Willem II en Fortuna Sittard houden elkaar in evenwicht
TILBURG (ANP) - Willem II en Fortuna Sittard hebben elkaar in Tilburg in evenwicht gehouden: 1-1. Daarmee deed de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie zichzelf tekort. De Limburgers koesterden bij het eindsignaal het punt.
Willem II had in de eerste helft (0-0) een groot overwicht, maar toonde te weinig kwaliteit in de afronding. De Zweed Max Svensson schoot in riante positie naast, Kwasi Wriedt werd door doelman Yanick van Osch van scoren afgehouden, evenals Leeroy Owusu, en Görkem Saglam knalde de bal vlak voor de rust op de onderkant van de lat.
Fortuna Sittard vertraagde en ontregelde de wedstrijd zoveel mogelijk, maar kreeg voor de rust nog wel een grote kans, met dank aan een fout bij verdediger Ulrik Jenssen. Met een knappe reflex op een inzet van Mats Seuntjens voorkwam doelman Timon Wellenreuther een achterstand voor de Tilburgers.
Fortuna begon verrassend sterk aan de tweede helft. Wellenreuther hield Willem II overeind met reddingen op doelpogingen van Seuntjens en Zian Flemming, maar moest zich in de 54e minuut gewonnen geven op een schot van invaller Tijjani Noslin, die zijn eerste Eredivisietreffer produceerde (0-1). Kort daarna schoot Mats Köhlert fraai raak uit een leep passje van Svensson (1-1). In de slotfase waren de beste kansen voor Willem II, maar Fortuna hield met het nodige geluk stand.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
5 uur geleden