Willem II heeft alleen na zege op FC Utrecht kans op handhaving
TILBURG (ANP) - Willem II strijdt zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht voor een laatste kans op handhaving in de Eredivisie. De club uit Tilburg degradeert als het verliest of gelijkspeelt. Na een zege is de ploeg van Kevin Hofland afhankelijk van Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam. De nummers 16 en 15 van de ranglijst verdedigen in de laatste speelronde een voorsprong van 2 punten op Willem II.
Fortuna speelt zondag een uitduel met NEC. Sparta staat voor een uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De nummer 17 van de Eredivisie speelt volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De nummer 16 krijgt een herkansing in de play-offs voor promotie en tegen degradatie. De nummer 15 is zeker van handhaving op het hoogste niveau.
Trainer Hofland van Willem II ziet het als een voordeel dat zijn ploeg mogelijk alleen iets heeft aan een overwinning op FC Utrecht. "Het klinkt misschien gek, maar doordat 100 procent duidelijk is wat we moeten doen heerst er rust in de groep. Natuurlijk is er ook gezonde spanning, dat is een goed teken."
Bijzonder
Hofland beseft dat ook een zege op FC Utrecht zijn ploeg mogelijk niet in de Eredivisie kan houden. "Het is zoals het is", weet hij. "Het is bijzonder dat alle drie de scenario’s op de laatste speeldag nog mogelijk zijn. Dat heb ik niet eerder meegemaakt. Maar aan denken in 'als' hebben we niets. Wij moeten winnen voordat we naar anderen kijken."
Willem II promoveerde in 2014 naar de Eredivisie en speelt sindsdien op het hoogste niveau. De club stond twee jaar geleden op een vijfde plaats toen het seizoen vanwege corona voortijdig werd afgebroken.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
5 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
9 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
12 uur geleden