Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem Engel hoort of hij langer vast blijft zitten

Willem Engel hoort of hij langer vast blijft zitten

ROTTERDAM (ANP) - Willem Engel hoort of hij langer in de cel moet blijven. De raadkamer van de rechtbank in Rotterdam beslist dinsdag over zijn voorarrest. Dit kan met maximaal negentig dagen worden verlengd.

De 45-jarige voorman van Viruswaarheid werd 16 maart aangehouden voor opruiing. Engel zou gedurende een lange periode - tussen juni 2020 en december 2021 - "opruiende coronagerelateerde berichten" hebben geplaatst op sociale media. "Deze berichten hebben ertoe geleid dat andere mensen strafbare feiten hebben gepleegd of daartoe zijn aangezet", aldus het Openbaar Ministerie.

Eind vorig jaar werd een collectieve aangifte, die door 22.581 mensen was ondertekend, tegen Engel ingediend bij het OM in Rotterdam. Ze vinden dat Engel zich schuldig maakt aan opruiing, verspreiding van medische desinformatie, oplichting, uitingen met een terroristisch oogmerk en bedreiging. Volgens Engel is de aangifte vals en staan er geen strafbare feiten in.

Los van deze zaak staat Engel woensdag voor de politierechter in Den Haag. Dan staat hij terecht voor het negeren van een bevel van de politie tijdens een demonstratie in Den Haag, op 10 oktober 2020. Engel moet zich dan ook verantwoorden voor opruiing via Facebook. Hij riep op om agenten te arresteren middels burgerarrest. Dat deed hij tijdens een livestream.

Meer uit Binnenland

Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

20 minuten geleden
Onderzoeksraad voor Veiligheid neemt poolshoogte in Utrecht

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.

42 minuten geleden
Bolle Jos veroordeeld tot zeven jaar cel in drugszaak-Hippix

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.

1 uur geleden
Schietincident bij gevangenis Alphen aan den Rijn, gewonde

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.

1 uur geleden
Defensie stuurt tweede militair voor verkenning naar Groenland

DEN HAAG (ANP) - Defensie stuurt ook een logistiek planner naar Groenland naast de eerder aangekondigde stafofficier voor de operationele planning. Demissionair minister Ruben Brekelmans zei voorafgaand aan de ministerraad dat beide militairen vrijdag vertrekken naar het Deense eiland in het poolgebied voor een verkenning.

1 uur geleden
Van Weel meldt vrijlating Nederlandse gevangenen in Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.

2 uur geleden
Geen slachtoffers onder puin na explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Onder de restanten van een ingestort gebouw in het centrum van Utrecht zijn geen slachtoffers gevonden. Ook zijn er geen vermisten, laat de gemeente weten. Een zoekactie met speurhonden had ook al niets opgeleverd.

2 uur geleden