Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem II heeft alleen na zege op FC Utrecht kans op handhaving

Willem II heeft alleen na zege op FC Utrecht kans op handhaving

TILBURG (ANP) - Willem II strijdt zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht voor een laatste kans op handhaving in de Eredivisie. De club uit Tilburg degradeert als het verliest of gelijkspeelt. Na een zege is de ploeg van Kevin Hofland afhankelijk van Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam. De nummers 16 en 15 van de ranglijst verdedigen in de laatste speelronde een voorsprong van 2 punten op Willem II.

Fortuna speelt zondag een uitduel met NEC. Sparta staat voor een uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De nummer 17 van de Eredivisie speelt volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De nummer 16 krijgt een herkansing in de play-offs voor promotie en tegen degradatie. De nummer 15 is zeker van handhaving op het hoogste niveau.

Trainer Hofland van Willem II ziet het als een voordeel dat zijn ploeg mogelijk alleen iets heeft aan een overwinning op FC Utrecht. "Het klinkt misschien gek, maar doordat 100 procent duidelijk is wat we moeten doen heerst er rust in de groep. Natuurlijk is er ook gezonde spanning, dat is een goed teken."

Bijzonder

Hofland beseft dat ook een zege op FC Utrecht zijn ploeg mogelijk niet in de Eredivisie kan houden. "Het is zoals het is", weet hij. "Het is bijzonder dat alle drie de scenario’s op de laatste speeldag nog mogelijk zijn. Dat heb ik niet eerder meegemaakt. Maar aan denken in 'als' hebben we niets. Wij moeten winnen voordat we naar anderen kijken."

Willem II promoveerde in 2014 naar de Eredivisie en speelt sindsdien op het hoogste niveau. De club stond twee jaar geleden op een vijfde plaats toen het seizoen vanwege corona voortijdig werd afgebroken.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

9 uur geleden
Polen wil na 96 jaar weer eens winnen in Zweden en zo WK bereiken

SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.

12 uur geleden
Deense bondscoach spreekt van 'belangrijkste duel uit carrière'

PRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.

12 uur geleden
Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

14 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

14 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

14 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

16 uur geleden