Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders zegt geen extra geld toe aan politie of herdenkingscentra

Wilders zegt geen extra geld toe aan politie of herdenkingscentra

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders wil tijdens het debat over antisemitisme en de aanvallen in Amsterdam niets toezeggen als het aankomt op meer geld voor de politie of voor herdenkingscentra over de Tweede Wereldoorlog. Hij staat er welwillend tegenover, maar wil het pas bespreken tijdens de begrotingsbehandeling van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

Andere partijen toonde zich verontwaardigd: "Dit is een verrassend antwoord, zeker van de heer Wilders", zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker daarover. Zij had op meer gehoopt van Wilders, temeer omdat de politie van Amsterdam om meer agenten heeft gevraagd. Ook vindt zij het belangrijk dat iedereen in Nederland de "duistere pagina's" van de Nederlandse geschiedenis kent, zodat die niet worden herhaald. Zij wil van Wilders weten welke verantwoordelijkheid hij neemt als leider van de grootste politieke partij. "Dit debat is niet om onze verontwaardiging te uiten, maar ook om te zorgen dat Nederland een stukje opknapt", aldus Bikker.

Volgens de PVV-leider is in het coalitieakkoord afgesproken een paar honderd miljoen euro extra uit te trekken voor de politie. "Dat kunt u te weinig vinden, maar het is niet zo dat we niets doen."

Niet alleen de ChristenUnie sprak Wilders aan op zijn verantwoordelijkheid als leider van de grootste partij. Ook de SGP en GroenLinks-PvdA vinden dat Wilders die verantwoordelijkheid moet nemen. "U steunt geen voorstellen, maar bent alleen maar aan het ophitsen", zei partijleider Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA). Hij en Bikker zijn met een initiatiefwet gekomen om antisemitisme strenger te bestraffen. De PVV steunt dat voorstel nog niet.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

28 minuten geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

2 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

3 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

3 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

4 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

5 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

5 uur geleden