Wilders verwijt kabinet 'slechte corona-aanpak', wil lockdown
DEN HAAG (ANP) - De aanpak van het kabinet om het coronavirus verder te laten verspreiden, is een "waanzinnig slecht idee". Dat zei PVV-leider Geert Wilders aan het begin van het debat over het virus. De maatregelen die tot nu toe zijn genomen en uiteindelijk zouden moeten bijdragen aan groepsimmuniteit, werken volgens Wilders niet. Hij verwees naar deskundigen uit Italië en de Wereldgezondheidsorganisatie die deze aanpak volgens hem afraden.
Volgens Wilders is een totale lockdown de enige maatregel om de verspreiding van het virus de kop in te drukken. Nu hebben mensen nog veel te veel contact met elkaar meent hij, waardoor onnodig mensen ziek worden en overlijden. Hij verweet het kabinet "te experimenteren en te spelen" met mensenlevens. "U mag geen Russisch roulette spelen met de gezondheid en levens van mensen. Het is onethisch, het is fout."
Verschillende partijen verweten Wilders angst te zaaien en een verkeerde voorstelling van zaken te geven. "Het is kwalijk dat de heer Wilders een scenario schetst, alsof we bewust mensen besmetten. Het scenario is, maximale controle over verspreiding van het virus", zei Hayke Veldman van de VVD.
Volgens ChristenUnie-voorman Gert-Jan Segers "weten we heel veel nog niet. Experts spreken elkaar soms tegen. Niemand wil dat extra mensen ziek worden. Ik vind het echt onbestaanbaar om bij zoveel onzekerheid met zulke woorden te komen, zulke bittere verwijten. We moeten onszelf niet overschreeuwen". Ook D66-leider Rob Jetten hekelde de toon van Wilders, alsof hij de waarheid in pact heeft, terwijl iedereen in het kabinet en de Kamer het beste voor heeft met Nederland.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
4 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
4 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
5 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
5 uur geleden