Wilders zwijgt over aftreden staatssecretaris Idsinga
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft vooralsnog niet gereageerd op het aftreden van NSC-staatssecretaris Folkert Idsinga (Financiën). Idsinga stapte op, nadat onder meer de PVV meer transparantie over zijn financiële belangen had geëist. Idsinga vond de rol van de PVV daarin "onverteerbaar". Wilders heeft nog niet geantwoord op vragen van het ANP, of een bericht geplaatst op X.
Andere coalitiegenoten hebben al wel gereageerd op het vertrek van de staatssecretaris. VVD-leider Dilan Yeşilgöz vindt het "jammer" dat het zo eindigde voor Idsinga, en had gehoopt er "als volwassenen" over te kunnen debatteren. Ook BBB-leider Caroline van der Plas vindt het "zonde" dat Idsinga vertrekt. Zonder Wilders direct te noemen, keurde zij de "persoonlijke aanvallen" op Idsinga af.
Eerder vroegen de SP, D66 en GroenLinks-PvdA al om meer duidelijkheid van Idsinga. De PVV steunde het verzoek ook en hielp hen daarmee aan een meerderheid, waardoor de staatssecretaris verder in het nauw kwam. "Lijkt me geen goed bestuur en niet dragend gemotiveerd", sneerde Wilders naar Idsinga. 'Goed bestuur' is een speerpunt van NSC. De 'dragende motivering' vond de partij essentieel voor een eventuele asielnoodwet.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) doet opnieuw een poging voorzitter te worden van de Tweede Kamer. In een brief aan de Kamerleden waarin hij zich kandidaat stelt, zegt hij "betekenisvol" te willen bijdragen aan het verbeteren van de politieke cultuur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Martin Bosma wil verder als voorzitter van de Tweede Kamer, en hoopt dat de nieuwe Tweede Kamer kiest voor "rust en continuïteit". Dat schrijft de PVV'er in een brief waarin hij zich opnieuw kandidaat stelt voor de functie die hij sinds december 2023 bekleedt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil instemmen met het omstreden EU-Mercosurverdrag. Dat schrijven minister David van Weel en staatssecretaris Aukje de Vries (beiden Buitenlandse Zaken, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Het handelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) is al ruim 25 jaar in de maak en krijgt veel kritiek in de Kamer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De mensenrechtenschendingen in Soedan moeten "onmiddellijk" worden beëindigd en het wapenembargo van de Verenigde Naties (VN) moet worden nageleefd, vindt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). De VVD-bewindsman deed deze oproep "met klem" in een video die is getoond bij een bijeenkomst in Genève van de VN-Mensenrechtenraad, die mede op verzoek van Nederland is ingelast.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten moeten een tijdelijk huurcontract kunnen krijgen, dat wil woonminister Mona Keijzer (BBB) regelen met een wetswijziging. Nu is het zo dat bij een verblijf 'van korte duur' geen regels over bijvoorbeeld maximale huurprijs bestaan. Die termijn was eerst niet vastgelegd, dat wordt nu dertig dagen, is het voorstel van Keijzer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Sybrand Buma (CDA) was graag met twee informateurs verder gegaan, maar vanwege de planning gaat hij nu alleen verder. Dat zegt de informateur vrijdagmiddag na het opstappen van zijn mede-informateur Hans Wijers. Hij betreurt het vertrek van de oud-minister van D66.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.
2 dagen geleden