Wilders weer niet welkom in Molenbeek, wijkt uit naar andere wijk
BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders ziet af van zijn voorgenomen bezoek aan de multiculturele Brusselse wijk Molenbeek nu dat is verboden. Hij wijkt uit naar een ander deel van de Brusselse hoofdstad.
Samen met zijn Vlaamse geestverwant Filip Dewinter wilde Wilders in Molenbeek protesteren tegen de 'islamisering' die ze bespeuren. Ze bezwoeren dat ze er niet op uit waren "de boel op stelten te zetten", maar burgemeester Catherine Moureaux verbood het bezoek niettemin.
Vijf jaar geleden zagen Wilders en Vlaams Belang-kopstuk Dewinter ook al af van een "islamsafari", zoals ze het noemden, door Molenbeek nadat de toenmalige burgemeester dat had gedwarsboomd. De rechter gaf de twee naderhand gelijk.
Politieverordening
Moureaux "haat vrijheid en prefereert verboden en intolerantie", twittert Wilders. "De overeenkomst tussen de autoritaire socialistische burgemeester en de totalitaire islamitische ideologie van haar inwoners in Molenbeek is opvallend." Wilders en Dewinter zien Molenbeek, dat veel moslims telt, als een haard van het jihadisme in Europa. Meerdere verdachten van de terreuraanslagen in Parijs in 2015 en Brussel in 2016 hielden zich er op, brengen ze steevast in herinnering.
De burgemeester heeft de wandeling door het stadsdeel via een politieverordening verboden. De politie zag risico's in het bezoek. Ook medestanders van het tweetal zijn niet welkom.
Dewinter zinspeelde er eerder op dat ze bij een verbod zouden uitwijken naar een andere Brusselse wijk. "Wilders en ikzelf leggen ons hier niet bij neer", houdt hij vol. De twee bezoeken eerst het Vlaamse parlement "en vandaar verder", twittert de Vlaams Belang-politicus.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.
50 minuten geledenKRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
6 uur geleden