Wilders wil na jarenlange oppositie weer gaan meeregeren
DEN HAAG (ANP) - PVV-partijleider Geert Wilders wil na jarenlang oppositie te hebben gevoerd, weer meeregeren. Dat zegt hij in een interview in de Telegraaf. "Het is mij een lief ding waard om mee te kunnen doen om de asielinstroom te beperken. Dit is een kans om grote problemen - van asiel tot koopkracht - aan te pakken. Daarvoor moet iedereen over zijn schaduw heen springen."
Hij noemt het "verstandig" dat de nieuwe VVD-leider Dilan Yeşilgöz de PVV niet langer uitsluit bij de vorming van een nieuwe coalitie. "Als Yeşilgöz dit niet doet, levert ze zich over aan linkse partijen. Het is electoraal verstandig, maar ik hoop ook dat ze het meent."
Volgens hem gaan de verkiezingen over bestaanszekerheid, inkomen, koopkracht, asiel en migratie. Er moet een oplossing komen voor de asielinstroom en dat kan volgens Wilders alleen met de PVV. "Links gaat niet met ons regeren, de VVD kan met iedereen regeren."
Asielstop
In het verkiezingsprogramma van de PVV staat dat de partij nog steeds het liefst een asielstop wil, maar ook dat ze maatregelen steunt om de asielinstroom te verminderen. "Wij steunen, op weg naar de door ons beoogde en noodzakelijke asielstop, maatregelen die de instroom van asielzoekers en andere migranten fors zullen verminderen", staat in het verkiezingsprogramma.
Die passage is er niet "per ongeluk in gezet", zegt Wilders in de Telegraaf. "Dit is natuurlijk wel een signaal dat wij redelijk gaan onderhandelen en niet zeggen: dit is het. Ik ben ervan overtuigd dat een nationale asielstop werkt. Maar als andere partijen het niet willen, moeten ze met voorstellen komen die substantieel leiden tot minder instroom."
Demissionair premier Mark Rutte wilde niet met Wilders samenwerken zolang hij zijn uitspraken over minder Marokkanen niet zou terugnemen. Dat doet Wilders nog steeds niet.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het toenmalige ministerie van Asiel en Migratie geloofden niet in de 'dragende motivering' die ze hadden geschreven om staatsnoodrecht in te schakelen voor strenge asielmaatregelen. De onderbouwing was "niet toereikend", schreven ze aan asielminister Marjolein Faber (PVV).
9 uur geleden