Willem-Alexander en Máxima bedanken hulpverleners na rellen
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn erg dankbaar voor de inzet van hulpverleners tijdens de ongeregeldheden van de afgelopen avonden. Op de sociale media van het Koninklijk Huis schrijft het paar: "Onze grote dank gaat uit naar alle politiemensen, hulpverleners en medewerkers van gemeenten die zich inzetten voor ons aller veiligheid. Onder moeilijke omstandigheden doet u fantastisch werk!"
"Wij voelen mee met alle ondernemers en anderen die getroffen zijn door geweld. En wij zijn onder de indruk van alle hartverwarmende acties van mensen om elkaar te helpen. Samen komen wij hier doorheen!"
De koning en koningin doelen op de rellen die de afgelopen dagen zijn uitgebroken onder meer uit onvrede over de coronamaatregelen. Daarbij werden in meerdere steden in Nederland winkelpanden gesloopt en leeggeroofd, hulpverleners mishandeld en bekogeld en voertuigen in brand gestoken.
Daarna kwamen ook spontane hulpacties voor gedupeerde ondernemers op gang. Zo zamelde GeenStijl ruim een ton in voor een geplunderde Primerawinkel in Den Bosch.
Meer uit Binnenland
KEULEN/ROTTERDAM (ANP) - Een Duitse criminele bende wordt ervan verdacht op grote schaal goud te hebben gesmokkeld. Dat moest crimineel geld witwassen, denkt het Duitse Openbaar Ministerie. Drie mensen zijn woensdag opgepakt, maar er zijn in totaal meer dan twintig verdachten. Bij Rotterdam en in Friesland zijn woensdag gebouwen doorzocht, net als op ongeveer veertig plekken in Duitsland.
1 minuut geledenMAASTRICHT (ANP) - In Zuid-Limburg start een experiment om statushouders sneller aan het werk te laten gaan, een opleiding te laten volgen en in te burgeren. Het idee is dat daar niet mee gewacht hoeft te worden totdat iemand een woning krijgt toegewezen door de gemeente, maar dat in het asielzoekerscentrum al wordt gekeken naar werkervaring en hoe dat aansluit op de arbeidsmarkt.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Met een uitgebreide ceremonie heeft het Allard Pierson Museum woensdag in Amsterdam een antieke vaas teruggegeven aan Sicilië. Het is een aardewerken vaas met deksel uit de derde eeuw voor Christus, met daarop geschilderd een bruiloftstafereel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt twee mannen ervan dat zij in juli vanuit Kopenhagen naar Nederland zijn gevlogen om liquidaties te plegen in Amsterdam en Haarlem. Dat bleek woensdag tijdens een eerste voorbereidende zitting in de rechtbank Amsterdam. De politie kon de liquidatiepoging in Haarlem voorkomen. In Amsterdam werd een beoogd doelwit beschoten. Hij raakte niet gewond.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - In Gelderland, Utrecht en Drenthe zijn dit jaar zeker 56 wolven geboren. Daarvan kwamen er 37 ter wereld in Gelderland, 13 in Drenthe en 6 in Utrecht, meldt BIJ12, dat namens de provincies de wolvenpopulatie monitort. De welpen zijn gezien op beelden van wildcamera's. Deskundigen bij het landelijk wolvenmeldpunt van BIJ12 hebben de beelden gecontroleerd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paulien Cornelisse heeft een week na haar overlijden een record gevestigd in de wekelijkse bestsellerlijst. Van de schrijfster, die overleed aan de gevolgen van kanker, staan deze week zeven boeken opnieuw in de Bestseller 60. Volgens boekenkoepel CPNB is dit nog nooit eerder in de geschiedenis van de lijst gebeurd.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Werner de R. (44) uit Tilburg woensdag veroordeeld tot tien jaar celstraf voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58) in 2017. Het lichaam van het slachtoffer werd op 23 december van dat jaar gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in Tilburg. Zij was gestoken in haar borst en haar keel was doorgesneden.
3 uur geleden