Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem-Alexander reikt Appeltjes van Oranje uit in jubileumjaar

Willem-Alexander reikt Appeltjes van Oranje uit in jubileumjaar

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander reikt dit jaar de Appeltjes van Oranje uit, de jaarlijkse prijzen van het Oranje Fonds. Omdat het de twintigste keer is dat de prijzen worden verdeeld, neemt de koning eenmalig het stokje over van koningin Máxima, die de Appeltjes normaal gesproken uitreikt. Het thema van de Appeltjes van Oranje is dit jaar Kansengelijkheid voor álle Jongeren.

Met de Appeltjes van Oranje bekroont het Oranje Fonds jaarlijks sociale initiatieven die met succes groepen mensen verbinden en anderen inspireren. De prijs bestaat uit een bronzen beeldje, ontworpen door prinses Beatrix, en een geldbedrag. Dat is dit jaar verhoogd naar 25.000 euro. Eerder was dat 15.000 euro.

Er maken dit jaar 39 projecten kans op een Appeltje van Oranje. Sinds woensdag kan daarop gestemd worden via de website van het fonds. Het project dat aankomende week de meeste stemmen krijgt, gaat direct door naar de laatste tien genomineerden. De overige negen kanshebbers kunnen zich via een pitchdag later deze maand plaatsen. Een jury bepaalt dan welke projecten dat zijn. Uiteindelijk worden in mei drie projecten bekroond met een Appeltje van Oranje.

Meer uit Binnenland

Verdachte: OM was op zoek naar kunstschatten, niet naar waarheid

ASSEN (ANP) - In het onderzoek naar de roof van de kunstschatten uit het Drents Museum is het Openbaar Ministerie op zoek geweest naar die schatten, "maar niet naar de waarheid". Dat zei verdachte Bernhard Z. (35) dinsdag op de eerste dag van het proces over de zaak bij wijze van openingsstatement. "Het OM heeft mijn belangen volledig links laten liggen."

28 minuten geleden
OM: maanden onderhandeld over teruggave geroofde kunstschatten

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft sinds oktober vorig jaar onderhandeld met de verdachten en hun advocaten over procesafspraken, die moesten leiden tot de teruggave van de uit het Drents Museum gestolen Dacische kunstschatten. Dat zei de officier van justitie dinsdag in een inleiding op de zaak, aan het begin van het proces.

58 minuten geleden
Proces kunstroof Drents Museum begonnen

ASSEN (ANP) - In de rechtbank in Assen is dinsdagochtend onder grote belangstelling het proces tegen drie verdachten van de geruchtmakende kunstroof in het Drents Museum begonnen. Bij de kunstroof op 25 januari 2025 werden vier zeer waardevolle Roemeense kunstschatten gestolen. De gestolen objecten waren onderdeel van de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. Het ging om de beroemde gouden helm van Cotofenesti van 2500 jaar oud, en drie gouden armbanden.

1 uur geleden
AIVD en MIVD halen weer meer info in het geheim op

DEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.

2 uur geleden
Jetten na lang diner met Trump: open, maar elkaar niet overtuigd

WASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.

4 uur geleden
Station Roosendaal weer vrijgegeven na vondst verdacht pakket

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.

12 uur geleden
Vermiste Drontenaar mogelijk slachtoffer misdrijf na afspraak bos

DRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.

12 uur geleden