Willem II en Mathijsen akkoord over afwikkeling contract
TILBURG (ANP) - Willem II heeft met voormalig technisch directeur Joris Mathijsen alsnog overeenstemming bereikt over de afwikkeling van diens contract. Een dreigende rechtszaak is daardoor van de baan.
Mathijsen stond sinds enkele weken al op non-actief. De raad van commissarissen van de Tilburgse Eredivisieclub besloot vorige week de samenwerking definitief te beëindigen.
"Na zes jaar op een professionele en prettige manier samengewerkt te hebben wil ik de club bedanken voor de geboden kans, het vertrouwen om mij te vormen als technisch directeur en dat ik een bijdrage heb kunnen leveren aan het ontwikkelen van de club. Tevens wens ik de club, staf en spelers veel succes en positieve energie voor de laatste fase van de competitie", zegt Mathijsen na het bereiken van het akkoord.
Mathijsen keerde in 2016 als technisch manager terug bij de club waar hij als speler doorbrak. Een jaar later werd hij bevorderd tot technisch directeur. Hij voetbalde ook voor onder meer Feyenoord, AZ en Hamburger SV.
"Wij danken Joris nogmaals voor de prettige samenwerking en de zes jaar waarin hij technisch eindverantwoordelijk was en bijgedragen heeft aan de professionalisering en successen van de club", aldus Willem II.
Meer uit Voetbal
BREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
6 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
11 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
11 uur geleden