 1972 zoveel successen boekte, eindigde als derde.

Het zwarte tenue van PSV met daarop de Brabantse vlag uit het seizoen 2009-2010 werd gekozen tot mooiste uitshirt ooit. De jury wees ook per decennium een winnaar aan.

Meer uit Voetbal

Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

4 minuten geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

38 minuten geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

1 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

3 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

4 uur geleden
Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

6 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

6 uur geleden