Willem II en Mathijsen akkoord over afwikkeling contract
TILBURG (ANP) - Willem II heeft met voormalig technisch directeur Joris Mathijsen alsnog overeenstemming bereikt over de afwikkeling van diens contract. Een dreigende rechtszaak is daardoor van de baan.
Mathijsen stond sinds enkele weken al op non-actief. De raad van commissarissen van de Tilburgse Eredivisieclub besloot vorige week de samenwerking definitief te beëindigen.
"Na zes jaar op een professionele en prettige manier samengewerkt te hebben wil ik de club bedanken voor de geboden kans, het vertrouwen om mij te vormen als technisch directeur en dat ik een bijdrage heb kunnen leveren aan het ontwikkelen van de club. Tevens wens ik de club, staf en spelers veel succes en positieve energie voor de laatste fase van de competitie", zegt Mathijsen na het bereiken van het akkoord.
Mathijsen keerde in 2016 als technisch manager terug bij de club waar hij als speler doorbrak. Een jaar later werd hij bevorderd tot technisch directeur. Hij voetbalde ook voor onder meer Feyenoord, AZ en Hamburger SV.
"Wij danken Joris nogmaals voor de prettige samenwerking en de zes jaar waarin hij technisch eindverantwoordelijk was en bijgedragen heeft aan de professionalisering en successen van de club", aldus Willem II.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - FC Twente is in de tweede voorronde van de Europa League uitgeschakeld door het Hongaarse Ferencváros. Nadat Twente een week geleden in Enschede met 2-1 had verloren, werd het donderdagavond in Boedapest 2-2.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de derde voorronde van de Conference League bereikt ten koste van het Servische FK Vojvodina. Donderdag werd het in de Johan Cruijff Arena 4-1, nadat de Amsterdammers een week eerder in Servië ook al met 4-1 hadden gewonnen. Vojvodina kwam op voorsprong via Đorđe Crnomarković. Voor Ajax maakte Davy Klaassen de gelijkmaker en scoorde Oscar Gloukh drie keer.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF heeft het voorstel van de FIFA om de commerciële rechten van het WK te verkopen afgewezen. Dat meldt de bond donderdagavond in een verklaring. Eerder op donderdag ging de Europese voetbalbond UEFA over tot een boycot van competities van de FIFA zolang de plannen op tafel liggen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Arne Slot wordt niet de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Dat melden diverse media donderdagavond, waaronder ESPN en het AD. De 47-jarige trainer, die eind mei ontslagen werd bij Liverpool, zou de voorkeur hebben voor een club in een Europese topcompetitie.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - John Stones heeft voor twee jaar getekend bij Internazionale. De Engelse verdediger vertrekt bij Manchester City, waar hij een aflopend contract had.
3 uur geledenSKIVE (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert heeft donderdag na de eerste ook de tweede etappe in de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike maakt in Denemarken zijn rentree na een blessure waardoor hij de Tour de France miste.
4 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft hard uitgehaald naar de FIFA in verband met de commercialiseringsplannen rond het WK voetbal. In de verklaring waarin de UEFA donderdag kenbaar heeft gemaakt de competities van de FIFA te boycotten, maakt de bond duidelijk dat het WK "niet te koop" is. Alle 55 UEFA-landen stemden donderdag tijdens een spoedberaad in met de boycot, zolang de plannen op tafel liggen.
5 uur geleden