Wilders uit opnieuw kritiek op Omtzigt
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders vindt dat Pieter Omtzigt van Nieuw Sociaal Contract "politieke spelletjes" speelt. Het is de tweede keer in korte tijd dat Wilders uithaalt naar de NSC-leider. De PVV'er wil dolgraag een kabinet vormen met NSC, VVD en BBB.
Omtzigt gaf woensdag in zijn gesprek met verkenner Ronald Plasterk aan nog niet te willen onderhandelen over de vorming van een coalitie. Toen betichtte de PVV-voorman Omtzigt al van "Haagse spelletjes", "oude bestuurscultuur" en "machtsdenken".
Een dag later laat Wilders op X weten maandag op zijn werkkamer ruim een uur met Omtzigt te hebben gesproken. "Hij heeft punten en vragen op tafel gelegd en ik heb ze netjes beantwoord. Jammer dat hij dat vergeet te melden. Politieke spelletjes", aldus Wilders.
Omtzigt verklaarde na het gesprek met Plasterk dat hij nog "belemmeringen" ziet in de samenwerking met de PVV, onder meer omdat programmapunten van die radicaal-rechtse partij ingaan tegen de Grondwet. Omtzigt wil dat Wilders expliciet aangeeft welke punten van zijn programma niet meer actueel zijn.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans heeft als reactie op de verhoging van de zorgpremie door verzekeraar DSW herhaald dat er maatregelen nodig zijn om "de zorg betaalbaar en toegankelijk te houden". De "aanhoudende groeiende vraag naar zorg en de stijgende lonen en prijzen" zijn volgens haar belangrijke oorzaken van de gestegen zorgkosten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het feit dat veel websites offline zijn gehaald vanwege twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP "heeft impact in onze digitale samenleving", aldus justitieminister David van Weel. Het is de eerste reactie van het kabinet, op het moment dat er al een oplossing beschikbaar is gesteld door PHP.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van meerdere politieke partijen zijn woensdag offline. In de nacht van dinsdag op woensdag werd gewaarschuwd voor kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende zorgwoordvoerders in de Tweede Kamer willen verandering zien in het zorgstelsel. Die herhaalde oproep doen ze nadat zorgverzekeraar DSW woensdag bekendmaakte de premie voor de basisverzekering volgend jaar met 14,75 euro per maand te verhogen. Het ministerie van Volksgezondheid ging op Prinsjesdag nog uit van een stijging van 12,50 euro per maand.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zal rond de geboorte van zijn kind enkele dagen met verlof gaan. Dat blijkt uit een Q&A op de site van D66. Maandag kondigden Jetten en zijn partner Nicolás Keenan aan komend voorjaar een kind te verwachten.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en zijn partner Nicolás Keenan verwachten in 2027 een kind. De twee kondigden dat maandag aan op Instagram. Bij een foto waarop ze een echofoto vasthouden, schrijven ze dat ze hun eiceldonor, hun draagmoeder Lisa en hun gezinnen "super dankbaar" zijn.
4 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen en Noord-Drenthe roepen JA21 op het initiatiefwetsvoorstel om delen van het Groningenveld te behouden als gasreserve niet in te dienen. De regio wijst erop dat het voorstel haaks staat op de eerdere belofte van Den Haag om het Groningenveld definitief te sluiten.
4 dagen geleden