Willem Engel niet langer kandidaat voor Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - Willem Engel van actiegroep Viruswaarheid is niet langer kandidaat-Kamerlid voor de partij Vrij en Sociaal Nederland. In de partij is ruzie ontstaan over zijn kandidatuur.
Partijvoorzitter Anna Zeven is om de kwestie opgestapt, laat oprichter en partijleider Bas Filippini weten. Met de komst van Engel was een "actiepartij in huis gehaald" en dat was niet de bedoeling, zegt Filippini.
Er is een interim-bestuur aangesteld dat de rust in de partij moet terugbrengen. Ook is een aantal leden op de kieslijst geschorst. De "sociale middenpartij" gaat verder op haar oorspronkelijk ingeslagen koers.
Begin januari bracht de partij naar buiten dat Engel op plaats drie van de kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen van maart stond. Vrij en Sociaal Nederland vindt de huidige coronamaatregelen "disproportioneel beleid", aldus Filippini.
Engel ontkent van de kieslijst van de partij te zijn afgevoerd. "Niks is minder waar. Ik sta gewoon op nummer drie. Dat kan alleen veranderd worden als ik zelf kies dat niet meer te doen. Ik heb er nog steeds heel veel zin in", zegt hij op de Facebookpagina van Viruswaarheid.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.
3 uur geledenROERMOND (ANP) - De Commissie Mijnbouwschade heeft tot nu toe 226 schademeldingen binnengekregen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend. Dat laat een woordvoerder weten. Zondag stond de teller bij de commissie nog op 132.
3 uur geleden