Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders zegt geen extra geld toe aan politie of herdenkingscentra

Wilders zegt geen extra geld toe aan politie of herdenkingscentra

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders wil tijdens het debat over antisemitisme en de aanvallen in Amsterdam niets toezeggen als het aankomt op meer geld voor de politie of voor herdenkingscentra over de Tweede Wereldoorlog. Hij staat er welwillend tegenover, maar wil het pas bespreken tijdens de begrotingsbehandeling van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

Andere partijen toonde zich verontwaardigd: "Dit is een verrassend antwoord, zeker van de heer Wilders", zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker daarover. Zij had op meer gehoopt van Wilders, temeer omdat de politie van Amsterdam om meer agenten heeft gevraagd. Ook vindt zij het belangrijk dat iedereen in Nederland de "duistere pagina's" van de Nederlandse geschiedenis kent, zodat die niet worden herhaald. Zij wil van Wilders weten welke verantwoordelijkheid hij neemt als leider van de grootste politieke partij. "Dit debat is niet om onze verontwaardiging te uiten, maar ook om te zorgen dat Nederland een stukje opknapt", aldus Bikker.

Volgens de PVV-leider is in het coalitieakkoord afgesproken een paar honderd miljoen euro extra uit te trekken voor de politie. "Dat kunt u te weinig vinden, maar het is niet zo dat we niets doen."

Niet alleen de ChristenUnie sprak Wilders aan op zijn verantwoordelijkheid als leider van de grootste partij. Ook de SGP en GroenLinks-PvdA vinden dat Wilders die verantwoordelijkheid moet nemen. "U steunt geen voorstellen, maar bent alleen maar aan het ophitsen", zei partijleider Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA). Hij en Bikker zijn met een initiatiefwet gekomen om antisemitisme strenger te bestraffen. De PVV steunt dat voorstel nog niet.

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

1 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

2 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

3 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

3 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

3 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

5 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

5 uur geleden