Willem II en Fortuna Sittard houden elkaar in evenwicht
TILBURG (ANP) - Willem II en Fortuna Sittard hebben elkaar in Tilburg in evenwicht gehouden: 1-1. Daarmee deed de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie zichzelf tekort. De Limburgers koesterden bij het eindsignaal het punt.
Willem II had in de eerste helft (0-0) een groot overwicht, maar toonde te weinig kwaliteit in de afronding. De Zweed Max Svensson schoot in riante positie naast, Kwasi Wriedt werd door doelman Yanick van Osch van scoren afgehouden, evenals Leeroy Owusu, en Görkem Saglam knalde de bal vlak voor de rust op de onderkant van de lat.
Fortuna Sittard vertraagde en ontregelde de wedstrijd zoveel mogelijk, maar kreeg voor de rust nog wel een grote kans, met dank aan een fout bij verdediger Ulrik Jenssen. Met een knappe reflex op een inzet van Mats Seuntjens voorkwam doelman Timon Wellenreuther een achterstand voor de Tilburgers.
Fortuna begon verrassend sterk aan de tweede helft. Wellenreuther hield Willem II overeind met reddingen op doelpogingen van Seuntjens en Zian Flemming, maar moest zich in de 54e minuut gewonnen geven op een schot van invaller Tijjani Noslin, die zijn eerste Eredivisietreffer produceerde (0-1). Kort daarna schoot Mats Köhlert fraai raak uit een leep passje van Svensson (1-1). In de slotfase waren de beste kansen voor Willem II, maar Fortuna hield met het nodige geluk stand.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
3 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
11 uur geleden