Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders wil niet praten over extra geld voor Oekraïne

Wilders wil niet praten over extra geld voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen praten de komende maanden over de voorjaarsnota waarmee de begroting van dit jaar kan worden aangepast. Een makkelijke discussie wordt dat niet, bleek uit de woorden van de vier leiders van de coalitiepartijen op de eerste Kamerdag van het nieuwe jaar. Oekraïne kan daarvan de dupe worden.

De leider van de grootste partij maakte zijn prioriteiten duidelijk. "De discussie moet niet gaan over extra geld voor klimaatdoelen of Oekraïne", zei Geert Wilders (PVV). Hij vindt dat mensen meer geld in hun portemonnee moeten overhouden, nu de inflatie hoog is door onder meer huurstijgingen en hoge energieprijzen.

Dilan Yeşilgöz (VVD) herhaalde dat zij de "hardwerkende Nederlander" beter wil belonen, maar wees er tegelijk op dat het kabinet miljarden in lastenverlichting voor de burger stopt. De partij wil kijken waar de overheid minder geld kan uitgeven. Ze is tegen verhoging van belastingen om plannen te betalen.

Tegenvallers

Het kabinet moet in de voorjaarsnota geld vinden voor een aantal zaken. Er moet geld worden gevonden voor alternatieven voor de onderwijsbezuinigingen en de geschrapte hogere btw voor cultuur, sport en boeken. Maar er zijn ook tegenvallers. Omdat klimaatdoelen niet worden gehaald, zijn extra maatregelen nodig.

De kleinste coalitiepartner BBB gaf eerder al aan "op basis van modellen het land niet kapot te willen bezuinigen". En Pieter Omtzigt van NSC wil eerst een "goed inzicht in de staatsfinanciën" voor hij gaat praten. Hij ziet hiaten in de economische modellen waarop de overheid haar financiën baseert. Hij wil in elk geval niet dat de armoede toeneemt of dat de koopkracht achteruitgaat.

Partijen van links tot rechts maken zich zorgen over de portemonnee van Nederlanders, vooral omdat de prijzen blijven stijgen. De Kamer wil binnenkort in debat met het kabinet over de inflatie en het effect op de koopkracht van mensen.

Meer uit Politiek

Jetten is blij met akkoord, vrijdag duidelijkheid over financiën

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.

4 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn het eens op hoofdlijnen

DEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66, VVD en CDA zijn het op hoofdlijnen eens over hun coalitieakkoord, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS en het AD. Partijleiders Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) hebben daarvoor dagenlang onderhandeld tot in de avond en soms nacht. De Kamerfracties moeten nog instemmen met het akkoord.

4 uur geleden
Kamer wil dat kabinet verbreding A27 bij Amelisweerd schrapt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet het plan voor de verbreding van de A27 bij Amelisweerd intrekt. Een motie van GroenLinks-PvdA met dat verzoek kreeg dinsdag steun van SP, 50PLUS, D66, Volt, Partij voor de Dieren, CDA, ChristenUnie en BBB.

10 uur geleden
De laatste loodjes kosten meer tijd dan gehoopt, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - Het zijn de laatste loodjes van de onderhandelingen, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij dinsdag opnieuw aan tafel ging met CDA en VVD. "En dat kost soms net even iets meer tijd dan je van tevoren had gehoopt." De deadline van komende vrijdag (30 januari) "gaat lukken", verwacht hij nog steeds.

17 uur geleden
Staatssecretaris hoopt op snel besluit over spoor naar Gent

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur en Waterstaat) hoopt dat dit jaar een startbesluit wordt genomen over het verbeteren van het goederenspoor tussen Gent en Terneuzen. In een overleg in de Tweede Kamer over het Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport (MIRT) zei Aartsen dat hij over dit grensoverschrijdende project intensief contact heeft met zijn Belgische collega's en dat hij verwacht dat de kwestie volgende week in een gezamenlijk overleg aan de orde komt.

1 dag geleden
Makers publieke omroep bieden 'noodpakket' aan in Tweede Kamer

HILVERSUM (ANP) - Medewerkers en makers van de publieke omroep hebben samen met onder meer de vakbonden FNV en de Nederlandse Vereniging van Journalisten een symbolisch noodpakket aangeboden in de Tweede Kamer. Met de actie vragen zij aandacht voor de gevolgen van de aangekondigde bezuinigingen.

1 dag geleden
Formerende partijen willen vier omroephuizen en een taakomroep

DEN HAAG (ANP) - De drie formerende partijen D66, VVD en CDA willen dat er vier nieuwe omroephuizen komen, plus een taakomroep van de NOS en NTR. D66-Kamerlid Ouafa Oualhadj kondigde het plan van de drie partijen aan tijdens een debat over de mediabegroting.

1 dag geleden