Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem Engel aangehouden voor opruiende berichten over corona

Willem Engel aangehouden voor opruiende berichten over corona

ROTTERDAM (ANP) - Willem Engel is woensdagochtend opgepakt. Jeroen Pols, die als jurist Engel geregeld bijstaat, meldt dat op Twitter. Het Openbaar Ministerie meldt dat een 45-jarige Rotterdammer is aangehouden wegens opruiing. Hij zou gedurende een lange periode "opruiende coronagerelateerde berichten" hebben geplaatst op sociale media.

Het OM laat weten dat de Rotterdamse politie naar aanleiding van meerdere aangiften een oriënterend onderzoek is gestart. "Op basis van de eerste uitkomsten van dit onderzoek naar het handelen van de verdachte is besloten tot aanhouding over te gaan." Het OM wil de verdachte vrijdag voorgeleiden aan de rechter-commissaris, die dan bepaalt of hij langer blijft vastzitten. Het OM zegt ook dat er geen verdere mededelingen worden gedaan, omdat het onderzoek nog loopt.

Volgens Pols werd Engel na het stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen in Rotterdam aangehouden. "Buiten stonden twee rechercheurs hem op te wachten." Tegen Engel loopt ook al een zaak voor opruiing, die komt 30 maart voor de rechter. De jurist verwacht dat de voorman van Viruswaarheid tot die tijd blijft vastzitten.

Collectieve aangifte

Advocaat Gerben van de Corput zal Engel bijstaan, aldus Pols. De advocaat was nog niet bereikbaar voor commentaar. Pols zegt Engel ook "bij te staan waar het kan, maar hij zit vast dus op dit moment kan ik weinig doen". Op Twitter schrijft hij over de aanhouding: "Het regime Rutte zet de volle aanval in op critici en oppositie. Ondertussen een grote mond hebben over de democratie in Rusland."

Engel is voorman van actiegroep Viruswaarheid, die het coronabeleid van de Nederlandse overheid bekritiseert. Eind vorig jaar werd een collectieve aangifte, die door 22.581 mensen was ondertekend, tegen hem ingediend bij het OM in Rotterdam. Initiatiefnemer van de aangifte Norbert Dikkeboom begon vorig jaar een burgerinitiatief, omdat Engel zich volgens hem schuldig maakt aan opruiing, verspreiding van medische desinformatie, oplichting, uitingen met een terroristisch oogmerk en bedreiging. Hij omschreef de Viruswaarheid-oprichter eerder als "een buitengewoon storende factor in het debat rond de coronacrisis en de bijbehorende maatregelen" en gaf aan te vinden dat Engel angst en verdeeldheid zaait onder de bevolking met zijn uitlatingen.

Meer uit Binnenland

Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

4 uur geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

4 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

5 uur geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

5 uur geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

6 uur geleden
Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

7 uur geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

9 uur geleden