Wilders zegt geen extra geld toe aan politie of herdenkingscentra
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders wil tijdens het debat over antisemitisme en de aanvallen in Amsterdam niets toezeggen als het aankomt op meer geld voor de politie of voor herdenkingscentra over de Tweede Wereldoorlog. Hij staat er welwillend tegenover, maar wil het pas bespreken tijdens de begrotingsbehandeling van het ministerie van Justitie en Veiligheid.
Andere partijen toonde zich verontwaardigd: "Dit is een verrassend antwoord, zeker van de heer Wilders", zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker daarover. Zij had op meer gehoopt van Wilders, temeer omdat de politie van Amsterdam om meer agenten heeft gevraagd. Ook vindt zij het belangrijk dat iedereen in Nederland de "duistere pagina's" van de Nederlandse geschiedenis kent, zodat die niet worden herhaald. Zij wil van Wilders weten welke verantwoordelijkheid hij neemt als leider van de grootste politieke partij. "Dit debat is niet om onze verontwaardiging te uiten, maar ook om te zorgen dat Nederland een stukje opknapt", aldus Bikker.
Volgens de PVV-leider is in het coalitieakkoord afgesproken een paar honderd miljoen euro extra uit te trekken voor de politie. "Dat kunt u te weinig vinden, maar het is niet zo dat we niets doen."
Niet alleen de ChristenUnie sprak Wilders aan op zijn verantwoordelijkheid als leider van de grootste partij. Ook de SGP en GroenLinks-PvdA vinden dat Wilders die verantwoordelijkheid moet nemen. "U steunt geen voorstellen, maar bent alleen maar aan het ophitsen", zei partijleider Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA). Hij en Bikker zijn met een initiatiefwet gekomen om antisemitisme strenger te bestraffen. De PVV steunt dat voorstel nog niet.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.
6 uur geleden