Wilders verwijt kabinet 'slechte corona-aanpak', wil lockdown
DEN HAAG (ANP) - De aanpak van het kabinet om het coronavirus verder te laten verspreiden, is een "waanzinnig slecht idee". Dat zei PVV-leider Geert Wilders aan het begin van het debat over het virus. De maatregelen die tot nu toe zijn genomen en uiteindelijk zouden moeten bijdragen aan groepsimmuniteit, werken volgens Wilders niet. Hij verwees naar deskundigen uit Italië en de Wereldgezondheidsorganisatie die deze aanpak volgens hem afraden.
Volgens Wilders is een totale lockdown de enige maatregel om de verspreiding van het virus de kop in te drukken. Nu hebben mensen nog veel te veel contact met elkaar meent hij, waardoor onnodig mensen ziek worden en overlijden. Hij verweet het kabinet "te experimenteren en te spelen" met mensenlevens. "U mag geen Russisch roulette spelen met de gezondheid en levens van mensen. Het is onethisch, het is fout."
Verschillende partijen verweten Wilders angst te zaaien en een verkeerde voorstelling van zaken te geven. "Het is kwalijk dat de heer Wilders een scenario schetst, alsof we bewust mensen besmetten. Het scenario is, maximale controle over verspreiding van het virus", zei Hayke Veldman van de VVD.
Volgens ChristenUnie-voorman Gert-Jan Segers "weten we heel veel nog niet. Experts spreken elkaar soms tegen. Niemand wil dat extra mensen ziek worden. Ik vind het echt onbestaanbaar om bij zoveel onzekerheid met zulke woorden te komen, zulke bittere verwijten. We moeten onszelf niet overschreeuwen". Ook D66-leider Rob Jetten hekelde de toon van Wilders, alsof hij de waarheid in pact heeft, terwijl iedereen in het kabinet en de Kamer het beste voor heeft met Nederland.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
3 uur geleden