Willem II boekt nipte zege bij PEC Zwolle: 0-1
ZWOLLE (ANP) - Willem II heeft het duel in de middenmoot van de Eredivisie tegen PEC Zwolle gewonnen. De Brabantse ploeg won in Zwolle met 1-0 dankzij een goal van Ringo Meerveld.
De zege was welkom voor de Tilburgers, want de ploeg van trainer Peter Maes had de voorgaande twee competitiewedstrijden verloren. Willem II klom met de behaalde drie punten naar voorlopig de tiende plaats. PEC zakte door de nederlaag naar de veertiende plaats.
Willem II miste twee van zijn beste schutters van dit seizoen. Cisse Sandra en Kyan Vaesen, allebei goed voor vier doelpunten, ontbraken door blessures. De ploeg uit Tilburg hield niettemin goed stand in het nagenoeg uitverkochte stadion van PEC. Het doelpunt van Meerveld viel al vroeg in de wedstrijd. Hij kreeg de bal in de elfde minuut van Patrick Joosten en schoot onberispelijk langs doelman Jasper Schendelaar van PEC.
De Zwollenaren voerden tegen het einde van de wedstrijd de druk op en kregen bijna een doelpunt cadeau. Willem II-speler Jesse Bosch kopte een voorzet van PEC-aanvaller Odysseus Velanas op de paal van zijn eigen doel.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
16 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
21 minuten geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
29 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.
47 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
5 uur geleden