Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem-Alexander en Máxima bedanken hulpverleners na rellen

Willem-Alexander en Máxima bedanken hulpverleners na rellen

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn erg dankbaar voor de inzet van hulpverleners tijdens de ongeregeldheden van de afgelopen avonden. Op de sociale media van het Koninklijk Huis schrijft het paar: "Onze grote dank gaat uit naar alle politiemensen, hulpverleners en medewerkers van gemeenten die zich inzetten voor ons aller veiligheid. Onder moeilijke omstandigheden doet u fantastisch werk!"

"Wij voelen mee met alle ondernemers en anderen die getroffen zijn door geweld. En wij zijn onder de indruk van alle hartverwarmende acties van mensen om elkaar te helpen. Samen komen wij hier doorheen!"

De koning en koningin doelen op de rellen die de afgelopen dagen zijn uitgebroken onder meer uit onvrede over de coronamaatregelen. Daarbij werden in meerdere steden in Nederland winkelpanden gesloopt en leeggeroofd, hulpverleners mishandeld en bekogeld en voertuigen in brand gestoken.

Daarna kwamen ook spontane hulpacties voor gedupeerde ondernemers op gang. Zo zamelde GeenStijl ruim een ton in voor een geplunderde Primerawinkel in Den Bosch.

Meer uit Binnenland

Verdachte terreurorganisatie IS ontkent beschuldigingen

ROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel, verdacht van onder meer een leidende rol in terreurorganisatie IS in zijn vaderland Syrië, betwist de verklaringen van de getuigen tegen hem. Volgens A. verwarren zij hem met andere personen. Hij ontkent dat hij iets met de terroristische beweging te maken heeft gehad.

10 minuten geleden
Vliegtuigje uit Hilversum crasht in Duitsland: drie doden

GERDERATH (ANP) - Drie personen zijn omgekomen door een vliegtuigongeluk net over de Duitse grens bij Gerderath, ter hoogte van Roermond. Het vliegtuigje vertrok maandagochtend uit Hilversum, meldt de krant Rheinische Post.

12 minuten geleden
Geen nader onderzoek OVV naar trambotsing Erasmusbrug Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) gaat geen nader onderzoek doen naar de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam. Op woensdag 22 juli reed een tram daar tegen een stilstaande tram die stond te wachten omdat de brug open was. De raad heeft vertrouwen in het onderzoek dat het openbaarvervoerbedrijf, de RET, van Rotterdam laat doen.

46 minuten geleden
Schiphol en KLM vinden advies Raad van State 'belangrijke stap'

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM zijn blij dat het kabinet met het advies van de Raad van State nieuwe regels voor de luchthaven kan vaststellen. De luchthaven en de luchtvaartmaatschappij noemen het advies maandag over nieuwe regels die Schiphol op papier stiller moeten maken "een belangrijke stap" daarnaartoe.

1 uur geleden
Stichting wil gesprek met massadonor Simon, overweegt rechtsgang

DEN HAAG (ANP) - Stichting Donorkind overweegt namens een aantal ouders en kinderen die gedupeerd zijn door massadonor Simon juridische stappen tegen de man te ondernemen. Volgens de stichting is dat de wens van dertig ouders. Eerst krijgt de man een brief met een uitnodiging voor een gesprek, om een rechtsgang te vermijden.

2 uur geleden
Nijkerk pleit voor meer geld infrastructuur na stremming brug

NIJKERK (ANP) - De gemeente Nijkerk wil dat het kabinet dinsdag op Prinsjesdag meer geld uittrekt voor het onderhouden van wegen, bruggen en vaarverbindingen. De A28 bij de Gelderse plaats was vorige week enkele dagen afgesloten, nadat er zand en grind bij een brug waren weggespoeld. Het verkeer tussen Zwolle en Amersfoort moest omrijden via Apeldoorn.

3 uur geleden
Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur busongeluk Zwitserland

SUSCH (ANP) - Tegen de chauffeur van de Nederlandse tourbus die donderdag verongelukte nabij het Zwitserse Susch is strafrechtelijk onderzoek ingesteld. Dat bevestigt het Zwitserse Openbaar Ministerie (OM) tegenover het ANP na berichtgeving in Zwitserse media. Onderzocht wordt of de Nederlandse chauffeur schuldig is aan meervoudige dood door nalatigheid en het veroorzaken van lichamelijk letsel door nalatigheid. In Zwitserland is het gebruikelijk onderzoek in te stellen na dit soort grote incidenten.

3 uur geleden