Willem II blijft PEC Zwolle de baas in teleurstellend duel
TILBURG (ANP) - Willem II heeft in Tilburg 3 punten gepakt tegen PEC Zwolle. Het teleurstellende duel eindigde in 1-0. Daarmee gaven de Brabanders een passend vervolg aan de fraaie uitzege vorige week bij Vitesse (0-3). Het kwaliteitsarme PEC Zwolle daarentegen wacht nog op het eerste puntje en lijkt begonnen aan een lang seizoen in de onderste regionen van de Eredivisie.
De eerste helft bood meteen al weinig vertier. Beide ploegen maakten een machteloze indruk. Namens Willem II miste Kwasi Wriedt in de beginfase een aardige kans. Slobodan Tedic kopte aan de andere kant naast vanuit een kansrijke positie. Bij PEC Zwolle viel middenvelder Pelle Clement halverwege de eerste helft geblesseerd uit. Chardi Landu was zijn vervanger.
Na de rust nam Willem II snel afstand van PEC. Na een vloeiende combinatie op de linkerflank tussen de Duitsers Derrick Köhn en Mats Köhlert belandde de bal voor de linkervoet van de Turkse middenvelder Görkem Saglam, die met links hard raak schoot, 1-0. Die mooie goal was misschien wel het enige hoogtepunt van het duel.
Willem II drukte na de openingstreffer niet door, maar PEC Zwolle miste de kracht, de kwaliteit en de overtuiging om nog iets aan de achterstand te doen. Met 6 punten beleeft de Tilburgse formatie een goede competitiestart.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
4 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
7 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
10 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
18 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
18 uur geleden