Willem II blijft PEC Zwolle de baas in teleurstellend duel
TILBURG (ANP) - Willem II heeft in Tilburg 3 punten gepakt tegen PEC Zwolle. Het teleurstellende duel eindigde in 1-0. Daarmee gaven de Brabanders een passend vervolg aan de fraaie uitzege vorige week bij Vitesse (0-3). Het kwaliteitsarme PEC Zwolle daarentegen wacht nog op het eerste puntje en lijkt begonnen aan een lang seizoen in de onderste regionen van de Eredivisie.
De eerste helft bood meteen al weinig vertier. Beide ploegen maakten een machteloze indruk. Namens Willem II miste Kwasi Wriedt in de beginfase een aardige kans. Slobodan Tedic kopte aan de andere kant naast vanuit een kansrijke positie. Bij PEC Zwolle viel middenvelder Pelle Clement halverwege de eerste helft geblesseerd uit. Chardi Landu was zijn vervanger.
Na de rust nam Willem II snel afstand van PEC. Na een vloeiende combinatie op de linkerflank tussen de Duitsers Derrick Köhn en Mats Köhlert belandde de bal voor de linkervoet van de Turkse middenvelder Görkem Saglam, die met links hard raak schoot, 1-0. Die mooie goal was misschien wel het enige hoogtepunt van het duel.
Willem II drukte na de openingstreffer niet door, maar PEC Zwolle miste de kracht, de kwaliteit en de overtuiging om nog iets aan de achterstand te doen. Met 6 punten beleeft de Tilburgse formatie een goede competitiestart.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
4 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
7 uur geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
9 uur geleden