Willem II boekt nipte zege bij PEC Zwolle: 0-1
ZWOLLE (ANP) - Willem II heeft het duel in de middenmoot van de Eredivisie tegen PEC Zwolle gewonnen. De Brabantse ploeg won in Zwolle met 1-0 dankzij een goal van Ringo Meerveld.
De zege was welkom voor de Tilburgers, want de ploeg van trainer Peter Maes had de voorgaande twee competitiewedstrijden verloren. Willem II klom met de behaalde drie punten naar voorlopig de tiende plaats. PEC zakte door de nederlaag naar de veertiende plaats.
Willem II miste twee van zijn beste schutters van dit seizoen. Cisse Sandra en Kyan Vaesen, allebei goed voor vier doelpunten, ontbraken door blessures. De ploeg uit Tilburg hield niettemin goed stand in het nagenoeg uitverkochte stadion van PEC. Het doelpunt van Meerveld viel al vroeg in de wedstrijd. Hij kreeg de bal in de elfde minuut van Patrick Joosten en schoot onberispelijk langs doelman Jasper Schendelaar van PEC.
De Zwollenaren voerden tegen het einde van de wedstrijd de druk op en kregen bijna een doelpunt cadeau. Willem II-speler Jesse Bosch kopte een voorzet van PEC-aanvaller Odysseus Velanas op de paal van zijn eigen doel.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
6 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
8 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
9 uur geleden