Willem II bezorgt Almere City zesde nederlaag in Eredivisie
ALMERE (ANP) - Willem II heeft Almere City de zesde nederlaag in de Eredivisie bezorgd. De Tilburgers van coach Peter Maes wonnen in Almere met 1-0 door een doelpunt van Amar Fatah.
Willem II heeft door de zege 11 punten en klimt daarmee voorlopig naar de vijfde plaats. Almere City blijft met 2 punten op de zeventiende plaats.
De thuisploeg van coach Hedwiges Maduro had de beste kansen in de eerste helft, maar kon die niet verzilveren. Willem II leek een strafschop te krijgen. Scheidsrechter Jannick van der Laan wees naar de stip na een tackle van Ricardo Visus op Rob Nizet. Na het zien van de videobeelden trok hij die beslissing echter in.
Ook in de tweede helft had Almere kansen op een treffer via Anas Tahiri en Thom Haye, die in het verleden nog voor de Tilburgers speelde. Thomas Didillon-Hödln stopte ook nog inzetten van Haye en Logan Delaurier Chaubet. Invaller Fatah schoot via de onderkant van de lat raak voor Willem II en vergrootte daarmee de zorgen voor Maduro en zijn spelers.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
3 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
6 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
12 uur geleden