Wilders zegt binnenkort Netanyahu te bezoeken
DEN HAAG (ANP) - Bij het bezoek van Geert Wilders aan Israël staat volgens de PVV-leider ook een ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu op de agenda. Dat schrijft Wilders op X. Het Internationaal Strafhof heeft donderdag arrestatiebevelen uitgevaardigd tegen onder meer Netanyahu, en het kabinet zegt zich daaraan te houden.
"De wereld is gek geworden", schrijft Wilders in het Engels over het arrestatiebevel. Hij vindt dat Israël existentieel wordt bedreigd en omschrijft het geweld van Israël in Gaza als zelfverdediging.
NRC meldde vorige week dat Wilders van plan is om van 8 tot 10 december naar Israël te gaan. PVV'er Raymond de Roon zei later in een debat dat Wilders daarbij ook Israëlische kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever bezoekt. Volgens de Nederlandse buitenlandminister Caspar Veldkamp staat de reis "haaks" op het kabinetsbeleid.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma vindt dat er een "grote verantwoordelijkheid rust bij de vijf partijen" die hij vrijdag heeft ontvangen. Hij ziet dat er een coalitie gevormd moet worden door een combinatie van meerdere partijen uit het gezelschap van D66, VVD, GroenLinks-PvdA, CDA en JA21. "Er is een beweging nodig om uit alle afgestreepte coalities er toch een te gaan bouwen."
4 uur geleden