
Wilders wil niet kijken naar rol kabinet en coalitie
DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) wil niets weten van kritiek vanuit Amsterdam en de oppositiebanken dat de regeringscoalitie en het kabinet "olie op het vuur" gooien als het gaat om de spanningen in de samenleving en de onrust in Amsterdam. Dat Wilders twittert over het uitzetten van "islamitische radicalen" en het kabinet stelt dat islamitische jongeren voor een groot deel de Nederlandse normen en waarden afwijzen, zou ertoe leiden dat de tegenstellingen alleen maar toenemen.
Maar "volgens mij is er maar één iemand die olie op het vuur gooit", stelt Wilders. En dat zijn de mensen die Israëlische voetbalsupporters aanvielen. Wilders spreekt van "jongeren van islamitische afkomst" die"dag in dag uit op Jodenjacht gaan of trams in de fik steken of stenen naar de politie gooien of joden in het water gooien of met messen neersteken".
De PVV-voorman zegt dat alleen te signaleren. "Ik kom met oplossingen om dat eindelijk een keer keihard aan te pakken." Wilders wil dat Marokkaanse jongeren met een dubbele nationaliteit hun Nederlandse paspoort verliezen als zij zich antisemitisch uiten. Veel feiten zijn nog niet bekend over de avond dat de Israëlische supporters werden aangevallen. Er lopen nog verschillende onderzoeken.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Vijf partijen die meer dan tien zetels minder hebben dan de PVV zijn vaker bij plenaire debatten aanwezig geweest het afgelopen parlementaire jaar. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Informatiepunt van de Tweede Kamer. Partijleider Geert Wilders werd woensdag tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen door Laurens Dassen van Volt verweten dat PVV-Kamerleden "nooit aanwezig zijn bij belangrijke debatten".
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De BBB-fractie in Zuid-Holland heeft Aad Straathof voorgedragen als nieuwe gedeputeerde, na het vertrek van Frank Rijkaart die minister van Binnenlandse Zaken is geworden. De 61-jarige Straathof, voormalig melkveehouder, zit nu in het dagelijks bestuur van het Hoogheemraadschap van Rijnland. Het is de bedoeling dat hij volgende week tot gedeputeerde wordt benoemd in de vergadering van Provinciale Staten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders stelt zijn "persoonlijke obsessies" boven het landsbelang. Dat verwijt kreeg Wilders van GroenLinks-PvdA-voorman Frans Timmermans woensdag bij de Algemene Politieke Beschouwingen, het debat over de miljoenennota.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor ouderen die niet meer zelfstandig thuis kunnen of willen wonen, maar nog te goed zijn voor verblijf in een verpleeghuis, kan een nieuwe woonvorm komen. Het demissionaire kabinet koerst op moderne verzorgingshuizen waarin ouderen zelfstandig, maar wel beschut en veilig kunnen wonen, meldt staatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (Volksgezondheid, BBB) woensdag in een brief aan de Tweede Kamer. Geld dat daarvoor gereserveerd is, blijkt volgens haar voldoende om de plannen uit te kunnen voeren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De miljoenennota bevat nauwelijks structurele maatregelen om de woningbouwopgave vlot te trekken, vindt NEPROM. Volgens de brancheorganisatie van projectontwikkelaars komt dat doordat het kabinet demissionair is en "scherpe keuzes politiek moeilijk liggen". "Maar woningzoekenden hebben daar geen boodschap aan: er is nu actie nodig."
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof wil zich bescheiden opstellen als blijkt dat de Tweede Kamer de zojuist gepresenteerde miljoenennota van zijn kabinet wil aanpassen. Partijleider Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA heeft geopperd dat partijen na de verkiezingen een akkoord hierover moeten sluiten.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielministers David van Weel (VVD) en Mona Keijzer (BBB) gaan ondanks meerdere waarschuwingen van de Algemene Rekenkamer door met flinke bezuinigingen op de asielopvang in 2027. In dat jaar hebben de demissionaire ministers daarvoor 922 miljoen euro gereserveerd, een flinke daling ten opzichte van de 4,2 miljard euro die voor 2026 is begroot. Dat terwijl het ministerie verwacht dat het aantal asielzoekers dat wordt opgevangen juist stijgt in 2027.
19 uur geleden